Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » New Yorkban Harlem, Bronx,...

New Yorkban Harlem, Bronx, Queens és Brooklyn biztonságosak nappal?

Figyelt kérdés
A szállásom Manhattan Upper West Side-on lesz, tehát nem arról van szó. Csak gondoltam, megnézegetném ezeket a városrészeket érdekességképpen csak úgy minimálisan. Szigorúan napközben.
2016. jan. 25. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor hogy egy olyan válaszát is elolvasd, aki életvitelszerűen is volt már kinn, leírnám, hogy ma 2016 -ban ezekena részeken már nem nagyon van bünözés, max a peremkerületi részein.

Elég drága helyek lettek, no nem manhattanhez viszonyítva.

2016. jan. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Nyugodtan mehetsz New York bàrmely rèszere. Èjszaka azonban kerülendő Washington Heights, Flushing, East Harlem.
2016. jan. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Harlemben 125 utca a fo utca, mindig tele van turistaval, arra jartam naponta dolgozni tobb even keresztul, soha semmi bajom nem volt, de mellekutcakat nem ajanlom. Brooklyn es Bronx is elegge veszelyes tud lenni, ird be Googleba: dangerous neighborhoods in the Bronx and Brooklyn, meglatod a veszelyes reszeket. De altalaban, vilagos nappal, forgalmas utcan, nincs veszely. Emlitettek kozott Queens a legkevesbe veszelyes, tudtom szerint. Upper West Side se tunik nagyon jo kornyeknek, nezd meg merre nem ajanlatos jarni :

[link]

2016. jan. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3: Én az Upper West Side-ről jobbára pozitív véleményeket olvastam, a booking.com-on a szálláshely felületén is dícsérik. Zsebtolvajok meg tárcaszatírok gondolom igazából bárhol lehetnek éjszaka. De ez nem annyira számít, másfél hetet leszek ott, talán egy nap lesz, mikor bulizni megyek este, a többi napon átlagban igyekszem majd legkésőbb este 8-kor a szálláshelyen lenni.
2016. jan. 25. 21:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi is körbejártuk New York egyes részeit, nagyon biztonságosak. De úgy mint mindenhol (pláne) Amerikában este illik elkerülni a bizonytalan helyeket.
2016. jan. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

En Queens-ben laktam mikor kinn voltam, nyilvan reszektol fugg de semmi baj nem volt vele. Azert Bronxba, legalabbis bizonyos reszeire nem mennek. Harlem bizonyos reszei ma mar turistalatvanyossagnak szamitanak. (Gospel koncertek vasarnaponkent pl.) Mondjuk az is kerdes hogy mennyit leszel kinn, de eleve csak Manhattanre sem eleg ket het ha a muzeumokat is vegig szeretned jarni, emellett bulizni menni, esetleg egy eloadasra a Broadwayre...

Amugy en nagyon biztonsagban ereztem magam NY-ban, eleve sok rendor volt mindenhol, a metro meg egesz ejszaka jar, es a kesoi orakban olyan gyujtopontok vannak az allomasokon (csikokkal jelolve) amin belul kell acsorogni, onnan a biztonsagi kamera jol lat es nem lehet kulonosebb baj. Nem veletlenul mondjak NYra hogy "the city that never sleeps"...

2016. jan. 26. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6: Tudom, hogy nem elég mindenre a másfél hét, nekem egyszerűen ennyire futja. Így is eléggé nélkülözős életmódot folytattam az utóbbi fél évben, tovább már nem bírnám. :) Múzeumból csak a 911 Memorialt nézem meg, ezenkívül az EST-t, Top of the Rock-ot, részt veszek két filmes-sorozatos vonatkozású busztúrán. Szabadság szobrot csak kompról tervezem megnézni. És ezek mellé még neves utcai helyszínek megnézése privátban, és mint írom, egy-két külvárosi rész meghesszelése érdekességképpen.

Nem véletlen, hogy csak egy este tervezek bulit, elsősorban az árak miatt. Ja, és igen, a metró! Arra jó esély van, hogy a szállás közelében, és úgy egyáltalán az UWS városrészben nem fogok számomra kedvező helyet találni. És itt képbe jön a kérdés, hogy mennyire érdemes éjszaka metrózni, vagy hogy milyen könnyen lehet taxit fogni. A metróról olvastam olyat is, hogy éjszaka elég félelemetes néhol.

2016. jan. 26. 07:21
 8/9 szabina555 ***** válasza:
65%

mi alapvetően csak Manhattanen belül mozogtunk, metrózni is csak ott (kivéve egyszer, mikor kimentünk Bronxba, az nappa volt). De hajnal 2kor is kb.tele volt a metró, mondjuk volt 1-2 érdekes arc akkor már, de veszélyben nem éreztük magunkat, pedig két fiatal lány voltunk.

Ha elfogadsz egy tanácsot, akkor a Metropolitant és/vagy a Natural Histroy-t ne hagyd ki, az egyiket mindenképp nézd meg, hidd el, le fog nyűgözni :)

2016. jan. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
mi 4 hétig voltunk kinn Airbnb-s szállásokon kizárólag, és sokkal jobban megérte, mint a legolcsóbb szálloda ny-ban:)
2016. febr. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!