Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » El lehet utazni az USA-ba...

El lehet utazni az USA-ba kocsival?

Figyelt kérdés
A párommal és egy másik párral tervezzük, hogy nyár végén csinálnánk egy hatalmas Euró-amerikai körutat kocsival. Bécsből indulnánk Velence-Nizza-Barcelona-Madrid-Lisszabon útvonalon kitérőkkel, városnézéssel, esténként szórakozóhelyek látogatásával stb. Ezt megtennénk egy 7 alatt kényelmesen. Itt felszállnánk egy hajóra kocsikkal együtt, ami kényelmesen egy hét alatt átvisz Miamiba. Ott egy hónap alatt beutaznánk az országot. Az ottani útvonal még képlékeny. Vissza szintén hajóval, aztán a kikötőből irány Budapest! Lehetséges ez ebben a formában? Hogy lehet, ha egyáltalán lehet-e bevinni kocsit az Államokba? Vannak egyáltalán olyan transzatlanti személyszállító hajók, amiken kocsit is lehet szállítani? Van valakinek tapasztalata? Mielőtt valaki felvetné, hogy hagyjuk Európában a saját kocsikat és béreljünk a jenkiknél, ez ki van zárva több okból is. Az értelmes válaszokat előre is nagyon köszönöm!
2010. ápr. 10. 13:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

lehet, igen

ha emlékszel pár éve volt a Cadillac Drive (Fábry-Wahorn)

abban is egy kocsival mentek körbe (Európa->Usa->Oroszország)

szóval szerintem biztos hogy lehet, bár konkrét hajót/hajótársaságot nem tudok mondani

2010. ápr. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

"Mielőtt valaki felvetné, hogy hagyjuk Európában a saját kocsikat és béreljünk a jenkiknél, ez ki van zárva több okból is."


Pedig csak ennek van értelme. Sőt, odakint venni egy használt autót.


Nincsenek az Atlanti-Óceánon olyan autószállító kompok, mint mondjuk Anglia és Norvégia között. Az autót külön kell szállíttatni konténeres szállítóhajóval, és ezt előre le kell szervezni.

[link]

2010. ápr. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

Ez nem ugy mukodik, hogy csak athozod a kocsit. Mi athoztuk Europabol az amerikai autonkat es nem 1 het volt, amig ideert, hanem annal sokkal tobb. Nem tudom, hogy 1 het alatt ez megoldhato-e meg nem egy olcso megoldas. Sokkal olcsobban kijonnel, ha itt berelnetek egy kocsit es sok fejfajastol is megszabadulnatok. Az USA-ban sokkal olcsobb es konnyebb kocsit berelni, mint Europaban. A magyar rendszammal nem is tudnatok kozlekedni, csak ideiglenesen. Nem tudom, hogy mennyi idot adnak, hogy lecsereld, de ezek a regisztraciok nem kis papirmunkaval jarnak. Mi elso nap lecsereltuk a rendszamot, szoval nem tudom, hogy mennyi idot adnak vagy 30 napig lehet-e hasznalni a magyar rendszamot (szerintem igen, de kerdezd meg, mert ki tudja, hogy milyen extra kovetelmenyek lehetnek). Ahol ennek utana tudsz nezni, az a DMV office. Keress ra az interneten es hivd fel azt az irodat, ami abban a varosban van itt az USA-ban, ahova be akartok erkezni a kocsival. Ok majd megmondjak, hogy milyen kovetelmenyek vannak.


A masik az, hogy bizonyos standardeknek meg kell felelni, ha kocsit hozol at: pl. a kocsinak patyolat tisztanak kell lennie kivul-belul, mert nem akarjak, hogy barmilyen korokozokat behozzanak a kocsikon keresztul. A tankban csak 1/3-nyi benzin lehet. A szallitasi dij sem ket filler es azt nem tudom, hogy mennyire megoldott, hogy azon a hajon utazzatok, amin a kocsi, mert a kocsikat masfele hajok (teherhajok) szallitjak, mint az utasokat. Nem tudom 100%-ra, hogy nincsenek ilyen transzatlanti kombinalt hajok, de szerintem mivel nem praktikusak, nincsenek es nem 1 het egy teherhajonak atertni az Atlanti oceanon. Miert nem akartok berelni? Az a legegyszerubb es legolcsobb megoldas, de ha persze van erre a torturara felretett felesleges jo par szazezer forintotok, akkor mindegy...

