Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ki volt már New Yorkban...

Ki volt már New Yorkban közületek?

Figyelt kérdés
Énis megyek februárban és kiváncsi lennék az élményeitekre , milyen ott ? milyen a reptéren? elenörzés a reptéren ? a város ?! Köszönöm
2016. dec. 1. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Én voltam. Imádtam! Menj színházba mindenképp! :)

Mászkáljál, amennyit csak tudsz. Én főleg Manhattan-ben voltam, ott volt a szállás is, de pl. Coney Island-re elmentem, az is gyönyörű.

Empire State Building tetejére érdemes felmenni, a 5th Avenue-n sétálni, Central Park, Broadway, Times Square... Nyilván te is tudsz egy többszázas listát. :)

A reptéren megkérdezték, milyen célból jöttem és mennyi pénz van nálam. Megnézték a szállásfoglalásaimat, a repülőjegyeimet, és jó nyaralást kívántak. Ennyi.

2016. dec. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is voltam :) Életem egyik legjobb élménye.

Reptéren nem volt semmi különös. Még Európában szálltunk át Amszterdamban, ott volt a "nagy" kikérdezés. De az sem volt nagy szám, teljesen sablonos kérdések voltak. Te pakoltad-e be a bőröndödet, hozzáférhetett-e valaki más. Ilyesmik.


Manhattanban volt a szállásunk. Mi is megnéztük a szokásos látnivalókat. Empire State Building, Central Park, Szabadság szobor, 5th Avenue, Little Italy, Chinatown. Most hirtelen ennyi jutott eszembe :)

Beültünk pár nagyon hangulatos bárba, amikhez hasonló szerintem itthon nem nagyon van, élő zene, fantasztikus zenészekkel és énekesekkel.

2016. dec. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is voltam, nagyon nagy élmény volt. Empire State-ről nagyon szép a kilátás, és ha szereted a repülőket, akkor nézd meg az Intrepid anyahajót a kikötőben, még űrsiklójuk is van kiállítva.

A Central park is nagyon szép. Érdemes amerikai dolgokat kipróbálni, enni egy nagy steak-et, inni valami speckó kávét a Starbucks-ban, hasonlók. Ha tudsz bérelni valami batár autót, vagy lesz ismerős, akinek van és megengedi, akkor menj egy kört, az is nagyon jó.

2016. dec. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én, 3 estére

New York YMCA-be szálltam meg, Central Park mellett

reptér süti, önvezető vonat visz metróhoz (én zölddel mentem mert onnan a nemtom melyik beachen felszállhattam arra a metróra ami szállásnál dobott le)

jófejek ott

ööööö, ja, metró kártya jó dolog, én asszem 20assal töltöttem fel v 30 dodo, maradt a végére 0,18 :D


Empire State Building borzalmasan drága, de cuki, Szabadság szobor se rossz, aztán igen, sok az utcai kajáldás, streetfood, nagyon jók általában

jórésze a városnak nem gáz, bár Little Italy egyik része nem túl aranyos, de ott se volt baj

s már Hell's Kitchen se 'pokoli'

2016. dec. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

még előző vagyok

ja mondjuk én már USA-ból mentem oda, szóval ellenőrzés azért volt kevésbé izés

Katz Delit próbáld ki ha van egy kis fölös pénzed, nagyon hangulatos (bár a környéke az, hát, 'ijesztő')

esetleg ha érdekességre vágysz, akkor Central Park közepétől keletre volt régen a magyar negyed, van még egy magyar kávézó ott, menő

bároknál meg... ha érdekel az ígyjártam anyátokkalt inspiráló hely, akkor McGee's (de a poént lelövöm, egyáltalán nem hasonlít rá, mert itt csak inspirációt kaptak, meg tán itt írták pár kávé mellett); de amúgy jó kis bár, nem is vészesen drága, csak kajáláshoz asztalt kell foglalni

2016. dec. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!