Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerika (USA) mennyi az a...

Amerika (USA) mennyi az a pénz amiből meglehet élni?

Figyelt kérdés

2000$-ból már meglehet pl egy olcsóbb államban, városban élni nem?

PL:

Studio vagy 1 szobás apartman rezsivel 600-700$

Autó költségek, biztosítás, benzin, 200$

étkezés, 200-300$

meg még számoljunk 200-300$-t erre arra.

Ez így reális? Milyen költségek vannak még?



2016. aug. 18. 09:33
1 2
 1/11 anonim válasza:
34%
Államonként eltérő. De honnan lesz zöldkàrtyád? Egészségbíztositást,fogászati, szemészeti biztosítást is fizetni kell.
2016. aug. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Olcsóbb államokban igen, kihozható ennyiből. Érdemesebb párral élni, jóval olcsóbban ki lehet jönni.
2016. aug. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt van egy erdekese (tavalyi) cikk, hogy 2ezer dolcsibol milyen lakhatasi lehetosegeid vannak az orszagon belul. Nagyon durva elteresek vannak.


[link]


Ebbol latni fogod, hogy amelyik allamban a 2ezerbol kijon egy tobbszobas haz, ott 2ezerbol siman meg lehet elni ha kisebb kecoba koltozol. Viszont azon varosok, ahol a 2ezerert egy lyukat kapsz, ott ez az osszeg semmire nem eleg.

2016. aug. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Igazából csak kíváncsiságból kérdeztem.

Sajnos nem lesz sehonnan sem zöldkártyám, viszont rengeteget gondolkodtam már azon,hogy ki kéne menni és megpróbálni lesz ami lesz alapon.

Ti elmernétek indulni egy erős angol tudással úgy mint turista majd ha kint vagytok megpróbálni munkát találni és kint maradni?

21 éves vagyok és igazából nincs semmi vesztenivalóm, de gyerek korom óta nagyon vonz Amerika, főleg az északi államok...

A későbbiekben meg lehet összejönne egy házasság és onnantól már megvan a zöldkártya, de valljuk be sajnos nem igen van más lehetőség,hogy a kezdetektől legális legyen az ember.

2016. aug. 18. 20:21
 5/11 anonim ***** válasza:
8%

> 21 éves vagyok és igazából nincs semmi vesztenivalóm, de gyerek korom óta nagyon vonz Amerika, főleg az északi államok...


Vagyis fogalmad sincs mi történik ott a való életben csak valami ködös álomra fejest ugranál a feketemunkába és létbe. Csodás.

2016. aug. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
20%

Nehany erdekesseg:

Tegnap voltunk vacsorazni a Fujiyama etteremben, borravaloval 155 dollar 4 szemelyre. Termeszetesen mehettunk volna a kinai bufebe ahol 59 egeszsegugyi kihagast talaltak a hatosagok,mi meg azota jarhatnank a WC-re.

Szamolhatsz sokkal tobbet kajara ez azt jelenti.

Autoreszletet ne felejtsed el, sem a karbantartasast. Vagy veszel egy jo allapotu autot es sokat fizetsz a reszletre, kulonosen ha nincs hitel torteneted, vagy veszel egy tragacsot aztan havonta fizethetsz 4-500 dollar javitasi koltseget mert mindig valami elromlik.

Kabel TV, internet, vezetekes telefon, mobil telefon minimum 2-300 dollar. Elhetsz egeszsegugyi biztositas nelkul, de azert buntetest kell fizetni. Egyebkent kb. 4-500 dollar fejenkent, de ha tenyleg beteg is leszel semmit nem er mert utana is egy rakas szamlat kuldenek ki a kulonbozo szolgaltatok. (xray, labor stb, onresz)

Valassz mi mast akarsz meg fizetni? Kredit kartya reszleteket? Mert azok nelkul sosem lesz kredit torteneted es meg jobban rafaragsz ha kolcson akarsz kerni barmire, autot vagy hazat venni, de meg munkavallalaskor is megnezik mennyi a FICO pontod. Riasztoberendezes? Szemetszallitas? Eletbiztositas? Ado? Medicare? Medicaid? 401K stb. levonasok a fizetesi csekkedbol ha egyaltalan van legalis allasod? Ha nincs akkor bagoert dolgozhatsz az illegalis munkakozvetitok segitsegevel akikkel megoszthatod a profitot az olcso munkaerodon.

MARADJ EUROPABAN es elvezd a jogaidat, mert itt meg evtizedek utan is csak egy honositott bevandorlo maradhatsz ha tudod magad legalizalni.

2016. aug. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Már elnézést, de szerintem az utolsó tipikusan az a fajta aki nem akarja,hogy több magyar kimenjen vagy éppen ő maga is rosszul érzi magát kint...

