Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » USA-ba lehet bevinni legális...

USA-ba lehet bevinni legális túrórudit?

Figyelt kérdés

Valaki azt írta hogy nem lehet mert romlandó, bár az amerikaiak nem tudják hogy mi az. Gondolom ha meglátják hogy van lejárati dátum akkor tudják h romlandó és nem sima csokiról van szó.

Egy videóban viszont láttam hogy a csávó mesélte, hogy voltak látogatói és vittek neki USAba túrórudit.


2016. márc. 20. 15:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%
Nem vihető be èlelmiszer az USA-ba!!
2016. márc. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
csoki az minek számít? csak édességnek?
2016. márc. 20. 15:35
 3/14 anonim ***** válasza:
49%
Mindegy. A reptèren, belèpès előtt több tabla is felhívja a figyelmet hogy èlelmiszer ne legyen nàlad. Mèg 5-6 kuka is van sorban. Ha a vàmos talàlja meg, fizetheted a nem kevès büntetèst.
2016. márc. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
Arról nem beszélve, hogy mi lenne abból a 15 órás út alatt.
2016. márc. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindenfajta elelmiszert be kell irni vam nyilatkozatba. Nem igaz hogy semmit se szabad bevinni altalaban ami gyarilag van becsomagolva, meg van engedve, de jobb mindent bevallani, legrosszabb esetben elviszik.

[link]

Ahogy elnezem, turo rudi nem fog problemat okozni, ha mozzarella vagy brie vagy camembert meg van engedve.

Legrosszabb ha nem vallod be es megtalaljak.

2016. márc. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Es meg valami, ahelyett hogy magyarazd turirudit, azt ird be hogy "candy", vegul az.
2016. márc. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mi is hoztunk a borondben tobbszor is es nekunk is hoztak a vendegeink sokszor. Kulonosebben nem art a rudinak ha elotte lefagyasztod es ugy pakolod be a borondbe, mire az USA-ba ersz lassan kiolvad aztan nyugodtan fogyaszthato nehany napig kenyelmesen elall. Sosem volt semmi bajunk tole. Rakd ossze csokolade, cukorka felekkel a vamosnak halvany goze sem lesz hogy micsoda.

A lenyeg hogy a korlatozasok tobbnyire nyers gyumolcs, zoldseg es husfelekre stb. vonatkoznak. Szoval "nem eszik olyan forron a kasat" mint ahogy egyesek remisztgetnek.

2016. márc. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

én 5 db rántotthusos zsömlét (közte karikára vágott tv paprikával) vittem itthonrol, de a Kennedy reptérre érve már csak 4 db maradt belőle.

Végül nem mertem magammal vinni így fent hagytam a gépen. azóta is siratom.

2016. márc. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hivjatok fel a Mezes Mackot Torontoban es az Aroma Deli-t Vancouverben hogy hol lehet kapni feletek, hatha tudjak. Ti. naluk van. Tudom hogy Kanada de hatha.
2016. márc. 21. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Butasag hogy nem lehet turo rudit hozni.


13 eve elek az USAban. Akarhanyszor hazamegyek, akarhanyszor jonnek hozzam (ez atlagban 2 evente 1 utazast jelent) mindig van a borondben turo rudi, beigli, szaloncukor (amikor szezonja van) gesztenye pure, daralt mak, negro cukorka, egyeb csoki (Milka, Tibi), sport szelet stb.


Leirom a gyengebbek kedveert mert sokan csak a fotelbol hoskodnek, de meg eletukben nem repultek:

az USAban friss zoldseget/gyumolcsot es husarut behozni TILOS!


A zoldseg/gyumolcs feluleten micro korokozok vannak amik itt nem ismertek es felnek, hogy az itteni novenyeket megfertozik, ezert ha van nalad egy alma vagy egy narancs azt megeszed a repulon vagy a repteren kidobod.


Husarut a kergemarha kor miatt nem engedelyezik, mert nem tudjak ellenorizni, hogy honnan valo a hus.


Nem tul okos egy rud teliszalamival vagy kolbasszal nekivagni az USAnak. Hallottam en is sztorikat, hogy soknak sikerult behozni, DE, ha eszreveszik elveszik es kidobjak. Van felesleges par ezer forintod, amitol ilyen modon akarsz megszabadulni?



A turo rudit es a gesztenye puret az utazas napjaig fagyasztoban kell tarolni. A repuloterre valo indulas ELOTTI nehany percben kell a rudit kivenni a fagyobol es be a borondbe.


Amikor megerkezel a rudi epp ki lesz olvadva, de ha azonnal berakod a fagyasztoba, ott honapokig elall! Mi meg husvetkor is ettunk abbol a rudi adagbol amit karacsonykor hoztak a rokonok. Nem lett tole semmi bajunk. A gesztenye pure is honapokig elall ha ujrafagyasztod es nem lesz tole semmi bajod!

2016. márc. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!