Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Fizetett már valaki nem-dombor...

Fizetett már valaki nem-dombornyomott kártyával autóbérlésért az USA-ban?

Figyelt kérdés
Mármint nem neten, hanem amikor ott helyben kérik a kártyát. Pl. az Alamo-nál.

2017. aug. 7. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem. Ugyanis vagy dombornyomott kàrtya vagy hitelkàrtya kell.
2017. aug. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De azt ők nem tudják, hogy hitelkártya-e. :) (?)
2017. aug. 7. 14:54
 3/10 anonim ***** válasza:
Már hogyne tudnák?
2017. aug. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
az elsőnek igaza van tényleg csak úgy lehet
2017. aug. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Na jó, ilyen infókra alapoztam a kérdésem:


"Itt Amerikaban a Visa vagy Mastercard (dombornyomasos, logos) debitkartyakat altalaban “CHECKCARD” felirattal latjak el, mig a hitelkartyakon nincs ilyen felirat. Ebbol tudja a kolcsonzos azonnal, hogy az nem hitelkartya.

A magyar debitkartyakon nincs ilyen felirat. Ha kerdezik, nyogodtan mondhatod, hogy hitelkartya."

[link]


"Korábban jelentős különbséget találhattunk a két típus között: míg a dombornyomott kártyákat szinte mindenhol elfogadták, és utasbiztosítás is járt hozzájuk, addig a vésett kártyák esetében már nem volt ilyen egyértelmű a helyzet. Ez a korábban megszokott rend mára felborult: mára mindössze annyi igaz, hogy a dombornyomott kártyát nagyobb valószínűséggel fogadják el, és nagyobb valószínűséggel kapcsolódik hozzá utasbiztosítás."

[link]

2017. aug. 7. 18:49
 6/10 anonim ***** válasza:

A kolcsonzos nem fogja olvasgatni a kartyadat, max a nevedet ellenorzi, hogy azonos-e az utleveledben szereplo nevvel.

A kolcsonzos siman bedugja az olvasoba a kartyadat, es megvarja, hogy az olvaso elfogadja-e vagy sem. Ahol nem fogadjak el a debit kartyakat, csak a crediteket, ott nem fogsz tudni vele fizetni. Ez az elfogado helytol fugg. Pl. CA-ban, az Acron benzinkutaknal kizarolag debit kartyaval lehet fizetni, vagy keszpenzzel, ott a credit kartya nem jo.


Most direkt megneztem a credit kartyamat es a debit kartyamat is, egyikre sincs rairva hogy checkcard, szoval bukta. Kulonbenis, az olvaso donti el, hogy az adott helyen elfogadjak-e a kartyadat (egeszen pontosan az elfogadohely szerzodese a bankkal, az az egyedul mervado)

Szerintem nem dombornyomott kartyaval ne kiserletezz az USA-ban, mert sok bajod lesz vele.

2017. aug. 8. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*Bocsanat, termeszetesen az ARCO benzinkutakra gondoltam.
2017. aug. 8. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem is a kísérletezésről van szó, hanem hogy nem tudom, megkapom-e időben a dombornyomott kártyámat.
2017. aug. 8. 07:17
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
A kártya első 6 számjegyéből egy zoknismajom is megmondja 1 perc guglizás után, hogy debit vagy credit, egy Ingenico terminál meg pláne.
2017. aug. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A vésett (nem dombornyomott) kredit kártyát simán elfogadták, csak a MasterCard emblémát nézték rajta. Úgy vettem észre, nem igazán érdekli őket, hogy kredit vagy debit.
2017. aug. 28. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!