Egyáltalán nem ilyen vészes a helyzet, kajára simán elég 300$ ja persze ha naponta étterembe eszel akkor nem, de minek ott enni mikor ott a walmart, olcsón bevásárolsz ha van kedved főzöl, ha nincs akkor rengeteg félkész kaja van és eszed azt.

Autó költségek szintén nem sok, nem is tudom miről beszél az előző, én KP-ra vettem egy 2006-os Toyota priust 5500$-ért, erre se nem kellet hitelt felvenni, se nem kell havonta szerelőhöz vinni, egy rendkívül megbízható kis fogyasztású autó, 200$ bőven elég havi szinten az autóra.

internet,tv,vezetékes telefon,mobil, 200-300$ :OO az szép, én fizetek havi 70$ méghozzá úgy,hogy vezetékes telefonom nincs, mert minek? TV élőfizetésem szintén nincs, 10 éve nem nézek agymosást ha meg akarnák ott az internet ugyanúgy lehet nézni...mobiltelefonra tmobilnál fizetek 70$ de ebbe korlátlan internet van, amit meg is tudok osztani így a laptopommal rácsatlakozok és kész, felesleges külön beköttetni.

Egészségügyi biztosításom bevallom nincs, de nem fizetek büntetést ami érthető is.

Hitel,kredit meg ilyen bullshit kártyáim szintén nincsenek, ha akarnám se nagyon lehetnének.

Van egy egyszerű checking bankszámlám,kártyám Suntrust Bankba és ennyi, a költsége elhanyagolható.

szemétszállítás...minden benne van a 550$-os apartman havi díjába.

Ja és szerintem kitaláltátok,hogy ILLEGÁLIS vagyok, na és? szerintem boldogabb vagyok, és jobban érzem magam itt feketén mint egyesek akik legálisan vannak kint.


"levonasok a fizetesi csekkedbol ha egyaltalan van legalis allasod? Ha nincs akkor bagoert dolgozhatsz az illegalis munkakozvetitok segitsegevel akikkel megoszthatod a profitot az olcso munkaerodon. "


Hát ezen tudnék vitatkozni, ez talán az első hónapokban igaz, de ha egy kicsit is talpraesettebb az ember könnyen talál munkát magától, és nem kell megosztani a fizetését senkivel.


Kérdező, ha van gondolod dobj egy privit,aztán dumálhatunk erről arról ;)

ui: én szívesen segítek bárkinek, nem úgy mint itt kint nagyon sok magyar, aki telibeszarja honfitársát, és ott tesz neki keresztbe ahol tud...

2016. aug. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha kézhez kapsz 2000 dolcsit, abból ki tudsz jönni délen ha visszafogod magad. Tapasztalat. Félre tenni meg spórolni nem sokat fogsz persze és ha baj van, akkor tényleg baj lesz, mert nem lesznek pénzügyi tartalékaid.
2016. aug. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nehany koltseg, hogy legyen hasonlitasi alapod (California allamra vonatkozik):


Mobil ATT $68/ho (ebben benne van egy ajfon 6S torlesztoje) es 15GB data, amire vagyunk 4en (csaladi csomag) de en sose hasznalok 1-2-nel tobbet/ho


Baratnom TMobil $33/ho korlatlan data de neki csak max 100 perc beszelgetes


Vezetekes telefon nincs.


Internet $60/ho, papiron 30 gigas sebesseggel (de rendszeresen 50giga felett merunk)

Filmes csatorna elofizu $9/ho


2 auto biztositasa havi $300, ebben full casco (a kocsik 8 es 6 evesek), benzin kb. $50-55/ho, es ugy hogy 5.7-es boszme doggel jarok...szervizre nem koltok, mert olajcsere ingyen van es a kocsin van hosszabitott garancia (ami anno $3,000 volt)


Kajara havi $4-500 megy el (3 felnott), ebben a sallangok is benne vannak (wc papir, zsepi, tisztito szerek stb) plus mindenbol biot veszunk.


Kondiberlet $40/ho


Ha a sarki csirkesnel eszunk, akkor ketten $14bol jol lakunk. Ha puccosabb helyre megyunk akkor ketten $50-70-et is ott tudunk hagyni, ebben alkohol nincs.


Lakasbiztositas havi $40. Egeszsegbiztositas: nincs.

2016. aug. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"MARADJ EUROPABAN es elvezd a jogaidat, mert itt meg evtizedek utan is csak egy honositott bevandorlo maradhatsz ha tudod magad legalizalni."


Annyira bírom az ilyeneket :)

Te miért nem maradtál Európába? Miért vagy Amerikába, miért nem jössz haza? Hát te is csak egy honosított bevándorló vagy...


Amúgy meg pont,hogy Amerikába xarják le legjobban,hogy honnan származól, mióta vagy itt, milyen a börszined, mit valsz...


Hogy a kérdésre is válaszoljak igen, meglehet élni $2000. Én kezdetben ennyiből éltem Tampában, mindenre telt, jól éltem, igaz félretenni nem nagyon tudtam.

2016. nov. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!