Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikába szeretnénk költözni...

Amerikába szeretnénk költözni a párommal. Mit gondoltok? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Egyetemi végzettséggel rendelkezo radiologuskent erdemes lenne-e Amerikaba koltozni? Úgy tudom hianyszakma. Kertvarosi reszre gondoltam,mint pl dél kanadaban,ott a kertvaros nincs tulsagosan messze a belvarostol. Nincs még gyerekunk,kb 2 év mulva szeretnenk vallani. Ha van valaki aki kint elt/el,mint gondol errol az otletrol? Hatranyok,elonyok?
2017. jan. 17. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Ez a kérdés annyira fura és idegen egy orvostól, hogy biztos nem kamu?
2017. jan. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt már most mondom, hogy ez így konkrétan nem valószínű hogy a közeljövőben teljesülni fog.

Először jussatok ki, találjatok munkát és persze mindenképpen legálisan mindezt.

A vízum intézés, akár több évbe is telhet, ha nincs kint kapcsolat, elég sok pénz kell hozzá és kitartás végigcsinálni. Persze ott van bármikor a pakliban az is hogy nem jön össze.

Úgy hogy hajrá, meg lehet próbálni, de feltételezem elég tájékozatlanok vagytok még a témában olvassatok utána akár angol nyelvű forumokon is

2017. jan. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha ez a vágyad akkor egy próbát megér.

Keress fel egy bevándorlási ügyvédet aki megpróbálja megtalálni azt a vízumot amit megkaphatsz.

Előnye? több pénzt keresel

Hátránya? ritkán látod a családod, sok pénz oda kiutazni és hazalátogatni se tudsz gyakran. Amerikaiak sokat dolgoznak és nincs nagyon idejük utazgatni.

2017. jan. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!:)

Nem kamu,ennek az ötlete nemrég merült fel. A gyerekvallalast pedig ugy ertettem,hogy a kikoltozes utan 2 evre! Eddig en is ugy gondolom, hogy megprobalni mindenkepp erdemes lenne. :) Nagyon tetszik Kanada déli része azokkal a kis kertvarosokkal,de eloszor egy lakás bérlésébe kezdenenk bele,es miutan ossze tudtunk gyujteni elegendo penzt,belerazodni a dolgokba stb,elgondolkozunk a kertvaroson is. Ha van valakinek még tapasztalata,irjatok!!:)

2017. jan. 17. 19:59
 5/7 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem nem kérdező orvos, hanem a párja. Legalábbis nagyon remélem!
2017. jan. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Írnék egy kicsit, mert tényleg nem vagy képben, ahhoz képest hogy ki szeretnél költözni.

Többször is voltam már Kanadában, meg az Usaban is, több évet.

Sokféleképpen ki lehet menni, az illegális vonaltól most távolodjunk el, mert az senkinek sem jó.

Szóval esetedben a házasság kinnti állampolgárral eleve nem jöhet szóba.

Marad, a zöldkártyalottó(usa), meg a vízumok.

Az usa-ba, most még kicsit több lehetőséged van kimenni, de az elnökváltással záródnak a munkavállalási esélyek a kelet-európaiak számára, kijelentette az elnök úr már párszor.

De maradjunk kanadánál, mert ez volt a kérdésed alap pillére.

Szóval.

Úgy kezdődik a történet, hogy megtakarítással kell rendelkezni, mert nem lesz olcsó.Nem százezrekről van szó, hanem milliókról.

Ha nem sok pénz van és csak szeretnél belevágni, nehéz lesz.Itthonról kell állásokat nézni,(hivatalos munkaügyis és álláshirdető oldalak), a te szakmádban sok embert keresnek.

De arra készülj fel, európai viszonylatban nem fizetik meg annyira a dokikat, mint nyugat-európában.

Egy komolyabb melós(olajkitermelőhelyeken, vagy favágó szakmában), ha belehúz, majdnem akörül keres, mint amilyen te szakmát írtál, hogy ilyennel rendelkezel.

Fizunak számolj olyan kezdő 2500-3000 nettót(kanadai dollárban), ebben benne van a műszakpótlék, meg minden egyéb juttatás.

Nem rossz, de ahogy írtam, (és most nem a betelepült, nyelvet alig beszélő melósokról írok)de egy ottani kanadai állampolgár, aki szakmunkát végez, 2000-3000 dollárt keres, nos rakd össze a kettőt, felelősség, munkateljesítmény, meg minden más tekintetében.

