Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » 17 évesen mire gyúrjak rá...

17 évesen mire gyúrjak rá nagyon, ha mindenféleképpen Amerikában szeretnék élni és dolgozni? Milyen munkával lehetne oda kijutni?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a műszaki pálya nagyon megy ott, a gond csak az, hogy én sokkal inkább humános beállítottságú vagyok, mint reálos. Persze olvasgattam itt kérdéseket, és nagyon sokan írták, hogy a gimi első felében hülyék voltak a matekhoz, aztán úgy feltornázták magukat, hogy azzal mentek tovább az egyetemre. Ha kell, akkor én is a hét mindennapjában matekozok és halálra tanulom magam, de mindenféleképpen olyasmit szeretnék tanulni, amivel továbbmehetek Amerikába.

Az angollal nincs gond, szóval amiatt nem aggódom.

Valakinek van esetleg ötlete, hogy mit hogy csináljak?



És igen, tudom, hogy sokak szerint Amerika közel sem olyan jó, mint amilyennek hiszem, de nekem ez az álmom, mindenféleképpen oda szeretnék menni.

17/L



2015. nov. 4. 17:20
1 2
 1/11 anonim válasza:
7%
Szerintem jo elony, ha jo angollal es magyarral kimesz Amerikaba forditonak, ugyeket intezni.
2015. nov. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Annyi van már belőlük, mint a szemét... :(
2015. nov. 4. 18:42
 3/11 anonim ***** válasza:
13%
tanulj is menj egyetemre, látogass el oda pár félévre, legalább rá jössz h ott se fenékig tejfel az élet .MO 1/3-án jobban meg lehet élni mint Amerika 2/3-án...
2015. nov. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
45%

@19:03


Én tudok olyan magyart, aki az USA-ban él. Egy tipikus buta együgyű sutyerák. Szakmunkásként dolgozik. Még is nagy kertvárosi házban él Californiában, modern fiatal autója van, meg minden...

2015. nov. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%
én is tudok nem is egyet, de mindenkinek magának kell eldöntenie ezt, én is voltam kint nekem nem jött be az ottani élet.
2015. nov. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utoso ketto: es nekik hogy sikerult kijutniuk oda?
2015. nov. 4. 20:19
 7/11 anonim ***** válasza:
Sajat tapasztalatombol azt tudom mondani, hogy USAban kersesnek jo szakmunkasokat, tehat nem csak orvos vagy programozo kell. Azt ajanlom, probalj egy muszereszi szakmat szerezni, arra mindig van igeny. Persze, ahhoz hogy munkan keresztul ki lehessen jutni, kell egy meghivo ceg aki elintezi megfelelo vizumot.
2015. nov. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
9%

"..Az angollal nincs gond, szóval amiatt nem aggódom. "


Trust me, the American English will be an issue for at least 1 year.

You can be a housekeeper anywhere or work on a cruise ship to improve your English skill.

2015. nov. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
45%

"Az angollal nincs gond, szóval amiatt nem aggódom. "

Figyu, amerikába nagyon nehéz kijutni legálisan. Ha valaki valamiben annyira jó, hogy lehetősége lesz ott dolgozni, akkor az se számít, hogyha csak töri az angolt, mert a szakértelme számít. Angolul bárki meg tud tanulni, de azt, amiért beengednek egy jött-ment k.európait, viszont csak kevesen. Hajóra elmenni mosogatni, meg ilyen baromság, csak hogy nyelvet tanuljon az ember, a legnagyobb butaság, amit csinálni lehet. Én gimiben szereztem középfokú nyelvvizsgát, és utána nem is tanultam többet angolul. 5 év egyetem után még doktorit szereztem, és utána mentem amerikába kutatóként. Gondolhatod, hogy mennyire ment az angol. :) Az számít, hogy jó legyél abban, amit csinálsz, és akkor jelbeszéddel is kommunikálhatsz.

2015. nov. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 goaus ***** válasza:
Amúgy szakmunkásként, angliából jó angollal, minden papírral, kiemelkedő referenciákkal hogy érdemes megpróbálni? Írtak már nekem onnan ügynökök, de mikor kiderült nincs zöldkártya annyiba is maradt mind.:(
2015. nov. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!