Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogyan lehet bekerülni orvosi...

Hogyan lehet bekerülni orvosi egyetemre az USA-ba?

Figyelt kérdés
2010. máj. 13. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
ajjajj...oda ne menj!!! nagyon gány az egész egészségügy náluk, igaz sokat lehet keresni deh...ízlések és pofonok...
2010. máj. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
USA-ban levő orvosok és a kórházi ellátás nagyon rossz. Ahhoz képest nálunk csodálatos állapotok vannak. Kivétel természetesen a mgánkórházak.
2010. máj. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok:de oda bejutni...hát...nálunk kivételesen szar a gyerekosztály, de kivételesen jó az urulógia etc...
2010. máj. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ha olyan rossz ott az egészségügy akkor pont hogy két kézzel fognak értem kapkodni..nem?
2010. máj. 13. 20:27
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha itthon megszerezted a diplomát akkor esetleg kapkodnak utánad. Azért aligha,hogy ők viseljék a tanulásod költségeit.
2010. máj. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

19:48 : ezt vajon mire alapozod...


Fényévekkel előttünk járnak felszereltségben...

2010. máj. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy akik irtak ide, azok mennyi idot toltottek az USA-ban, mert szerintem a semennyi es 2 het kozott max...OK, mindenkinek mas a szemelyes tapasztalata, de nekem sztereotipia szagu majdnem minden komment.


Az USA-ban az eu. vegyes, nem olyan szornyu! Jo benne, hogy:


- a korhazak felszereltsege a kituno felett van. Olyat Mo-n el nem lehet kepzelni. Tisztasag, legmodernebb gepek, mindent helyben meg tudnak oldani


- az orvosok, apolok kedvesek, nem bunkoznak es nem varjak el, hogy magadnak huzd fel az agynemudet, mikor felkelni sem birsz (nem hulyeseget beszelek, sajat tapasztalat magyar korhazbol)


- az orvosaimmal es a gyerekeim orvosaival eddig mindig meg voltam elegedve, soha semmi serelmet nem szenvedtem el es helyes diagnozisokat kaptam. Magyarorszagon az orvosaim nagy reszevel ket okbol nem voltam megelegedve: vagy penzehesek voltak, csak a "para" kellett nekik, ha ezt vki nem tudja kipengetni, akkor mehet a temetobe, a masik pedig a flegmasag, hogy o a mindenhato orvos, te meg a hulye, tudatlan beteg. Persze vannak kivetelek. Vannak jo magyar orvosok is. Ilyennel is talalkoztam, de sok a rossz tapasztalatom errol. Engem meg nem erdekel, ha valaki nagyon okos, de egy bunko, nem megyek hozza tobbszor, bar az az igazsag, hogy csak nagyon okosnak hiszik magukat, de nem azok. Az igazan okos ember nem fogja magat isteniteni, mert felfogja, hogy vannak nala jobbak.


- az orvosok tisztessegesek, semmilyen csuszopenzt nem varnak el, sot! Ahogy mondtam, szakmailag sem tapasztaltam soha rosszat, segitokeszek, vegighallgatnak, nem a falnak beszelek.


Rossz oldal:


- sokba kerul, kell hozza kulon biztositas, de hat Mo-n meg a TB-t kell fizetni...ezt sokan elfelejtik


- eleg hosszu a varakozasi ido, Mo-n is vannak ezzel problemak, itt is...bar ez is olyan dolog, hogy attol fugg, hogy hol es mit csinaltatsz, mert van olyan, amit nagyon gyorsan megoldanak meg van olyan, hogy pici dolog orakig tart. Azert jobb a helyzet ebben is, mint Mo-n. Az elojegyzes is lehet hosszu, van, hogy 2-3 hetet is kell varni egy idopontert, de gondolom, hogy ez mashol is igy mukodik.


Sok mas orszagbol valo orvos van, foleg Indiabol es bizonyos Kelet-Azsiai orszagokbol. Ebbol gondolom, hogy mas diplomakkal is sokan jonnek, aztan honositjak. En ismerek amerikai orvosokat is, akik itt vegeztek az orvosit, ok sem butak szakmailag am!


En mindemellett hozzatennem, hogy nekem itt korhazban, orvossal SOHA nem volt negativ tapasztalatom, pedig jo parszor kellett mennem vagy a csaladnak, gyerekeimnek. Magyarorszagon is voltam sokszor korhazban, ott szuletett az elso gyerekem...azota is probalom kiheverni az ott elszenvedett traumakat, amik a bunkosagbol, flegmasagbol fakadtak. Nem penzkerdes ez! Mindenhonnan lehet jo es rossz peldat hozni. Mindenhol vannak kivalo, okos, jol dolgozo es becsuletes orvosok, mig az ellentete is igaz. En csak a sajat tapasztalatomat tudom leirni, ami osszessegeben jo. Ha magyarhoz viszonyitom, akkor pedig kivalo.


Orvosi egyetemre bekeruleshez a kovetkezok kellenek:


- erettsegi

- kivalo nyelvtudas es nemzetkozi nyelvvizsga (a TOEFL az, amit minden am-i egyetem elfogad, de az eredmenye 2 ev utan elevul. Sok egyetemre eleg magasak a nyelvvizsga pontszamok, ami ertheto...)

- legfontosabb: RENGETEG PENZ. Milliok. Nem fogjak finanszirozni, ahogy Mo. sem finansziroz kulfoldieknek, akik majd valszeg kiviszik a toket az orszagbol. Nem kotelesseguk es ez igy van jol. Egyebkent szerintem magyar orvosi diplomaval is lehet boldogulni, de valszeg honositani kell, ami nem keves penz.


Ennyi kell hozza...az keves, hogy az erettsegi kituno...sok embernek a vilagon az. Nekem is es meg millioknak. Foleg az USA-ban keves ez, ahol olyan sok jelentkezo van es nem szokas a tanulokban azt keresni, hogy mit nem tudnak, hanem azt nezik, hogy mit tudsz. Ezert rengetegen csak A-t vagy max. B-t kapnak (a legjobb osztalyzatokat).

2010. máj. 17. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!