Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Esély hogy Kanadába költözhessek?

Esély hogy Kanadába költözhessek?

Figyelt kérdés

Minden vágyam, hogy Kanadában éljek.

A célpont azon belül Vancouver lenne.

a szakmám felszolgáló, és van külön nemzetközi barista, mixer szakmám.. Felsőfokú angol nyelvvizsgával rendelkezem, amit használni is tudok, nem úgy hogy meg van, de egy szót se tudok kibökni. s jogosítvánnyal is rendelkezem, csak azt nem tudom, hogy lehet-e kint használni. ez is egy kérdés lenne.

előre is köszönöm a válaszokat.


2016. dec. 29. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Ha ki szeretnél menni, a kanadai kormány oldalán van a bevándorlással kapcsolatos infó, és egy teszt, amit kitölthetsz, hogy lásd, mennyire lenne esélyed. A felsőfokú jó, de azt nem értem, hogy van, ha nem tudsz egy szót se kibökni. Márpedig ki kell, mert mielőtt a kivándorlás folyamatába belekezdesz, IELTS nyelvvizsgát kell tenned, ami szóbeli-hangsúlyos. Ennek az eredményéven 3 hónapod van, hogy beadd a kivándorlási kérelmed.

Semmi sem kompatibilis az ottani dolgokkal, így a jogsi sem.

Vancouver sokak szerint nem ideális célpont most, a kedvező klíma és fekvés miatt "telítődött" a város. Legalábbis ezt rebesgetik.

2016. dec. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Uh, akkor lehet én fogalmaztam rosszul, elnézést, úgy értettem, hogy van az ismeretségi körömben olyan személy, akinek van felsőfokúja, vagy akár középfokú vizsgája, de nem mer megszólalni az adott nyelven, na én ennek hála az ellenkezője vagyok.. Én imádom az angol nyelvet, és használni, is tudom. Ha már letettem a nyelvvizsgát, akkor már vigyük is valamire . :) de köszönöm a válaszodat.
2016. dec. 29. 09:46
 3/5 A kérdező kommentje:
És ha a család is akarna velem együtt jönni?:) Lehet őket is vinni?
2016. dec. 29. 09:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja értem, én olvastam rosszul, bocsi :)

A családot is lehet, de nekik is külön be kell nyújtaniuk a kérelmet és őket is elbírálják. Nyelvvizsga nekik is kell komplett családként más az egész folyamat, azt annyira nem ismerem. De el kell olvasnod mindent.

Itt:

[link]

2016. dec. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Felszolgálóként sajnos nincs esélyed, mert nem hiányszakma, ha mellette nincs magas iskolai végzettséged vagy kanadai munkaajánlatod, akkor nem jön össze a szükséges pontszám. Vancouver nagyon drága, főleg a lakhatás, kezdésnek nem a legjobb választás. Házastársat, gyereket ki lehet vinni, egyéb rokont csak szponzorálással, ami elég időigényes és jó fizetés kell hozzá. (Bizonyítanod kell, hogy el tudod tartani őket). A magyar jogsit pár hónapig lehet használni (nálunk 3), aztán helyit kell csinálni. Újra kell vizsgázni.
2016. dec. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!