Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Magyarok, akiknek amerikai a...

Magyarok, akiknek amerikai a párjuk, milyen gyorsan sikerült beilleszkedni a hétköznapokba, illetve megszokni az ottani emberek viselkedését, szokásait, illetve a kultúrát?

Figyelt kérdés
Van esetleg olyan dolog a hétköznapokban, vagy az emberek átlagos viselkedésében, szokásaiban, ami kiemelkedően eltér a magyartól, illetve, ami egy magyar ember számára elsőre furcsa lehet?

2017. nov. 30. 21:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
10-es: Akkor szerinted mindenki akinek nem magyar a parja az bolond?? Ne haragudj mar de a vilagon semmi koze a nemzetisegnek ahhoz, hogy valaki milyen ember. Az ember azt valaszt maganak parjaul akibe beleszeret (jobb esetben) es ezt aztan nem lehet iranyitani. Nekem sem magyar a ferjem, de kepzeld, teljesen normalis vagyok, sot, rengeteg normalis embert ismerek ahol az egyik fel nem magyar. Ez egy hatalmas hulyeseg amit irtal.
2017. dec. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem azt mondtam, hogy "bolond", hanem azt, hogy baj van vele.


Mert baj van azzal is, ha mondjuk valaki első látásra, vagy külsőségek alapján választ párt.

Baj van azzal is, ha valaki nem igényli, hogy a párja gondolatát is felfoghassa, megérthesse, ami még közös anyanyelv alapján sem adott, sokkal több kell hozzá.


Persze, tudom, hogy különböző igényekkel, elvárásokkal választunk párt. Vagy fogadjuk el az adódó lehetőséget, vagy akármi.


A másmilyen kultúrális közegből való párral élők el sem tudják képzelni, hogy mennyire más szint a párválasztásban egy szemvillantással tudni, hogy az adott helyzetben melyik pl. József Attila vers melyik néhány szava van a párja fejében.

Ugyanez más közegből összetalálkozott párok esetében órák alatt sem biztos, hogy érthető-érezhető.


Ha több a vegyes pár, az csak azt mutatja, hogy manapság kevesebbet várnak, igényelnek, használnak az emberek a párjuktól-ból. Hogy felszínesebbek lettünk.

2017. dec. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyaltalan nem igaz utolso! Nem tudom megis mibol vonod le ezt a kovetkeztetest, hogy ez azt jelenti hogy felszinesebb valaki. Te valamiert eliteled azokat akiknek nem magyar a parjuk, holott felteszem neked sosem volt kulfoldi parod igy nem tudsz tapasztalatbol nyilatkozni.

Ahhoz hogy valaki eszrevegye a masik belso ertekeit, nem kell magyarnak lennie.

Sajat peldamat tudom mondani, azert lett o a ferjem, mert ha hiszed ha nem magyarok kozott nem talaltam meg azokat az ertekeket amit benne igen. Se nem gazdag, se nem hires, se nem alszent, hanem egy egyszeru, oszinte, senkit nem lenezo es kemenyen dolgozo ember aki sosem panaszkodott meg pedig lett volna miert ugyanis nem volt konnyu sorsa mar gyerekkent sem. Es pontosan ez az, amit masban nem talaltam elotte. Az, hogy nem magyar, az csak egy mellekes teny, a lenyeg nem ez, es nem is volt az.

2017. dec. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a GYIKrol emberek megkeresnek, hogy tenyleg ilyen tetu minden amerikai magyar, akkor pont azokra gondolnak, mint a tegnapelőtt 03:54 valaszolo.

Nem tudom miota el itt, de az irasabol tukrozodik, hogy o az a "tipikus" magyar, aki kijon amerikaba es nem valtozik semmit. Jartas vagyok a kornyeken, amit emlitett, remenykedem, hogy sose futok vele ossze szemelyesen...


Szerintem nincs azzal semmi baj, sot, talan ajanlott is, hogy amikor valaki elkoltozik egy masik orszagba, akkor megprobal beilleszkedni es felvenni az ottaniak szokasait. Semmi negativumot nem latok abban, hogy felvegyuk az amerikaiak szeles mosolyu "hello, hogy vagy" mentalitasat, mert sokkal kellemesebb az elet, amikor ilyen emberek vesznek korbe. Ugy latom ez sokaknak nehezseget okoz :(

2017. dec. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

13.


Elfogult vagy, természetesen. Az ember ott talál, ahol keres.


Kitérő.


Nem tudom, miből következtetted, hogy "elítélem" a vegyes házasságokat.

Véletlenül volt és van elég ismerősöm, hogy általánosíthassak belőle.

Elég semmitmondó "belső értékekről" beszélni, inkább csak arról lehet szó, hogy egy más kultúrájú embernél nehezebben derül ki az, ami egy magyarnál két szó után kibukik. Gondolj csak bele.

2017. dec. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
81%
Utolso, veled valami nagyon nincs rendben ugy latom. Ugyhogy nem allok le veled vitazni mert az elfogult nem en vagyok, hanem te aki csak azt tartja oszintenek es egyaltalan a te ertekrended szerint normalisnak aki magyar... Tovabbi szep napot!
2017. dec. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

Az egyes(66%) minden Amerikás kérdésnél ilyen...

Próbál mindenkit eltántorítani, elbizonytalanítani, elkedvetleníteni, ki ne menjen senki. Ne foglalkozzatok vele...

Mindenhol ilyen rosszindulatú... tipikus magyar.

Off vége.

A viselkedésben tényleg ez a közvetlenség, meg ami nekem nagyon fura volt elsőnek, hogy találkoztunk 2x és már a barátjának tartott 1-2 ember. Tehát amit én észrevettem, hogy nagyon sok barátságot köthetsz itt de mind felszínes, nem olyan mély barátság mint otthon, mármint a legtöbb.

