Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Miért vannak az USA-ban akár...

Miért vannak az USA-ban akár 4-5 számjegyű házszámok?

Figyelt kérdés
Kedvenc autós műsoraimból ismert Gas Monkey, vagy pl. az ASM Auto Upholstery cégek házszáma 4,ill.5 számjegyű! Dallas ugyan nagy város, de azért mégis....? Megkerestem őket a Google Earth-n, innen tudom.

2016. jan. 5. 21:12
 1/7 szabina555 ***** válasza:
én azt tapasztaltam, úgy van a számozás (nagyvárosokban), hogy számosak az utcák és pl. az 5-ik utcában a házszámok 500-al vagy 5000-el kezdődnek.. így jönnek ki szerintem. szal nem úgy kezdik, mint itthon, hogy az 1essel..
2016. jan. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sok utca/ut az USAban eszmeletlen hosszu, ertsd tizen/huszon kilometerek. A Los Angelesben talalhato Sepulveda peldaul 68.9 kilometer! Ennyibol leersz Szekesfehervarra Pestrol ;)

Muszaj 4-5 jegyu szamokat hasznalni, meg ugy is, hogy megkulonboztetik a South es North reszet az utnak. Vagyis van 1640 South Sepulveda meg 1640 North Sepulveda cim is es a ketto kb. 7 kilometerre van egymastol. 1-el ritkan kezdodik a szamozas, szinte sose, inkabb 100-tol. Maradva a Sepulvedas peldanal, 100 North es 100 South mindossze 200 meterre van egymastol es a Sunset Blvd. van koztuk.

2016. jan. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én az 50-22-es számú házban lakom. Nem, nincs ennyi ház az utcában. Az 50 jelenti, hogy Az 50-es Avenue melletti utcában lakom, a 22 meg, hogy a páros oldalon. A szembe ház az 50-21-es, a mellettem levö Az 50-24-es. A következö blokk pedig 51-el kezdödik, mert Az 51-es Avenue mellett van. A vizszintes utcák a street-ek, a függölegesek Az Avenue-k.
2016. jan. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, konkrétan azon lepődtem meg, hogy Dallas, 11511 Reeder Rd, vagy ugyanitt Meller Rd. 2337.
2016. jan. 6. 10:00
 5/7 anonim ***** válasza:
van olyan város ahol vannak függőleges utcák? az elég durva lehet
2016. jan. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon gyakran a számozás 100-at ugrik keresztutcánként. Ez segíti a navigációt, akkor is, ha nincsenek rendesen kiírva a házszámok. Így tíz kereszteződés után már ezres házszámok vannak. Amikor 1022 szám alatt laktam, akkor az azt jelentette, hogy az utca elejétől számított tizedik és tizenegyedik keresztutca között laktam. (Persze azok nem voltak számozottak, az teljesen független ettől.)


Itt elég jól elmagyarázzák, ha bővebben érdekel a dolog:

[link]

"In cities with a grid plan of streets, addresses often increase by 100 for each cross street, though in some cities they are consecutive within each block, so that a block where one side is numbered 501, 503, 505, 507, 509, 511 is followed by a block beginning with 601. Generally, within a single city there is a single base point used for all addresses; numbering of all streets therefore reflects its distance from that base point, and directionals (north, south, east, west) are used to refer to buildings on streets which run in that direction and are in that direction from the base point. "

2016. jan. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de az angol nyelvismeretem nem elég jó ahhoz, hogy gyorsan átfussam a szöveget! Ezért nem is kísérletezem sokáig. Boldog új évet Neked!
2016. jan. 10. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!