Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyen iratok, engedélyek...

Milyen iratok, engedélyek kellenek ahhoz, hogy az USA-ba utazzak?

Figyelt kérdés
Most nyáron mennék, de az útlevelen és a repjegyen kívül kell még valami? Mert ugye vízum már nincs 2008 óta.
2010. ápr. 15. 10:49
 1/10 anonim válasza:
15%
én ugy tudom hogy van vizum amerikába.és ha nem is lenne akkor is pofa kérdés hogy beengednek vagy sem.én is azt tervezem hogy kimegyek de sajna vizum kell.és még egy csmo minden kapcsolatok aki fogad téged ott kint ,meg ilyesmi.de majd mindjár utána nézek pontosan mi kell mert engem is érdekel.
2010. ápr. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló, nincs vízum már Amerikába.

[link]


Ha dolgozni szeretnél, akkor viszont kell, legalábbis ilyesmit értelmeztem, de több szem többet lát.

2010. ápr. 15. 14:21
 3/10 anonim ***** válasza:
ESTA beutazási engedély kell. Amelyet interneten tudsz megkérni.
2010. ápr. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Bordo utlevel es ESTA kerelem kellenek. Keress ra, hogy ESTA es akar magyarul is kitoltheted. Aztan azt ki kell nyomtatnod csak a biztonsag kedveert es mar utazhatsz is. Ha turistakent jossz kevesebb, mint 90 napra, nem kell semmi mas es a belepesnel dontik el, hogy beengednek-e, de ez nem szokott gond lenni, ha nem adsz ra okot, hogy azt gyanitsak, maradni akarsz. Ezert kell ketiranyu jegyet venni. Meghivolevel is segithet rokonoktol, ismerosoktol, ha azokhoz jossz.


Vizum csak azoknak kell, akik tanulni vagy dolgozni akarnak vagy 90 napnal egyhuzamban tovabb maradni. Ne kerj vizumot, mert nagyobb az esely, hogy azt elutasitjak foleg, ha fiatal vagy, minthogy nem engednek be az ESTA-n.

2010. ápr. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

És hol ellenőrizhetnek, az amerikai reptéren? Megállítanak, megvizsgálnak, rákérdeznek az anyagi helyzetemre és,ha nincs nálam elég pénz, akkor hazaküldenek, vagy ez hogy működik?


Ha szeretnék tovább maradni, mint 90 nap és munkát vállalni is, akkor ott nem kérvényezhetem a maradásomat? Ha nem jövök haza, akkor keresni fognak, hogy miért nem jöttem haza?


Bocsánat a sok kérdésért, de tényleg fontos.

Köszönöm a válaszokat.

2010. ápr. 15. 15:46
 6/10 anonim ***** válasza:
Semmikepp nem kervenyezheted a maradasodat az USA-bol, mert a visa waiveren (ESTA-s beutazason) nincs statuszod, amit kesobb meg tudnal valtoztatni. Munkat nem tudsz talalni, mert hivatalosan nem alkalmazhatnak, hisz nincs vizumod, de akar hiszed, akar nem, az amerikaiak nagy reszenek is nagy problemaja a munkakereses most. Nem ugy van, hogy ide jossz es egybol van munka. Max. akkor hagynanak, ha allampolgarral hazasodnal, de ebbe ne menjunk bele, bonyolult dolog es nagyon ellenorzik. Akkor sem egyszeru. Ha 90 napnal tovabb maradsz, illegalis bevandorlo leszel. Ha dolgozni kezdesz vizum nelkul, bajba kerulhetsz es ha kiderul hivatalos helyen, akkor egybol kiutasitanak az orszagbol plusz normalis munkat nem adnak papirok nelkul. Ha elkapnak az illegalis tartozkodas miatt, szinten kiutasitanak es az illegalis tartozkodasod hosszatol is fugg, hogy mennyi idore nem terhetsz vissza semmilyen korulmenyek kozott. Vagy 3 ev vagy 10 ev attol fuggoen, hogy hany honapot, evet eltel illegalisan. Rendes, bejelentett munkat nem lehet vizum nelkul kapni. Arra mondtam, hogy ne kerj vizumot, ha 90 napnal kevesebb ideig maradsz es nem dolgozol. Ugy mukodik az ellenorzes, hogy a repteren at kell menni utlevel ellenorzesen es ott kerdeseket tesznek/tehetnek fel. Ott dontik el, hogy beengednek-e, de ha nincs illegalis multad, bunozesi rekordod, akkor nem valoszinu, hogy bantananak. Ha egyszer mar illegalis vagy, kiutazni nem tudsz, mert utana nem tudsz visszamenni. Szoval illegalitas = rossz, korulmenyesseg, veszely, kockazat, hulyeseg, vakmeroseg. Nincs ertelme foleg Magyarorszagrol, ami nem 3-dik vilagbeli orszag.
2010. ápr. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszönöm a pontos tájékoztatást. Eléggé elment a kedvem, mert egyébként szeretnék kint munkát keresni. Namost ugye én ismerőshöz mennék, aki jövőre amerikai állampolgár lesz,de én mindenképpen most nyáron mennék. Mennyi az esélye annak, hogy kapok vízumot és mi kell ahhoz, hogy megadják? Fizetni is kell érte?
2010. ápr. 15. 17:12
 8/10 A kérdező kommentje:

Megpróbálnám a vízumot mindenképpen. Mennyi az esély,hogy elutasítanak? Nem tudom, hogy mibe köthetnek bele, de mondjuk nem vagyok gazdag. Több hónap, míg elbírálják?

Az elbeszélgetésre már meg kell lennie az útlevelemnek?

2010. ápr. 15. 21:14
 9/10 anonim ***** válasza:
kevés az esélye. Haver egyik évben megkapta, másikban nem. Pedig a nővére rég kint él már. Egyszerűen szubjektív döntés, vagy pőofára megy vagy nem tudom, de gáz. Szvsz menj Németbe, vagy iylesmi, ott is lehet keresni azért...
2010. ápr. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Milyen vizumot akarsz? A kovetelmenyek attol fuggenek. Kell utlevelednek lennie az interjura.


Az, hogy akihez mesz allampolgar-e vagy sem, nem befolyasolja az ugyedet. Ha illegalis lenne, akkor a vizumodat befolyasolhatna. Nem fogsz tudni munkat kapni, ha turistakent jossz, mert a munkahelyeken mindenhol elkerik a munkavallaloit, zoldkartyat plusz az amerikai tarsadalombiztositasi szamodat, ami turistanak nincs. Ha turista vizumot kersz (de minek kernel, mikor ott az ESTA?), nezik a korod, nemed, csaladi allapotod, van-e munkahelyed, jarsz-e iskolaba, van-e Mo-n tulajdonod, mennyire kotodsz az orszaghoz, mennyi penzed van stb...ezeket mind azert nezik, hogy megallapitsak, van-e Magyarorszaghoz annyi kotodesed, hogy visszaterj es hogy kiszurjek azokat, akik penzkeresesi cellal akarnak turistakent kimenni munkat talalni. Oket utasitjak el. Ha munkat akarsz, akkor azt Magyarorszagrol kell intezni vagy probald meg az ismerosod segitseget kerni. Online is vannak munkak. Nem tudom, hogy mi a foglalkozasod, ez azert sokat befolyasol.

2010. ápr. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!