Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Miért mindig a szerényebb...

Miért mindig a szerényebb körülmények között élő emberek álmodoznak arról, hogy az USA-ba költöznek?

Figyelt kérdés

Akárhány ilyen kérdést elolvastam, nem tudtam megérteni.

Nagyon sok dolog kell ahhoz, hogy a mai világban valaki usa-ba vagy Kanadába költözzen.

De szinte napi rendszerességgel vannak ilyen kérdések ezen az oldalon.

Első és legfontosabb dolog hozzá a pénz, és nem is kevés, hiszen ha az ember önerőből akarja ezt megcsinálni, akkor azt a pár millió ft-ot ami az induláshoz kell, majdnem 40 éves korára tudná megspórolni, vagy még addig sem, hiszen ebben az országban nagyon kevés embernek van ekkora megtakarítása.

És akkor az összes pénzét ebbe rakná bele, mint valami lutri, ami vagy bejön vagy nem.

De ha nem, akkor mihez fog kezdeni, ezt már szerintem a többség végig sem gondolja.

Akkor ott a nylevtudás.

Az a középszint az nem elvárás, az a minimum ami kellene, de jobb lenne egy felsőfokú vagy szakmai középfokú, ami csak kezdésnke jó lenne.

A megfelelő szaktudás és a hozzá tartozó referenciák vagy szakmában eltöltött idő meg sok embernek szinte nincs is, vagy mert most csinált új szakmát, amiből a világot akarná megváltani, vagy valami büfé szakon végzett, és azt gondlja az illető, ő majd ezzel egy idegen országban egyből felsővezető lesz.

Nos miért alakult ki ennyi téve képzet azzal kapcsolatban ha valaki az usa lakója akar lenni?

Miért nem gondolják végig az emberek alaposan ezt, mielőtt itt kérdezgetnének, mint a mai emberke, aki "olcsó" házat akar venni norvégiában, érted olcsó norvégiában.

Na itt nem is tudtam mit gondoljak.



#értelmesracionálisgondolkodás
2016. jan. 17. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Azért mert a szerény körülmények között élők vágynak egy jobb életre. Aki itthon jól keres, és megvan mindene, kevésbé vágyik külföldre, maximum nyaralás céljából.
2016. jan. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%

Első, én úgy éltem Magyarországon, mint egy herceg, mert már kanadai cégnek dolgoztam az Interneten keresztül, amikor összepakoltam örökre. Nem a pénz miatt mentem el.


Az igazság az, hogy akik az USÁ-ba / Kanadába akarnak menni és meg tudják tenni, azok mennek és nem itt kérdezősködnek. A dolgok menete, a feltételek teljesen világosak. Más kérdés, hogy milyen nehéz eleget tenni nekik.


A kontraszelekció klasszikus esetével állunk szembe. Sokkal könnyebb egy filmben vagy sorozatban látott, amúgy nem is létező helyre vágyakozni, mint összeszorított foggal évtizedeken át tanulni, tanulni, tanulni (én tízéves koromban tanultam meg programozni és harmincéves koromban törtem ki) és utána meg dolgozni, mint a hülye, hogy jussunk valahova.

2016. jan. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Természetesen vannak kivételek, de a nagy átlag azért szeretne külföldre menni, mert itthon nem tudja magának megteremteni, amit szeretne, és "nincs vesztenivaló" alapon belevágna egy új életbe. Akinek itthon jó pozíciója van nehezebben fog feladni mindent és belevágni az ismeretlenbe. Ismétlem, szerintem ez a nagy átlag.
2016. jan. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Van egy rokonom aki 20 éve ment ki alapfokú nyelvtudással, itthon elég szegényesen éltek,elege lett, kiment turistavízummal és ott is maradt tehát 6 évig illegális volt, megházasodott most már a nyelvet is tudja, és van egy építőipari vállalkozása, azt mondta hogy nem bánta meg, ha itt Mo-on maradt volna akkor nem tudott volna előrébb jutni.
2016. jan. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sokan szeretnének az USA-ban élni. De olyan is van aki megtehetné, hogy ott éljen, de nem menne mert nem tetszik neki az ország, a kultúra, az amerikai élet stb.


Ez nem ettől függ szerintem. Nem vagyunk egyformák.

2016. jan. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
40%
Nekem meg tetszik az USA és azért szeretnék ott élni. Vonz az ilyesfajta ismeretlenség is, ami nem Európa. Ez van. Van aki ilyen és van aki olyan. Nem kell messzemenő következtetéseket levonni abból, ha valaki nem Magyarországon akar maradni.
2016. jan. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%

Mindenki jobb életre vágyik, csak valaki Magyarországon, valaki pedig külföldön. Ismerek olyat aki akkor se menne USA-ban ha fizetnének érte pedig nem veti fel a pénz itthon sem.

Én mennék szívesen ha lenne lehetőségem mert semmi nem köt ide. Se gyerekem, se feleségem, se barátnőm, se házam. Amim van azt eladnám, amit nem bírok az itt hagynám.


"Akkor ott a nylevtudás.

Az a középszint az nem elvárás, az a minimum ami kellene, de jobb lenne egy felsőfokú vagy szakmai középfokú, ami csak kezdésnke jó lenne."


Sokan mentek ki úgy hogy szinte nem tudtak semmit angolul de megtanultak idő közben.


"A megfelelő szaktudás és a hozzá tartozó referenciák vagy szakmában eltöltött idő meg sok embernek szinte nincs is, vagy mert most csinált új szakmát, amiből a világot akarná megváltani, vagy valami büfé szakon végzett, és azt gondlja az illető, ő majd ezzel egy idegen országban egyből felsővezető lesz."


Aki azt gondolja hogy amerikában vezető lesz az tényleg csal álmodozik. De ha azt gondolod hogy ott jobban megbecsülik ha értesz valami kétkezi munkához akkor jó helyen kapizsgálsz. A papír nem számít, úgyse fogadják ez az európai bizonyítványod. Viszont ha tényleg értesz valamihez akkor már tudsz is dolgozni.


Van aki úgy ment ki hogy cukrász vagy pék szakmája van de megtanult parkettázni és abból él az USAban.

2016. jan. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!