Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kanadáról pár szó?

Kanadáról pár szó?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Költözés előtt állunk párommal, Toronto az úticél és úgy néz ki ha neki is megvannak a papirjai kiköltöznénk végleg. 2 évet vártunk a papirokra, most januárban mennénk. Pár szót tudna valaki mondani aki járt ott /él ott , tapasztalatokat, emberekről,kint élő magyarok befogadóak? (mert sok helyen olvastam , hogy magyar a magyarral a legszemetebb )stb stb. Találtam sok oldalt ahol ezzel foglalkoznak de egyik sem volt 2016-os... hanem jóval régebbiek. Minden kommentet köszönök előre!

2016. nov. 2. 13:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem összetartóak. Nagyon nem. Eddig egyedül az Ausztráliában élőktől hallottam hogy valamennyire összetartanak. Az angliai, kanadai, amerikai magyarok a legalja, már ami az összetartás illeti.
2016. nov. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

"mert sok helyen olvastam , hogy magyar a magyarral a legszemetebb"


Ez nem csak kanadaban van igy hanem gyakorlatilag barhol!

2016. nov. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Angliában leginkább az alja rétgrg van. (Barna)

Azokkal nem szabad foglalkozni, bár amúgyse teszik, nem segítenek egymásnak.

Persze vannak kint normális magyarok is.

2016. nov. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm az eddigieknek !
2016. nov. 2. 14:13
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

Amikor én éltem arrafele, eleinte elmentem mindenféle magyar klubba. Aztán rá kellett jönnöm, a hurkánál, amit ők istenítettek, vannak jobb ételek is. Az ünnepségeiken okádva vonultam ki a székelyhimnusz hallatán.

Valahol akkor leszel nagykorú, ha képes leszel beilleszkedni az ottani emberek közé, és elfelejted a sok magyarkodást.

Vagy ha magyarkodni mész, akkor inkább ne tedd.

2016. nov. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ne beszélj magyarul az utcán és kerüld magyarok társaságát.
2016. nov. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
húha :D komolyabb a helyzet , mint hittem. rendben megfogadom a tanácsokat ! köszönöm! esetleg Canadáról/Torontoról vélemények?:)
2016. nov. 2. 15:10
 8/17 anonim ***** válasza:
96%
Ez abszolut nem igaz.Nem lehet igy alltalanositani hogy minden magyar szemet.Te is az vagy.En kozel 30 eve elek Torontoba es sokat segitenek egymasnak a magyarok koztuk en is es engem is segitettek az elejen amikor kellet.Azt neked kell tudni hogy kit engedhetsz kozel magadhoz.Nagyon befogadok a magyarok csak ott kezdodik a problema amikor jobban megy neked akkor jon az irigyseg meg a hatad mogotti duma.Ezert jobb ha egy kaliberu emberekkel baratkozol.Itt jobban ossze tartunk szerintem mint otthon mert kevesebben vagyunk.Amugy Toronto nagyon jo hely az ingatlan eleg draga de jol lehet keresni.Ha januarba josz az eleg kemeny de ha tudsz gyere egy kicsit kesobb amig jobb ido lesz mert az elejen tobbet kell intezkedni,jarkalni a hidegbe.Amugy az ido nem veszelyes meg mindig 15-20C van a heten.Nem fogod megbanni hogy ki josz Kanada a legjobb orszagok eggyike.
2016. nov. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi tavaly költöztünk Kanadába, igaz nem Torontoba, hanem egy kisebb városba. Nekünk nagyon jó tapasztalataink vannak. A férjemnek van pár magyar kollégája, néhányukkal jóban vagyunk, összejárunk, másokkal meg nem, mert teljesen különböznek tőlünk, más az érdeklődési körünk. A másik magyar "réteg", akiket még ismerünk, az '56-ban még gyerekként kijött, most már idősebb emberek. Ők már itt nőttek fel, kanadaiként viselkednek, tehát kedvesek, segítőkészek, és nagyon örültek az érkezésünknek. Sok kedvességet, segítséget kaptunk tőlük. Mi azért arra is ügyeltünk, hogy helyi barátaink is legyenek, fontos a nyelv, beilleszkedés miatt. Ez sem volt nehéz, főként mert olyan városrészben lakunk, ami korábban önálló kisváros volt, és megőrizte annak jellegét, barátságos, segítőkész emberek, összetartó közösség. Mi egy templomi közösségbe is járunk, ott is nagyszerű embereket ismertünk meg, akikre mindig számíthatunk. Szóval tőled függ, hogy hogy állsz hozzá a dolgokhoz, ha nyitott, kedves, pozitív gondolkodású vagy, hasonló embereket fogsz bevonzani. Persze Toronto más, hatalmas, rengeteg emberrel, de él ott is barátnőm, és ő szereti. Szóval nekünk nagyon bejött Kanada, szeretünk itt élni.
2016. nov. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

Szerintem is jó hely Kanada. Eleinte nem lesz könnyű,de nagyon sok pozitív élményben lesz részetek. Az emberek általában befogadóak, kedvesek. Magyar házakat én is felkerestem annak idején-csupán az volt zavaró,hogy sok csalódott,elkeseredett emberrel is találkozol. De ilyen van mindenhol. Ahogy a többiek is írták,rajtatok is sok múlik..

Gyönyörű város Torontó,de a vidéket is járjátok be,megéri! Szerintem ősszel a legszebb!!

2016. nov. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!