Ami még fura, az ahogy esznek. Magyarországon az ebéd a főétkezés, itt a vacsora. Ebédre kb bedobnak egy szendvicset vagy salátát.Vannak fura kaják pl a juharszirupos bundás kenyér :D Ami pfúj :D Ha van valami kérdésed írj nyugodtan.

2017. dec. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 monen válasza:
73%

Külföldi párom volt, külföldön is éltem, habár Kanadában és nem az USA-ban, de azért ott is jártam néhányszor.


Szerintem ezekbe az országokba, mivel mindkét ország tulajdonképpen a bevándorlásra épült és bevándorlók építették, nagyon könnyű a beilleszkedés. Nekem legalábbis ez a tapasztalatom, de ez nem mindenkire érvényes, mert az egyéni hozzá állás, az elvárások és a tolerancia sokat nyom a latba.


A kirívó különbség az itthoniak és az ottani emberek között, az, hogy az emberek sokkal barátságosabbak, közvetlenebbek és jóindulatúbbak, mint az átlagos magyar. Az emberek hagyják egymást élni, nem avatkoznak bele mások életébe rosszindulattal, nem kötekednek, akadékoskodnak, okoskodnak, ha tudnak még segítenek is. Eltekintve az új közellenség gyűlöletétől (iszlám terrorizmus), az emberek tisztelik egymás egyenlő jogait (értem ezalatt a jogot az élethez, boldogsághoz, érvényesüléshez, emberi kapcsolatokhoz, jóhírnévhez stb. stb.) Én nemigen találkoztam napi szinten korrupcióval (pl. hivatalokban, egészségügyben stb.) és nem is jellemző. Az USA és Kanadai is multikulturális országok és tényleg bárhová lépsz a világ minden tájáról érkezett emberekbe botlasz. Mindent összevetve, sokkal, de sokkal élhetőbbek kint a körülmények mint idehaza, és ennek az egyik oka az emberek egymáshoz való hozzáállása, és azt hiszem ezt nagyon sok külföldre költözött magyar megerősítheti.


Óvva intek minden magyart, aki kiköltözik az USA-ba vagy Kanadába, hogy azzal a mentalitással menjen ki, ami úgy általában jellemző a magyarokra. 15 évet éltem külföldön, nem is egy országban, általában nem magyarok között, és nem akarok senkit komolyan megbántani, de nem szimpatikus a fellengzősségünk és arroganciánk, az erőnek álcázott erőszakosságunk, a lefelé embertelenül tiprok, felfelé gátlástalanul szopok-nyalok gondolkozásunk, mások emberi méltóságát sértő magatartásunk (mások megalázása, lenézése és lealacsonyítása), a kóros előítéletességünk, a gáncsoskodásunk és irigységünk, a véleménynek álcázott sértegetéseink, a társadalmi forrásokkal kapcsolatos lehetőségek eltitkolása, a mutyizás és bratyizás, a bandákba összeállás és együtt bűnözés (akár mások csoportos terrorizálása, akár gazdasági természetű bűncselekmények közös elkövetése), gyűlöletkeltés és szándékos helyzet-elmérgesítés, állandó megszállottság a politikával, a korrupcióra és korrumpálásra való erős hajlamosságunk. Az "okosságaink" és "ügyeskedéseink" inkább a bűnöző mentalitásra emlékeztethetnek egy amerikait vagy kanadait, mint valódi okosságra és ügyességre. Az átlagos amerikaiak és kanadaiak többsége valóban igen tisztességes és jó értelembe véve egyszerű, őszinte, barátságos ember és ameddig te nem viselkedsz velük barátságtalanul, tisztességtelenül vagy "simliskedve" addig nem lesz egy rossz szava hozzád és békében fog hagyni élni. Nem fog rosszindulatú pletykákat és rágalmakat terjeszteni rólad, nem fog beleavatkozni az életedbe, hagy érvényesülni, és ha szükséges, akkor segíteni is fog. Az a fajta lelki romlottság és lelki korrumpáltság, ami a magyaroknál napi szinten tapasztalható az átlagos amerikainál és kanadainál nem tapasztalható. És való igaz, hogy az amerikaiak és a kanadaiak szinte minden találkozásnál úgy köszönnek, hogy szia! hogy vagy? és ez nekünk felszínességnek vagy egyszerű szokásnak tűnik, de ha azt válaszolod netán, hogy nem valami jól, akkor vissza fog kérdezni, hogy mi a baj és fel fogja ajánlani, hogy tud-e valamiben segíteni. Sőt, ha tud segíteni is fog!


Ja és még valami: a legeslegelső különbség, amit észlelni fogsz a magyarok és az amerikaiak között az az emberek tekintete lesz. A magyaroknak üres, közömbös, vagy szúrós zombi szerű a tekintete, rosszabb esetben véres kés szerű, és üresen bámul rád, míg az ő szemeikből melegség, barátságosság és érdeklődés tükröződik a szemükből és egyáltalán nem bámulnak a másikra (mások merő bámulása egyébként elfojtott agressziót jelent és provokáló).

2018. jan. 31. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

18.


Szomorú tapasztalataid lehetnek.


De érdekes lenne tudni, hogy mik a konkrétumok az általánosítások mögött.


A helyedben könyvet írnék, 15 év külföldön plusz a magyar tapasztalatok; tanulságos lenne.


Én nem láttam a tekintetek közötti -főleg a leírt minőségi- eltérést.


Egy kérdés: ahol éltél, az őshonos népesség között éltél, és elég jól beszélted a nyelvet? Mondjuk, tudtál volna politikáról, filozófiáról beszélgetni velük? Már ha találtál -volna- beszélgetőpartnert a témára.

2018. jan. 31. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!