2010. ápr. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Meg annyit, hogy nekunk 6 het volt megkapni a kocsit, mert megvartak, hogy megteljen a hajo, hisz nem eri meg nekik 1-2 kocsit atvinni. Kb. 200-300 ezer Ft-ba kerul csak a kocsi szallitas ilyen modon, bar nem tudom, hogy nektek mennyi lenne, mert ez attol fugg, hogy honnan indultok, milyen vallalattal mentek es hova. Nekunk nagyon nagy kedvezmenyunk volt, amit nem adnak civileknek. Minden ceg mas es ha ennel gyorsabban akarjatok, szerintem sokszorosa ennek az arnak.
2010. ápr. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért nem akarok bérelni, mert a kocsik terén elég finnyás vagyok. Csak manuális váltós autót vagyok használni, ráadásul megszoktam egy bizonyos komfortszintet, ami alá nem szeretnék menni. Az pedig köztudott, hogy az amerikai/ottani eladásra szánt európai kocsik minősége fényévekre van az európai szinttől, talán az egyetlen kivétel a Bentley.
2010. ápr. 10. 21:53
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Hanyszor voltal itt vagy ezt ki mondta neked? Hanyszor bereltel kocsit itt? Mert mi akarhanyszor bereltunk, mindig meg voltunk elegedve. De ha neked ez nem jo, hozasd at a kocsit, csak mindent kell pluszba elintezni hozza. Macerasabb meg 5-szor annyiba kerul es ki tudja, hogy mennyi ido, meg atertek. Napi 30-35 dollarert mar lehet egy nagyon normalis kocsit berelni. De nem eroszak a disznotor, akinek van felesleges penze, gondolom, nem szamit. :)


Kerestem neked egy weboldalt (egyebkent egy tucat masik is van, ha google-be beirod, hogy "car shipping overseas" vagy "international vehicle shipping"). Ezen az oldalon kerhetsz a kocsitokra konkret arajanlatot, hogy mennyit kernenek a szallitasert: [link]


Majd ird meg, hogy mennyi az ar, kivancsi vagyok. De ahogy latod, ez csak kocsiszallitas. Szerintem 2 opcio van: vagy athozzatok hajoval a kocsit es repulovel jottok vagy a kocsi jon egy teherhajon, ti meg egy masikon, de ezzel az a gond, hogy nem lehet kiszamolni pontosan, hogy mikorra er az uticeljahoz a hajo. Tehat az is lehet, hogy kocsi nelkul lennetek par napig vagy akar hetekig is. Mi atmentunk rajta, mert 6 hetig nem erkezett meg a kocsink. Itt pedig kocsi nelkul meg egy egyszeru boltba sem lehet eljutni, szoval valoszinuleg ugyis arra kenyszerulnetek, hogy bereljetek valamennyi idore. Nem latom ertelmet ennek a bonyolitasnak.

2010. ápr. 11. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
53%
Hát szerintem nem nagyon,mert ott az Atlanti-Óceán
2010. ápr. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nem tudom, hogy milyen autókhoz vagy szokva, hogy egyedül a Bentleyt találod elfogadhatónak, de egy átlagos amerikai autó is sokkal komfortosabb, mint egy átlagos európai verda. Magyarán azonos kategórián belül magasabb a komfortszint - olcsóbban.
2010. ápr. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem azt mondom, hogy csak a Bentley az elfogadható. Azt mondom tapasztalatból, hogy az amerikai felhasználásra szánt európai prémiummárkák (Audi, Mercedes - ezeket vezettem itt is, ott is) sokkal gagyibbak, mint amit az európai piacra készítenek. A Merciben a műszerfal olyan anyagból készült, amit apám Insigniájában szégyelnék...

Az amerikai luxuskocsinak tartott Cadillac Escalade egy rémálom. A bőrök jók, viszont vannak benne olyan anyagok, amik minőségileg egy kocka Lada szintjén vannak. Ja és itt-ott kilógnak a vezetékek... Amúgy most semmilyen kocsim nincs, a régit eladtam, az újat meg kb. egy hét múlva kapom meg. Ráadásul ott minden kocsi automata váltós. Ha két pedállal működő járművet szeretnék vezetni, akkor elmegyek gokartozni.

2010. ápr. 13. 12:11
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem a korodat?
2010. ápr. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!