Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Miért szeretne minden magyar...

Miért szeretne minden magyar az amerikai egyesült államokban élni? Mitől jobb ott mint itt?

Figyelt kérdés
sok fekete bünöző van ott, sok a gyilkosság, lásd gyilkos elmék cimű sorozat

2015. okt. 1. 15:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
0%
szeretne a villám az USA-ban élni, akkor már inkább Magyarországon vagy akár Szomáliába mint az USA-ban
2015. okt. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
75%

Szeretne a hóhér.

Jól megvagyok ott, ahol vagyok.

De bűnözők és gyilkosságok mindenhol vannak, nem hiszem, hogy ez visszariasztana valakit. A filmek és sorozatok nem teljesen ábrázolják a valós életet. Ha így lenne, Amerikából akarnának eljönni az ottani lakosok. De eszük ágában sincs.

2015. okt. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk erős túlzásnak érzem a kérdésben megfogalmazott általánosítást, miszerint mindannyian ott szeretnénk élni, de azért szeretném kérni a kérdezőt, hogy a világ megismeréséhez legközelebb kapcsolja ki a tévét, és ha lehet járjon el az iskolába amikor kell.


Viszont hogy objektívebb választ kapjon, szembesülnie kellene azzal, hogy az USA alapvetően gazdasági jólétet biztosít polgárai többségének, míg magyarország nem teszi ezt.

Vagy például alapvetően pluralista, gondolatok és a vállalkozás szabadságára épülő társadalmat tart fenn. Ami szintén jó.

2015. okt. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
90%

Haha, vannak európai krimisorozatok is, magyar is volt :p.

Gondolom mert sok filmben látják (nem feltétlenül valósan), manapság szinte mindenki angolul tanul, és befogadóbbak (legalábbis bizonyos részein az országnak) mint az angolok.

2015. okt. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
78%
Mire alapoztad a megállapításodat??? Egyetlen embert sem ismerek a környezetembe, aki az Egyesült Államokban szeretne élni.
2015. okt. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

"minden magyar"

az én nevembe ne beszélj, én nem mondtam, hogy ott szeretnék élni.

2015. okt. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
80%

Úr isten, ezt a rasszista primitívséget, ami süt a kérdésből. Barátom, az USÁ-val nem az a baj, hogy nagy a bűnözés, hanem az, hogy a szociális háló borzasztó lyukas, ha valami problémád van, akkor isten tudja, mit fogsz enni. 2014-ben 48 millió ember élt "food insecure" háztartásban. Ezenkívül az ország igencsak a rendőrállam felé tendál, ld. a Three Felonies a Day és a Rise of the Warrior Cop c. könyveket és rákereshetsz a civil asset forfeiture-re is, nagy probléma az is.


Üdv Kanadából :)

2015. okt. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
54%
En nagyon boldog vagyok hogy USAban elek, foleg akkor ha latom mi tortenik Europaban.
2015. okt. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
84%

Nem voltam még az USA-ban, így a filmek a leírások és az ismerősök beszámolóira tudok hagyatkozni. Szeretnék és meg nem is szeretnék ott élni, attól függ hogy előnyökből vagy hátrányokból indulok ki.

Előnyök:

- Fehér faházas kertvárosi hangulat zöldövezettel, számomra nagyon hangulatos.

- Magas életszínvonal.

- Sok szórakozási lehetőség.

- Nagy a terület, így sok a látnivaló.

Hátrányok:

- Rossz közbiztonság.

- Gyenge szociális háló.

- Rossz tömegközlekedés, autó nélkül az ember nagyon be van korlátozva.

- Beteg a társadalom.

2015. okt. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Én csak arra lennék kíváncsi ,hogy miért hiszi azt sok ember(pl a kérdező),hogy mindenki amerikába szeretne élni??Miből jurott erre a következtetésre??

Amúgy az no comment,hocy egy tévés sorozatra alapozni valamit....

2015. okt. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!