Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Szerintetek mennyi jövedelem...

Szerintetek mennyi jövedelem kell minimum havonta, hogy valaki el merjen menni egy pár hetes útra Észak-Amerikába?

Figyelt kérdés
Mondjuk 3-4 héttel,sok programmal,kocsibérléssel együtt mibe kerülne?Mik a tapasztalatok?
2016. nov. 21. 01:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez nem havi jövedelem kell, csak szimplán pénz.
2016. nov. 21. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az ok,de úgy kb mégis.Meg kell győznöm egy családtagot,azért is kérdeztem így.
2016. nov. 21. 02:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Aki keres 120-at és elég ideig rak félre belőle az útra az is el tud menni.
2016. nov. 21. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerintem,ha annyi elég lenne,akkor sokan bevállalnák ezt az utat.Most őszintén.
2016. nov. 21. 04:08
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kezdd azzal a szamolast, hogy megtervezitek a PONTOS utvonalat, hogy az itt eltoltendo 3-4 hetben hol es mennyi idot szeretnetek eltolteni. Hany tagu a csalad, kik jonnenek, es hova erkeznetek, honnan mennetek vissza, es mennyibe kerul a csaladnak a repulojegy oda-vissza.

Aztan, hogy az ido alatt, amig itt vagytok, hol, es mennyi idot szeretnetek eltolteni (pl. New York, Niagara, Miami, stb.), es nezd meg, hogy pl. NY-ben ket napot szeretnetek tolteni, akkor ott mennyi lenne a szallas, es ott pl. alhattok-e negyen a ketagyas szobaban, vagy 2 szobat kell kivennetek.

Gondoljatok vegig, hogyan szeretnetek kozlekedni ket uticel kozott (pl. NY-bol felmenni a Niagara vizeseshez), es az mennyi idot vesz igenybe kb. es mennyibe kerul. Ugyanigy, hogy melyik varosban hogyan fogtok kozlekedni (tomegkozlekedesre ne szamits, hogy "majd busszal elmegyunk mindenhova Miamiban") Ha autoberlesben gondolkodtok, akkor a parkolasi dijakat is szamold bele a benzinen es a biztositason felul.

Aztan tervezzetek meg mindenhol, hogy mit szeretnetek megnezni, es ott mennyibe kerul a belepo (van muzeum, ahova bemehetsz ingyen vagy 5-6 dollarert, de van, ahol fejenkent 95 a belepo, pl. Disneyland.)

Aztan amikor meg van kb minden hely, minden ar, akkor mar csak az etkezest kell kiszamolni. Miutan uton vagytok, nem tudsz bevasarolni es fozni (a motelekben sem), es gondolom, nem is azert jonnetek, hogy felnapokat fozessel tolts, ezert azt kell alapul venni, hogy gyorsetteremben vagy rendes etteremben esztek legalabb ketszer naponta (nem mindenhol kaptok reggelit a szallashoz, pl. a 60 dollar koruli szallasokon szinte ehetetlen a reggeli, vagy nincs is)

Es akkor van egy vegosszeged, szerintem ha nagyon olcson szamoltal, akkor egy negyfos csaladnak legalabb 5-6000 dollar 4 hetre (kocsiberles, szallas, belepojegyek, kaja stb), plusz a repulojegy, es akkor nagyon baratsagosan szamoltam.

Az egeszhez adj valamennyi extra osszeget, csak ugy, veszhelyzet esetere (pl. modositani akarod a repjegyedet Miamibol Los Angelesbe menet, a modositasert penzt kernek, negy szemely eseten negyszer.)

Kalkulald bele, hogy erdemes meg Magyarorszagon biztositast kotni (egeszseg- es balesetbiztositas), mert azt kivanom, hogy ne vegyetek igenybe, de, ha nincs biztositasotok es valami tortenik, akkor ratok verik az osszeget es behajthatjak akar Magyarorszagon is (milliokrol beszelunk...)

Az, hogy a kiszamolt osszeget megtakaritani, mekkora havi jovedelembol tudjatok megsporolni es felretenni, az az eletmodotoktol fugg, szerintem ezt igy keptelenseg megmondani. Van, aki havi felmilliot sem tud beosztani, es van, aki havi 120ezerbol is felretesz egy tizezrest.

2016. nov. 21. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem fizetès kérdése. Attòl függ hogy ki mennyit rak fèlre a saját pénzèből. Nekem egy 3 hetes túra 3500 USD/ba került mindennel együtt. Azèrt ez nem akkora összeg hogy akkora nagy fizetés kelljen hozzá. Nekem nagynénèmèk is elmentek 2-en a testvèrével 2.5 hètre, pedig nem túlfizetett szakmàban dolgoznak, hanem àpolók.
2016. nov. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ennek semmi, de semmi köze ahhoz, hogy mekkora a havi jövedelmed. Mert, ha mondjuk keresel havi fél misit, de elköltesz belőle 450et, akkor havi ötvenezerből bajos összekuporgatni egy útra valót. Már írták előttem: kell egy költségvetést készíteni, hogy képbe legyél, hogy mennyibe fog ez kerülni. Majd az összeg ismeretében el lehet dönteni, hogy egy ekkora áldozatot megér-e a családnak az út. Ha kevés a jövedelmed, akkor kevésbé valószínű, hogy megéri.


Számomra nem ér egy pár hetes út többet, mint amennyit mondjuk fél év alatt össze tudok spórolni. Nem amennyit keresek fél év alatt, hanem amennyit össze tudok spórolni. Gondolj bele: mire hazajössz eltűnt fél évnyi munkád teljes megtakarítása. Egy nagyon hevenyészett kalkuláció szerint két főre minimál ellátással kijön az út 2 millióból (14 éjjszakával számolva, kaja, kocsibérlés, minimál költőpénz). Ha a fizetésed mondjuk 1/3át félre tudod tenni erre az útra, akkor egy milliós havi bevétellel lesz meg az út fél év alatt.


Jó utat!

2016. nov. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csak attól függ mennyit tettél félre rá.


Ha arra vagy kíváncsi hogy ha valaki hosszabb ideig szeretne bolyongani ott és bejárni pl az összes államot és ez alatt támaszkodni szeretne az otthoni fizetésére azt csak úgy tudja megtenni hogy akkor is keres pénzt amikor aktívan nem dolgozik. Ez akkor lehetséges ha egy cég vezetője és van otthon helyettese.

2016. nov. 24. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

sokmindnetől függ

én 7 hónapot dolgoztam le Kanadában, majd utána hazaindulás előtt még 2 hétig mókáztam USA-ban

úgy hogy 4 várost meglátogattam, s viszonylag okésabb szállásokat kerestem (azaz 1-2 csillagos szállás, de saját szoba, fürdővel), mindennel együtt (azaz a hétköznapi költekezés) elment szerintem... hú, sok, nagyon sok, 600ezer forint kb

2016. dec. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!