Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Au Pair program, mennyire...

Au Pair program, mennyire veszélyes?! (Többi lent)

Figyelt kérdés
Nem régiben hallottam erről a programról, és én ezt egy nagyon nagy lehetőségnek látom! Nagy álmom kijutni az USA-ba, de legálisan huzamosabb ideig szinte lehetetlen kint tartózkodni. (Ráadásul a pénz tárcám sem engedné meg az ilyes fajta kiruccanásaimat.) Ennek a programnak a keretein belül viszont egy évet is kint élhetek, ráadásul a gyerekeket is imádom, szóval úgy érzem, ez nekem lett kitalálva!! Azonban őszintén szólva félek .. Nem csak én, a szüleim is. Anyukám már ijesztgetett, hogy ő már hallott történeteket, ahol sötétített autóval várta egy férfi a lányt, aztán kiderült, hogy gyerek sincs, stb. .. Nyilván sehol nincs 100%-ban biztonságban az ember, itthon is kirabolhatnak, eladhatják a belső szerveimet vagy megerőszakolhatnak, de azért szándékosan nem tenném ki magam ilyennek. Olvastam már itt az oldalon, hogy valaki Spanyolországban volt au pair, nem tetszett neki a család, aztán haza is jött. De nyilván onnan könnyebb haza utazni, mint az Államokból. Attól is félek, hogy esetleg az apuka kikezd velem, vagy pszichopata családhoz kerülök (sok horror filmet láttam, és ugye bár az ember egy-két telefon és skyp beszélgetés után nem tudja kiszűrni az őrülteket. Bár hogyan is nézem, ez önmagában részemről egy elég kiszolgáltatott helyzet, és jóformán idegen emberek jó indulatára vagyok bízva. A mondás szerint aki nem mer, nem nyer .. Éppen ezért: Van valakinek személyes tapasztalata?! Indokolt az aggodalmam?! Vagy túl komplikálom? Minden választ előre is köszönök.

2016. nov. 4. 09:26
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Az úgy nagyon kamikáze, ha ilyet akarsz először valami Eu-s országba érdemes menni, mert valóban van esélye, hogy rossz helyre kerülsz és akkor az usa-ban megszívtad. Nyilván kell egy jelentős tartalék tőke is baj esetére, ezért is jobb közeli melózni először külföldön, illetve addig is azért nem árt neten keresztül amcsi barátokat szerezni, akik baj esetén tudnak segíteni.
2016. nov. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Te tényleg túl sok horror filmet neztel!Ha neked ugy jo akkor ragadj meg a szintükön!Ezen mi nem fogunk tudni segíteni!
2016. nov. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Köszi a választ, sok igazság van abban amit mondasz. Én erről az egész programról egy YouTube-os lány videójából hallottam, ( [link] ) ő egyből Amerikában kezdett, és össze jött neki szépen, de nyilván nem mindenki ilyen szerencsés. Persze félretett pénzem van, igaz az amerikai viszonylatban nem túl sok (200e) .. Mindenesetre megnézem az európai lehetőségeket is.


Második válaszoló: A mai világban szerintem természetes, ha valaki fél csak úgy kiköltözni egy évre az óceánon túlra egy idegen családhoz. Azért írtam ki a kérdést, hogy valaki olyan meséljen nekem erről a programról, aki jártas a témában, mert mint írtam is, én csak nem rég hallottam erről a programról, és elsőre megfordultak a fejemben ilyen rém történetek.xd Ha esetleg te is tudsz valamit hozzá fűzni, szívesen elolvasnám. :)

2016. nov. 4. 11:20
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Eleve irodán keresztül mész, gondolom, úgyhogy nem az általad felsorolt veszélyektől rettegnék, inkább attól, hogy az USA-beli au pair-munkának elég kemény feltételei és előzetes költségei (cca. 350 ezer FT) vannak. Szerintem nézd meg először ezeket, szerezz Európában tapasztalatot, gyűjtögess még egy kis pénzt, és utána vágj bele.

[link]

[link]

[link]

2016. nov. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2016. nov. 4. 12:13
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Attól is félek, hogy esetleg az apuka kikezd velem"


Pár napja mesélte egy csaj egy rádióműsorban, hogy pont az anyuka kezdett ki vele.

2016. nov. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Te jó Isten! Ezek szerint csak nem alaptalan a félelmem.xd
2016. nov. 5. 06:05
 8/9 anonim válasza:
93%

Túlkomplikálod. Több ismerősöm volt már kint, én is akarok menni. Megbízható ügynökséggel kell menni, ők előszűrik a jelentkezőket, és ha valami mégis adódik, lesz kapcsolattartód, akihez fordulhatsz.

Amikor kiválasztjátok egymást a családdal, hallgass az ösztöneidre, esetleg keresd meg őket Facebookon, és te is ellenőrizd le őket, ha ennyire parázol. :)

2016. nov. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

Persze kifoghatsz normális családot is.

Pont ugyanannyi az esélyed rá, mint találni egy normális társat!!

(Sajnos sok a defektes.)

Reggel amúgy pont arról beszéltek a rádióban a Balázsék, hogy gyerekcsőszt keresett egy nudista család.

Vissza tudod hallgatni, ha érdekel.

2016. nov. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!