Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Van itt olyan aki dolgozott...

Van itt olyan aki dolgozott már az egyesült államokban H2B vízummal?

Figyelt kérdés
Érdekelne a téma.

2017. szept. 6. 15:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Én azzal dolgoztam h2b vel. 2 évig. Az ottani munkáltatóm intézte. Mi érdekelne?
2017. szept. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Department of Labor Employment & Training Administration website ján találtam álláslehetőségeket .Ott próbálok jelentkezni különféle dolgokra pl construction helper ,kitchen assistant. diswasher. housekeeper , construction laborer, painter, drywall taper/installer, electrician, stb .Kb úgy nagyjából ezekhez a mesterségekhez értek de ezek közül csak a villanyszerelésről meg lakatolás szakmáról van szakmunkásbizonyitványom .Az lenne a terv hogy szeretnék egy kis időt kinnt tölteni meg közbe dolgozni egy kicsit.

Nem gondolkodok hoszabb távba mert gondolom a h-2b-t azt nem lehet átforgatni zöldkártyába,nem? Max csak meghosszabítani lehet egy pár évre.Én legalábbis így tudom.

Azt szeretném kérdezni hogy nekem mennyi lenne úgy összességében egy H2B-nek ügyintézésének a költsége immigration attorney-n keresztül?

-Úgyhallottam hogy maga a vizum az 600 dollár a bevándorlási ügyvédi munkadíj az meg 2400dollár .Igaz ez?

-Ezt a 3000dollárt lehet részletekbe fizetni vagy kiérkezéskor kell egyben kifizetni?

Ezt azért lenne fontos tudnom mert sajnos jelenleg nem rendelekezek ennyi pénzzel, (őszintén szólva kb annyi pénzem van hogy örülök ha egy esta-t meg egy repjegyet ki tudok fizetni.)

Te hogy fizetted ki a vizumot ? Magyarországról utaltad át a pénzt az ügyvédnek vagy a szabadság téren kell kifizetni mindent?

-A H2B vízumot már itt kapom meg szabadság téren?Addig gondolom nem is utazhatok be az usaba amig nincs benne az útlevelembe a h2b vizum nem ?Gondolom így lenne logikus .

-SSN-t ilyesmit az kapok a vizumhoz? Anélkül gondolom nem lehet pl adót fizetni vagy szobát bérelni stb .Vagy a munkáltató biztosítja a szállást?

Szóval ha jelentkezek a doleta-n álláshirdetésre akkor mi történik ha alkalmazni akarnak?

Irnak nekem emailt hogy ""köszönjük hogy jelentkezett az általunk meghirdetett állásra felvettük?"

Vagy kell küldeni nekik egy resume-t?

Ha kellek nekik akkor mennyi idő alatt intézik el a vizumot? (1hét, 1hónap, 1 év?)

Azt esetleg megkérdezhetem hogy mit csináltál odakinnt?

Visszamennél újra?

2017. szept. 20. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!