Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » New yorki utazást tervezek...

New yorki utazást tervezek 2019 májusában, mikor kezdjem el lefoglalni a repülőjegyet, szállást?

Figyelt kérdés

Igen van még több mint 1 év,de szeretek jó előre megtervezni mindent.Mikor lehet olcsóbb jegyet foglalni,minél előbb vagy inkább közelebb az utazás dátumához?

Illetve mikor igényeljem meg az ESTA-t?Azt hallottam lehet hogy Trump bácsi megszünteti Mo-on..mivel túl sokan maradtak kint.

Ha most megigényelném akkor még 2 évig érvényes,és ha közben megszűnik akkor azt már nem vonhatja vissza.Vagy igen?



2018. jan. 9. 23:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
repjegy akár 6-8 hónappal előre, de előbb az estat, pár perc az egész
2018. jan. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha rugalmas az utazási időpont, érdemes még várni. Gyakran vannak akciók a repjegyre, általában max fél évvel előbb. Kérdés, mennyire ragaszkodsz a budapesti induláshoz, ill. mi a fontosabb szempont, az ár vagy a kényelem? Most volt akció frankfurti vagy müncheni indulással 60 ezer forintért (retúr ennyi, és jó kondíciókkal!), március-május időszakra, sajnos, már véget ért. Ha ennyi időd van még, iratkozz fel a repjegyportálra, esetleg az utazómajomra, ott is ki lehet fogni jó ajánlatokat. Szállást nézhetsz már most is, booking.comon vannak ingyenesen lemondhatók, én általában lefoglalok pár szimpatikusat különböző időpontokra, aztán a repjegy birtokában szelektálok.
2018. jan. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Probald meg elkerulni (az utazassal) a Memorial Day hetvegejet, mert az hosszu hetvege es sokan utaznak akkor (2019-ben majus 27 lesz) Tehat vagy elotte egy hettel, vagy utana egy hettel utazzatok.

Szerintem is 6-8 honappal elotte erdemes vadaszni - de, ha sokszor megnezel egy ajanlatot, akkor az megemeli az arat (mert az oldal ugy erzekeli, hogy mnegnott az erdeklodes az irant a nap irant)

2018. jan. 10. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat,igazán hasznos tanácsokat adtatok!

Az ESTA-val kapcsolatban mit tanácsolnátok,már most igényeljem meg?Milyen esetben utasítják el?Bejelentett munkahely mindenképpen kell?Előre is köszi!

2018. jan. 10. 10:16
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha még elfogadsz tanácsot, akkor már nem kerül sokkalta többe, ha más városokba is elnézel.
2018. jan. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi,igen gondolkoztam ezen én is.Miket ajánlanál konkrétan?

Long Islanden is gondolkoztam.Oda higy a legolcsóbb eljutni?Kocsi kizárva.

Egyébként kb 10 napra mennék ki.

Úgy gondoltam 1-2 nap kell az átállásra is a jetleg miatt nem?

2018. jan. 10. 13:26
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

A jetleg jobban fog bantani, amikor visszafele utazol. Amikor jossz, eszre sem fogod venni.

Kocsi nelkul New York vallalhato, de mas egyeb hely nem igazan. Hatalmasok a tavolsagok. New York-on kivul, vagy ket varos kozott, nem igazan jo tomegkozlekdni.

Miert "kocsi kizarva"? A magyar jogsival vezethetsz, es itt hatszor egyszerubb a vezetes, mint Magyarorszagon.

2018. jan. 11. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Miért vélekedsz így a jetleg-ról,kifejtenéd kíváncsi lennék rá?!

Évek óta nem vezettem,nem is fogok és nem ott szeretném újra kezdeni.Csak ez az ok..

2018. jan. 11. 23:23
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is azt tapasztaltam, hogy nyugat felé utazva sokkal kevésbé zavar be a jetlag. Kelet felé viszont (akár nyugatról hazafelé, akár itthonról pl. Ázsiába) több napba is beletelik, amíg teljesen hozzászokom az időzóna-változáshoz.
2018. jan. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ahogy a 9-es valaszolo irta. Egyszeru tapasztalat, az okat majd valaki elmagyarazza, mert en nem tudom. De innen az EU-ba repulni hatszor jobban kikeszit, mint onnan idejonni. Es minden ismerosom ezt tapasztalja, amit en. Szoval valami hasonlora szamits te is. :)
2018. jan. 12. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!