Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyire nehez Amerikában új...

Mennyire nehez Amerikában új életet kezdeni?

Figyelt kérdés
17 eves vagyok, szeretnek egyszer amerikaba költözni hogy színészi pályát folytathassak. Viszont aggódom hogy az eros akcentusok miatt nen ertem amit mondanak, illetve hogy leterhelne az ottani idegenség.
2016. jún. 30. 11:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
7%

LOL


A nyelv a legkevesebb, nekem 18 évesen már felsőfokú nyelvvizsgám volt, mindent angolul néztem (filmek, hírek, dokumentumfilmek stb.) - ha még ezt sem tudod elérni, akkor hogyan akarsz színészi pályára lépni, ahol nem csak tökéletes kiejtéssel kell beszélni, de rengeteg szöveget kell memorizálni? Ne már...


Egyébként ha nincs zöld kártyád semmi esélyed, és feltételezem nincs :)

2016. jún. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
40%

És mitől lenne zöldkártyád vagy állampolgárságod?


Színészként kiemelkedő vagy? Végzettséged van? Nemzetközi sikereid?


Álmodj csak, kislány. :)

2016. jún. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
24%

Álmodozz csak, édesem.


Nem csak anyanyelvi szinten kell ismerni a nyelvet, de azon gondolkodni, kulturálisan abban a közegben élni.


Amúgy 17 évesen már legalább 2-3 évnyi játszási tapasztalatod kellene, hogy legyen, hogy esélyed legyen akár csak a Színműre való bekerülésre (ahova csupán 60-70-szeres a túljelentkezés).

2016. jún. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem sok esely van ra de nem lehetetlen.Sok szinesz van akinek eros az akcentusa mert erre is szukseg van.Peldaul Schwarzenegger elso filmjeben mas beszelt alatta mert annyira nem tudott angolul.
2016. jún. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%
természetes hogy 17-18 évesen meg akarja váltani a világot en is ilyen voltam ;) most vok 30 de 20 évesen kimentem Amerikába diák programmal az álmok elérhetők nem baj ha kezdetben kicsit nagynak is tűnnek ;) meg lehet csinálni őket ha vkinek van motivációja es kitartása ;) nem származtam gazdag családból az amerikai út elott egy evet dolgoztam egyetem mellett a Tescóban es tettem félre a pénzt ;) ugyh csak előre menj ;) Drukkolok !!! Kérdésed van írj
2016. jún. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%
Én NY-ban élek.A színészi pályát felejtsd el.Van elég színész aki itt született.A magyar kapcsolatokat meg felejtsd el.Sőt a magyarokat is.Egyik rosszabb mint a másik.Ott tesznek keresztbe ahol csak tudnak,mert magyarok.Hidd el tudom miről beszélek.Itt vagyok már egy jó ideje és ritka ha tisztességes magyarral találkozol.
2016. júl. 1. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Hihetetlen szamomra mennyi rosszindulatú ember van itt:) Nem fogom elfelejteni a szineszi pályát, es igen Mostanra mar mondhatom hogy szerintem jo vagyok benne. A vicc az, hogy a kerdes arra vonatkozott hogy milyen új életet kezdeni egy idegen teruleten, azt hogy mi a célom azt csak zárójelben jegyeztem meg. Es azert az kicsit eros hogy amint meglátjátok hogy valaki nagyot ner álmodni azt egybol betamadjatok irigységből:)


A biztatast pedig koszonon, jol estek a kedves szavak!:)

2016. júl. 1. 11:19
 8/16 A kérdező kommentje:
Egyebkent harmadik: Nem igy mukodik a színészi karrier. Nagyon nem ahgoy te azt gondolod. mielott okos vagy, járj utana.
2016. júl. 1. 11:20
 9/16 anonim ***** válasza:

Válasszuk ketté. Hogy az amerikaikat nem érted erős akcentus miatt, az nem valószínű. Tapasztalatom szerint az amerikai angol érthető. Még talán az a legérthetőbb. A brit, főleg a vidéki brit, meg az ausztrál, meg a skót az a nehéz. Külföldiek beszédét is könnyebb megérteni mint egy jó kis ízes yorkshire-i tájszólást.


Hogy téged nem értenek, az nem lesz gond. Egyrészt keress már most anyanyelvi tanárt hogy kevesebb rossz szokásod legyen, amikor kijutsz akkor ún. speech-language pathologist majd kikúrál az akcentusodból. Sok sikert!

2016. júl. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Koszonom a tippeket utolsó!:) egyebkent azt se nagyon ertem hogy itt sokan miert feltételezik azt hogy nemtudok angolul. Ez is vicces, holott én nen az angoltudas megléte miatt aggódok, hanem hogy éles szituációban nyomás alatt nem ertenem az eros akcebtust. (utolso ez nem neked szol, megegyszer koszonom a tanácsokat:)
2016. júl. 1. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!