Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » USA-ba való belépéskor turista...

USA-ba való belépéskor turistaként lehet-e abból gond, ha épp frissen váltam munkanélkülivé?

Figyelt kérdés
Tehát, ha pont 1-2 hete bocsátottak el. Hihetik-e azt, hogy maradni akarok? Vagy elég, ha azt kamulom, hogy dolgozom, csak nem hoztam magammal szerződésfénymásolatot?
2015. aug. 20. 08:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Miért lenne gond ha egy turista munkanélküli-e vagy sem? Úgy hallottam csak az az előírás egyes országokba való belépéskor hogy van-e kellő mennyiségű költőpénzed ahhoz hogy megélj ott.
2015. aug. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
1: Az USA-ba való belépéskor amennyire lehet, azt is igazolni kell, hogy vannak dolgok, amik hazakötnek. Tudomásom szerint.
2015. aug. 20. 09:18
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha rákérdeznek, akkor ne hazudj. Náluk sokkal komolyabban veszik a hazugságot, mint itt.
2015. aug. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
3: De ha azt felelem, hogy nem, nem dolgozom, segélyen vagyok, de nem szándékozom az USA-ban munkát keresni, azt vagy elhiszik vagy nem, nemde?
2015. aug. 20. 09:54
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az USÁ-ba való belépéskor nem kérnek semmit, általában annyit hogy hol szállsz meg, mikor mész el, miből tartod el magad. Az "otthonhoz kötődést" vízuminterjún vizsgálják, az már rég nincs, ESTA van. Nem kell parázni.
2015. aug. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Náluk nem annyira para, ha valaki nem dolgozik, inkább azt nézik, van-e pénze. Ott elfogadottabb, hogy mondjuk valaki gazdag apuka pici fia, aki világot lát. Sok ilyen jár oda, nem fognak fennakadni rajta, de talán meg sem kérdezik. Megmondod, hogy eddig spóroltál erre az útra, és most van rá időd, hogy nincs munkád. Ennyi. :)
2015. aug. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
34%
AZ ESTA csak arra jogosít fel, hogy felszállhatsz egy Usába tartó gépre. Ha olyan kedve van az ellenőrnek , visszafordíthat az első géppel. Még vizummal is visszazavarhatnak. Szóval igen lehet belőle gond.
2015. aug. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
7: Tudom, hogy visszazavarhatnak, de elvileg csak akkor, ha valami gyanús nekik. Vagy lehet tudni olyan esetről, hogy valakit ok nélkül fordítottak vissza?
2015. aug. 20. 20:55
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
ha visszafordít a bevándorlási hivatal tisztje, nem fogja megindokolni, soha nem tudod meg miért tette!! de nem fog visszafordítani, mert mióta az ESTA van azóta ilyen nem volt, a vízumoknál bizony előfordul!! viselkedj természetesen, legyen nálad elég pénz, kb. 90 napra való mert addig maradhatsz, legyen egy címed ahol megszállsz, és nem kell betojni! sokkal rosszabb volt mikor én mentem, akkor még vízum volt, és igen csak be voltam tojva, de azért kint voltam 5 évig!!!
2015. aug. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

9: Igen, azt tudom, hogy a vízum esetében ok nélkül és mondvacsinált indokokkal (pl. a család és a suli nem elég bizonyíték, hogy haza fogsz menni) fordítottak vissza embereket. Unokatesómat, aki hivatalosan dolgozott Miamiban fél évet, és pár hónapra rá vissza akart menni, azért fordították vissza, mert Miamiban egy magyarnál találtak kábszert. De ez még a 2000-es évek elején volt.

Akkor a lényeg, hogy az ESTA-nál még nem volt példa indok nélküli visszafordításra. Megnyugtató. :)

2015. aug. 20. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!