Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Akik voltak Észak-Amerikában...

Akik voltak Észak-Amerikában kirándulni pár hetet! Mennyibe került mindennel együtt, hány napot voltatok, miket csináltatok, hol szálltatok meg és mennyit mentetek bérelt autóval?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos lenne a minél több tapasztalat,hogy tudjak hiteles információk által tájékozódni,hogy a mi tervezett útunk is kb mennyibe fog kerülni.Előre is köszönöm a válaszokat!
2016. nov. 26. 10:01
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja,és melyik városokat érintettétek,azt is írjátok le légyszi!
2016. nov. 26. 10:30
 2/10 anonim ***** válasza:

Kanadára gondolsz? az árak brutálisak egy magyar szinthez mérve.

kalkuláld ki a dolgokat, aztán nekem az a kb mindig igazolódó tanácsom h amit kiszámoltál (nyilván ottani árakkal), azt nyugodtan szorozd meg kettővel, és kb az lesz a végeredmény. rengeteg olyan költség felmerül, amit előre nem tudsz megtervezni.

2016. nov. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%

Valahol nagyon hülyének nézed az itt válaszolókat, ha kírtad ebben a formában a kérdésedet.

Blogok felkutatása, útibeszámolók elolvasása a te dolgod.

Ha nem nősz fől a feladathoz, sosem jutsz ki.

2016. nov. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
200-250USD/nap
2016. nov. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Korutazas : New York-Chicago-Madison-Milwaukee-San Francisco- Merced - Monterrey - Morro Bay -Los Angeles - San Diego


Kb 1 honap.


Repjegy a korutazasra (Parizs-NY-Chicago-SF-LA-Parizs) 1200 euro/fo (julius-augusztusi foszezon.


2×10 nap autoberles

Vasarlas (nem keves)

Etkezesek, belepok, programok

Szallas


Kb mindennel egyutt olyan 4000 eurora jottunk ki (repjegyet leszamitva)

2016. nov. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

#3!El vagy tévedve!Csupán a saját tapasztalatok jobban érdekelnek,amit ide leírnak a magyar utazók,mint,amit neten írnak körülbelülre...

2016. nov. 26. 11:00
 7/10 A kérdező kommentje:

#3!Még annyi,hogy ugye tudod,hogy ezt az oldalt azért hozták létre,hogy lehessen kérdezni?!Röhej,én kérek elnézèst,hogy merem használni az oldalt nem tetszésed ellenére is!

#4!Egyébként neked külön köszönöm,hogy megosztottad velem ezt a hasznos személyes tapasztalatod!A többiek válaszát is köszönöm mégegyszer,csak a hármas okoskodását nem.

2016. nov. 26. 11:05
 8/10 anonim ***** válasza:
15%

Nem okoskodtam kedves, hanem fölhívtam rá a figyelmet, hogy sosem fogsz eljutni oda azzal a mentalitással, amivel nekiindultál. Ugyanis hitem szerint a lustasággal vegyítet butaság sehova nem vezet.

És ez alól nem oldoz fel az sem, hogy itt kedvedre játszhatod a hülyét annak nevében, hogy szerinted bármilyen butaságot megkérdezhetsz.

2016. nov. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hagyd már abba a trollkodást utolsó!

Lemerem fogadni egy csomó másik kérdéshez is te kommentetél

PL: ezekhez is.

http://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__eszak-amerika__8255705..

http://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__eszak-amerika__8254751..

Ha normálisan nem tudsz válaszolni minek "válaszolsz"?


Én 2 hetet voltam Los Angelesben.

Repijegy 110ezer Ft volt oda-vissza. (Februárban,Bécsi indulással)

Szállás egy kis egyszerű motelban 900$-volt, ez alatt sajnos csak olyanokat találtam ahól közös fürdőszoba lett volna és inkább egy Hostel szerüség.

Autó bérlés 400$ körül volt.

Belépőkre 2-3 száz $ ment el.

Kajára körübelül 200$-t költöttem.

1-2 száz $ még erre arra elment.

Repjegyet leszámítva 2ezer $ körül kijött az egész ott lét.


Persze ennél jóval drágábban is kilehetett volna hozni ha például mindig étteremben ettem és komoly hotelban szálltam volna meg.


De akár olcsóbban is, olvastam olyant hogy valaki bérelt egy Dodge Caravant majd abban szépen végig "csövelte" a utazást. Oceánban és part menti zuhanyzókban fürdés, autóban alvás, és ilyesmik :)

2016. nov. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én anyagilag elég jól jöttem ki, ugyanis nem teljesen önállóan, hanem vendégségbe mentem ki két barátnőmhöz Texas és Colorado államokba, 5 hétre összesen, úgyhogy szállás náluk volt, az ő autóikkal mentünk, és nem is vertük magunkat olyan baromi nagy kiadásokba, mert elsősorban azon volt a fókusz, hogy együtt legyünk.


Texasban annyi volt a program, hogy egynapos kirándulásokra mentünk Austinba, Houstonba és San Antonioba, meg egyszer megnéztünk egy diáktársulat által előadott darabot, és kb. ennyi volt. Békés, vidéki kisvárosban töltöttük el az ottlétünk hátralévő részét.


Coloradoban főleg ingyenes parkokba, sziklaparkokba mentünk el, egy koncertre, ahol barátnőm volt a fotós, meg ott volt egy állatkert, amit én fizettem ki, meg egy kisvasutas hegynézegetés, amit ő állt (ez volt kb. az egyetlen nagyobb kiadás, 80 dollár/fő).


A repjegy Texasba (Houston) 190000 forint volt (3 hónappal előre, júliusban), Coloradoba (Denver) Houstonból pedig 80000. Összesen én kb. olyan 70000 forintnak megfelelő pénzt költöttem, de ennek kb. fele babaholmi volt, mert ismerősi körben akkor volt úton egy kislány, én meg azt gondoltam, hogy húúú, de menő lenne, ha elmondhatná bizonyos cuccokról, hogy ezt Amerikából hozták neki. :D

2016. dec. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!