Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mi a helyzet a bevándorló...

Mi a helyzet a bevándorló vízummal?

Figyelt kérdés

Igazából szeretnék letelepedni a családommal az USA-ban, pontosabban California-ban, a munkavállalói vízumot nem szeretném erőltetni, mert úgy hallottam, hogy azt csak egyetemi professzoroknak meg tudósoknak adják meg és én ezek közül egyik sem vagyok. :) A Vízumlottó akármennyire is mondják a fórumokon nem ingyenes. Engem igazából a bevándorló vízum érdekelne, mert azzal tetszés szerint lehet ki-be utazgatni az usa-ba/ból és akár le is lehet telepedni ott.

Mennyibe kerül igényelni a bevándorló vízumot?

Lehet e valami buktatója a fent említett vízumnak?

Fontos, hogy legálisan tartózkodjunk ott :)

Ha megadják a zöldkártyát, akkor, hogy lehet az ember állampolgár?


2010. márc. 20. 17:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem fogod megkapni a bevándorló vízumot, ne is reménykedj benne. Menj el egyetemi professzornak, vagy tudósnak, jelentkezz egy amerikai egyetemre... Tanulmányi vízumra esélyed ESETLEG lehet, de mérget vehetsz rá, hogy bevándorló vízumot nem fogsz kapni.
2010. márc. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

és miért nem?

akkor azt kinek adják meg?

2010. márc. 20. 17:45
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

Pl. annak, aki oda megy férjhez, vagy van egy amerikai állampolgár gyereke. Nem vágják utánad, maradjunk annyiban.


Azt viszont nem értem, hogy ha nem akarsz kinn munkát vállani, hogy gondolod a kinti megélhetést...

2010. márc. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A zöldkártyalottó igenis ingyenes! Ha pénzt kérnek érte, az átverés. Attól, hogy te eddig csak átverős oldalakat találtál, még nem fizetős a valóságban.
2010. márc. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A nagykövetség oldaláról leszedett vízum lottó oldalon regisztráltam, kérdezett mindenfélét és egyszercsak elémb@szta a Card number ablakot és oda volt írva, hogy x dollár.
2010. márc. 20. 21:58
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem félreértettél valamit kérdező. Bevándorló vízum kategória nem igazán létezik. Az a bevándorló vízum, amikor valaki beutazik az USA-ba már zöldkártyás státusszal, az ideiglenes bevándorló vízumával a legelső alkalommal, mikor még a zöldkártyáját nem állították ki. A zöldkártya nem bevándorló vízum. A zöldkártya nem vízum egyáltalán. Ha zöldkártyát szeretnél, 3 út van:

- munkavállalás

- házasság (csak az igazit fogadják el, ellenőrzik)

- lottó


Azon kívül nincs buktatója, hogyha egyik kategóriába sem tudsz beletartozni, akkor nem fogják sehogy sem megadni. Ha már meg van a zöldkártya, állampolgársági kérelemmel válhatsz állampolgárrá. 5 éves zöldkártyás tartózkodás után jelentkezhetsz állampolgárságért (ha házasság útján kaptad a zöldkártyádat, akkor pedig 3 év múlva).


Igazából az sem igaz, hogy tetszés szerint ki-be lehet utazgatni, mert ha már zöldkártyás vagy, köteles vagy az USA-ban tartósan élni. Tehát az USA-t nem hagyhatod el 1 évre vagy többre, de ha 6 hónapnál tovább vagy távol egyszerre, akkor az állampolgárságot sem kérvényezheted 5 év után. Minden belépésnél megkérdezik, hogy mennyit voltál távol és ott az útlevél-ellenőrzésnél döntik el minden alkalommal, hogy beengednek-e vagy elveszik a kártyádat, ha észreveszik, hogy az USA-ban nem töltesz elég időt.


Én mindenképpen a lottót ajánlom, hiszen arra van a legnagyobb esélyed még így is. És igen is, ingyenes a regisztráció ha az amerikai külügyminisztérium oldalán jelentkezel. Utána meg persze kell fizetni az orvosiért meg magáért a zöldkártyáért, ha kiválasztottak, de azt minden egyes esetnél be kell fizetni. Ingyenes, csak ott kell jelentkezni, ahol nincs közvetítő cég. Egyébként a zöldkártya több, mint 1000 dollárba kerül jelenleg (per fő). Kalifornia meg ultradrága hely.


Egy zöldkártyás

2010. márc. 21. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
200-300 dollár között lehet igényelni a vízumokat.
2010. márc. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A zoldkartya lotto ingyenes. Biztosan nem jo helyen akartal regisztralni.
2010. ápr. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolso elotti: bevandorlo vizum NINCS, aki be akar vandorolni, az zold kartyat kap(hat).


Es nem ugy van, hogy ennyi az ara, aztan beadod a kerelmet. Vannak feltetelei. A zoldkartya osszkoltsege minimum $1500. Attol is fugg, milyen kategoriaba tartozol.


Egy masik zoldkartyas

2010. ápr. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bevandorolo vizum, amirol erdeklodik a kerdezo, valoban nincs, en csak azt mondtam, hogy olyan formaban van, hogyha vki USA-n kivulrol igenyli meg, mert meg nem USAban el, az utlevelebe tesznek egy bevandorlo vizumot, amivel eloszor belephet es utana kuldik meg a zoldkartyat levelben, addig meg azzal igazolja magat. Nekem igy volt, szoval tudom, hogy mirol beszelek.
2010. ápr. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!