Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Miért jobb az Egyesült Államok...

Miért jobb az Egyesült Államok, mint a világ akármelyik része? Miért jobb mint Európa vagy mint Magyarország? Miért akarnak olyan sokan kiköltözni? Mivel nyújt több lehetőséget?

Figyelt kérdés

Nyilván az első szempont a pénz. Én szoftverfejlesztő vagyok egy multinál itt Magyarországon, és a közel félmilliós fizetésemből egész jól megélek. A rugalmas munkaidő, és a távmunka lehetősége miatt, akármikor akárhová elutazhatok a világon, ha kedvem tartja. Nyilván többet keresnék külföldön (2x, 3x ennyit, mert már dolgoztam ott, csak hazajöttem), mivel én nem tervezek a "csúcsra törni".


Többször is jártam már az Egyesült Államokban, például Los Angeles, Miami, San Francisco, New York, Washington... De nem tudom mi bűvöli el az embereket. Csak egy városban annyian élnek, mint egy országban. Ráadásul tele van mindenféle etnikummal. Én biztos nem élnék ilyen zsúfoltságban.


Nem tudom, hogy mivel nyújt többet, mint Európa. Például a tengerpart. Miért jobb Florida tengerpartja, mint akármelyik európai tengerpart?


A közbiztonságról meg nem is beszélve. Szinte akárki percek alatt vásárolhat gépfegyvert, pisztolyt (engedély nélkül!). És sajnos nem áll meg a rablásnál a fegyverkérdés, csak az Orlandói lövöldözésre kell gondolni.


Szóval miért vágynak sokan még manapság is oda? Már azt sem lehet mondani, hogy a "lehetőségek országa", megnövekedett munkanélküliség miatt. Szerintem nem nyújt többet, mint a Fülöp-szigetek, Dubaj, vagy Ausztrália. De ha csak Európában gondolkodunk. Mitől jobb Amerika, mint akármelyik gazdagabb EU-s ország? Én voltam 1 hétig a Bahamákon is, hát jó volt, de a Fülöp-szigeteken még jobb!


2016. jún. 23. 15:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
46%

Bejöttél ide, nem is kérdeztél, rögtön köpködtél.

Megmondtad a tutit.

A szememben kicsit fizetett jobber trollnak tűnsz.

De hogy ne menj el üres kézzel - bár értem én, hogy fizet a kágébé - azért ajánlom, ha legközelebb szoftvert fejlesztgetsz épp odaát, és látod a mások hasonszőrű szoftverfejlesztőt porséval megérkezni, kérj többet havi pénzt az orosz támogatóidtól.

2016. jún. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
68%
én szoftverfejlesztő vagyok, a kérdező biztos nem, annyira sötét dolgokat írt a fizetésről, munkáról ...
2016. jún. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
Az alma sokkal finomabb mint a korte, miert akar megis egy csomo ember kortet enni? Nem ertem. Miert nem jo nekik az alma? Vagy akar a cseresznye?
2016. jún. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
53%
Azért vágynak sokan oda, mert az amerikai filmekből ez jön le, hogy ott kolbászból van a kerítés. Azt hirdetik, hogy ott aztán tényleg szabadon élhet az ember, de közben pont az ellenkezője. Úgy van ott irányítva a nép, mint a birkák. Agymosottak, és ők maguk is elhiszik, hogy ott nekik a legjobb:)
2016. jún. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

#2: 37 százalékoddal máris komolytalanná váltál. De csak hogy reagáljak is, biztos valami alsókategóriás "kódercégénél" kóklerkedsz. Az ilyen valóban nem érdemel magasabb fizetést, mert csak a forráskód netről való összemásolgatásához ért.


Mindenkinek köszönöm a választ, kivéve az 1.-nek!

Neki valami agybetegsége lehet.


Egyébként én is azt gondoltam, hogy a filmek manipulálják az embereket, elhiszik hogy ott milyen jó az élet, hogy "kolbászból van a kerítés".


4-es válaszolóval meg teljesen egyetértek!

2016. jún. 23. 19:21
 6/19 anonim ***** válasza:
33%
Én egyetértek a kérdezővel. Nekem lett volna több lehetőségem is kint dolgozni mint kutató, de inkább nyomorgok itthon mint hogy az usa-ba éljek, sem konferenciákra sem mint turista nem vagyok hajlandó arra a szeméttelepre menni. Ezerszer inkább mennék DK Ázsiába vagy akár a Fülöp szigetekre.
2016. jún. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
44%

A kérdező nem hülye, mert pontosan teszi a vesszőket, ami nagy kincs manapság.

És mégis - vagy önkéntes hülye, vagy fizetett kágébé troll.

2016. jún. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

#6: Hát ebben egyetértek!


#7: Hogy jön ide a KGB? Már elsőre sem értettem. Amúgy csak mert valaki nem 'USA LOVER', már ruszki támogató? Téged sem tudom honnan szalajtottak, de ha kérhetem mást fárassz a hülyeségeiddel.

2016. jún. 23. 22:23
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

Félmilliós fizetés az iszonyú karcsú. 22000 dollár sincs évente, a minimálbér 15080 USD. És igen, USD-ben kell számolni hiszen pont a szoftverfejlesztőknek van lehetősége távmunkában az USÁ-ba dolgozni és (magyar viszonyokban) szénné keresni magukat.


Abban egyetértek hogy aki tudja hogy mi zajlik az USÁ-ban az nem vágyik oda. De amit a kérdező leír annak nem sok köze van a valós problémákhoz. Ez a [link] valódi nagy zűr.


Üdv Kanadából.

2016. jún. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

#9: Húú ez elég érdekes olvasmány! Egyébként én a személyes véleményemet írtam le, nem a "valós problémákat". Tudom, hogy külföldi árakhoz képest karcsú a fél millió, de itt Magyarországon egész jól eléldegélek belőle.


Viszont sajnos távmunkát találni nagyon nehéz, mert hetente 2-3x muszáj bemenni fizikálisan a céghez. Legalábbis ahány munkahelyem volt eddig, mindenhol ez volt.


De ha nagy fizut akarnék, még így is szerezhetnék, ha kiköltöznék például Angliába. De egyenlőre nincs kedvem. Amíg itt tudom tartani ezt az életszínvonalat, nem látom értelmét elhagyni a hazámat. Ráadásul ahogy írtam, gondolok egyet, másnap már a repülőn vagyok úton a világ másik végére... Ez az igazi szabadság!

2016. jún. 23. 23:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!