Szóval kinéztél egy állást, elküldted az önéletrajzod, vissza is írtak, akkor általában skype címen szoktak a HR osztályról egy rövidebb interjút lebonyolítani, a főleg európából betelepülni szándékozókkal, mert így olcsóbb(nem telón, baromi drága lenne).

Arra készülj fel, nem makogni kell angolul, teljesen természetes fognak beszélgetni veled, de ha nem érted a beszélgetés elég rövid lesz.

Szóval ha ezen túl vagy, valószínűleg lesz egy második forduló, amikor is egy szakmabeli orvos fog interjúvolni(szakmai angol jó ha van), és ha ezen is átmentél, jöhet a papírmunka.

A vízum igénylése és folyamata erről majd ők részletesen ebszélnek, de angol nyelvű oldalakon, pl a kanada bevándorlási oldalán, sok hivatalos infó is van.

Valószínűleg lesz egy követségi interjúd is, erről majd tájékoztatnak.

Mikor mindez megvan, TE vagy te, nem a feleséged vagy párod, megkapod a papírokat, és indulhat a BULI!

Azt azért tudnod kell, hogy általában olyan egészségügyi intézmények hirdetnek meg nemzetközi állásokat, ahol már elvileg eleve sok bevándorló dolgozik.Főleg Toronto, Hamilton,Kingston, Montreal,Quebec, esetleg még Vanquever(de itt inkább ázsiaiak számára szoktak hirdetni. Ezek lesznek azok a helyek, amikre számolni lehet, hogy esélyes lesz, állást találni.

A lakhatást problémát ki kell emelni, ebben szintén segítenek, vannak ilyen munkás szálló -féle intézményeik, ahol főleg a bevándorló munkavállalók élnek, az elején, bár sokan az olcsósága miatt később is itt élnek, míg az adott intézményben dolgoznak.

De ha van pénzed, amit a legelején írtam, kérheted hogy egy ingatlanügynökkel vegyék fel a kapcsolatot és keressenek bérleményt számodra.

DE! Ehhez érvényes munkaszerződés, van mikor munkáltatói igazolást is kérnek, hogy valóban ott dolgozol-e, és nem csak egy szerződést mutogatsz.

Kell még majd pár dolog, de azt ott elmondják, ha egyáltalán eddig eljutsz.

Lakás bérletet kb 600 dollártól felfelé fogsz találni, bár ez inkább csak a város és az adott városrész kérdése(olcsó/drága városrész).

Ha nem torontoban keresgélsz, egész baráti árakat fogsz látni, még ha házat akarsz később bérelni, akkor is.

A második lehetőség, bevándorlási ügyvéd.

NA EZÉRT ÍRTAM A PÉNZT!

Baromi drága, de ha van rá pénzed, mindent megér, mindent elintéz, olyan bejáratott csatornái vannak mindenhol, hogy szinte gördülékenyen fog menni minden, és nagyon gyorsan kinnt találod majd magad.

Szóval pénz!

Általában 2000-3000 dollárt(kanadai) is elkérnek,ha sikerül mindent elintézni, rengeteg bújtatott költségük van, értelemszerűen ezt az oldalukon nem fogják leírni, de szintén a skype interjúban majd beszélnek neked mindenről.

Arra készülj fel, hogy van amelyik előre még a skype interjúért is kér pénzt, nem is keveset.

ÉS akkor a végére?

MINDEZ MEGÉRI NEKED?

Mikor itt nyugat európában nagyon könnyen eltudnál "még" most helyezkedni, és sok pénzed is megmaradna, meg nem enne meg a stressz, ami biztos kikezd majd.

Szóval számolgass, gondolkodj, megéri-e, én a te helyedben ha nincs most kp-ben 5 millió ft-om, de ez alsó alaphangon, el is felejteném az egészet.

Mindezt úgy írom, hogy megfordultam jó néhány helyen, hidd el, nem fogja neked megérni, de majd mérlegelsz.

2017. jan. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
utolsóhoz annyit raknék hozzá, hogy egy radiológus kb 20 órát dolgozik egy héten a favágó meg 60-at, a fizetés ugyanannyi csak a ráfordított energia különbözik.
2017. jan. 20. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!