Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Megéri tengerbiológusnak...

Megéri tengerbiológusnak menni Kaliforniába?

Figyelt kérdés
Tengerbiológus szeretnék lenni, de nem tudom hogy ez egyáltalán jó ötlet-e, mert szerintem egy nagyon szép szakma, de természetesen csak külföldön van esélyem. Mit ajánlanátok jobban? Észak-Amerikát vagy Nyugat-Európát, esetleg valami más helyet? A nyelv szempontjából Amerika lenne kézenfekvő, mert angolt már nagyon jól beszélem. Esetleg legyek geológus? Az is érdekelne!
2010. ápr. 8. 15:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, hogy mi kell egy tengerbiológiusnak? Mert az angolon kivül még elég sok egyéb követelmény is van: pl. kell tudni búvárkodni, kifejezetten jó egészségi állapotnak kell lenni, edzettnek, stb. (Most a szakirányú tudástól eltekintve)
2010. ápr. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Persze én ezekkel tisztában vagyok, az érdekelne, hol fizetik meg a legjobban ezt a szakmát.
2010. ápr. 8. 16:09
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem éri meg, lehet, hogy szép, de rengeteg pénzbe kerül, érdemi fizetést meg 10 év belefektettett meló és tanulás előtt ne nagyon várj. Röviden úgy tudnám összefoglalni, hogy ez életstílus, nem csak szakma, ahol pénzt keresel és vígan élsz belőle... itt ott kell lenni, elkötelezni magad és csinálni kevés pénzből is, különben nem lelsz benne örömöt.

Ha pénz kell, akkor inkább tanulj olajmérnöknek, most azok egész jól keresnek.

2010. ápr. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm, arra már én is gondoltam, és ahhoz mi kell? mert ha matek is akkor ajajj :D
2010. ápr. 8. 16:35
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mérnököknek általában kell sajna igen, nekem is ez a bajom! :) Én a tengerbiológust nem javasolnám! Egy ismerősöm nagyon utánajárt anno, hisz huszonévesen jött rá, hogy neki ez tetszik. Ahogy előttem mondták eleinte szinte csak költséggel jár az egész, mindent magadnak kell fizetned, aztán mire olyan szintre kerülsz hogy már érdemben megbecsüljenek, addigra nem biztos hogy valaha is visszafog jönni a belefektetett pénz illetve energia. A másik amin elgondolkodott, és teljesen igaza van, hogy ő egy olyan országból származik, ahol a közelben nem sok tenger van (bár kinek mi a közel) és ha mondjuk én egy ilyen munkaadó lennék, akkor előbb alkalmaznék bárkit, aki tengerhez közeli intézményben tanult, mert ezáltal úgy vélném neki több gyakorlata lehet, még akkor is ha ez valójában nem így van. Azt sem tudom elképzelni hogy ebből olyan sok munkaerő kellhet. Ennél szerintem jobb egy geográfus vagy geológus szak, de ha ez szíved vágya, akkor természetesen hajrá! :)
2010. ápr. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nem az a kerdes, hogy megeri-e, hanem, hogy van-e sok milliod kifizetni a tandijat. En itt az USA-ban jartam egyetemre, volt tengerbiologia targyam. Kb. mint Magyarorszagon a foldrajz. Azokat a temakat is feloleli. Az megint kerdeses, hogy ezzel el tudnal-e helyezkedni, mert ez nem olyan szakma, amibol tomegesen kell. Geologust itt nem ismerek, Magyarorszagon igen. Nem a szakmajaban dolgozik, mert nem tudott ezzel a diplomaval elhelyezkedni. Szerintem ha jok a jegyeid, tanulj valami kelendot, hasznosat. Ha nagyon sok penzed van, akkor barmit valaszthatsz itt az USA-ban. Tudtommal tengerbiologia szak nincs is Magyarorszagon, ugyhogy gondolom, mindenkepp kulfoldre kell menned, ha emellett dontesz.
2010. ápr. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
tengerbiológia szak valóban nincs itt. Mondtad, hogy kelendőt kellene megpróbálnom, tudnál nekem ilyeneket mondani?
2010. ápr. 8. 23:29
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Orvos, apolo, nover (ezek mind diplomasok), mernok, real szakos tanar (a human nagyon telitett, de el lehet vele helyezkedni, ha nagyon jol beszelsz angolul). Ezek nagyon kelendoek. Az orvosok es noverek olyan fizetest kapnak, amirol Mo-n csak almodni lehet... persze nem mindenkinek alma ez a hivatas, de eleg sok a hianyszakma, csak most a valsag miatt sokkal kevesebb a lehetoseg foleg a bevandorloknak, mert az amerikaiak is rakenyszerulnek arra, hogy olyan munkat fogadjanak el, amit regebben nem vagy tovabbkepzesekre jarnak, hogy specializalodjanak. Tehat a munkavallalasi le van korlatozva, de szerintem ha vki orvos, nover, az mindig el fog tudni helyezkedni. Ezek a szakmak sosem evulnek el, mindig szukseg lesz rajuk.
2010. ápr. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%
Es amugy hova jarnal iskolaba? Van penzed itteni tandijat fizetni vagy Mo-n maradsz?
2010. ápr. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
nem hiszem hogy elég lenne a pénzem egy amerikai egyetemre, hanem inkább Mo-n tanulnám ki a szakmát, az orvosira sosem gondoltam még, megfontolandó
2010. ápr. 9. 08:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!