Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Csekély angol nyelvtudással...

Csekély angol nyelvtudással kiutaznátok amerikába?

Figyelt kérdés
Ott már nem lenne gond, ismerősöm várna a repülőtéren, de odáig egyedül kéne kimennem. Nem használom az angolt, de valamennyire tudok. Viszont voltam már angliában, reptéren is, kint is annyira gyorsan beszéltek, hogy semmit nem értettem.. És mielőtt belépek amerikába, interjúra is kell menni, hogy mért megyek oda. Ha ott bénázok, és visszakérdezek stb. akkor be fognak engedni, vagy így elindulni hülyeség..? Valakinek tapasztalata, aki szintén nem annyira tud angolul..?
2018. jan. 10. 10:33
 1/9 D. Brasco ***** válasza:
Ha valamennyit beszelsz angolul nagy baj nem lehet főleg mivel a kerdesekre altalaban annyit kell valaszolni higy yes vagy no!!
2018. jan. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Simán. Én is így mentem, az a reptéri "interjú" egyáltalán nem vészes, fel lehet rá készülni, meg néhány alapdolgot megjegyezni. Ha nem érted, amit mondanak, nyugodtan közöld, hogy gyengén beszélsz angolul, ismételje meg lassabban, kérdezz vissza bátran, ha még mindig nem egyértelmű, ne szégyellősködj. Jó, ha van nálad egy kis útiszótár (akár elektronikusan a telefonon), és jegyzetfüzet tollal. Nem volt még olyan helyzet, hogy ne tudtam volna megoldani, a nyelvi nehézségek ellenére, beszélgettem olasz kamionsofőrrel, spanyol taxissal, kínai túravezetővel órákig anélkül, hogy bírtam volna a nyelvet.:-)
2018. jan. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Rengetegen utaznak az USA-ba, akik nem beszélnek nyelveket.

A jó múltkor volt két 20 év körüli magyar csaj, akik egy szót sem tudtak angolul, és pár percen belül kerítettek nekik egy tolmácsot.

Vagyis megoldják, ha szükséges.

Ezért biztosan nem tagadják meg tőled a belépést.

2018. jan. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Oké köszi a válaszokat
2018. jan. 10. 12:03
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

A néhány alap kérdésben számíthatsz olyanokra, amikre jelen helyzetedben nem feltétlenül őszinte választ adni...

Például a visszaútra meg kell legyen a repülőjegyed, pontosabban a foglalás. Ez még hagyján. Az ott tartózkodásod idejére tudnod kell szállást bemutatni. Ha nincsenek hotelfoglalásaid, akkor egy ismerősödnek kell felelősséget vállalnia az elszállásolásért, őt felhívhatják, hogy egyezik-e a sztoritok, stb... Aztán ami még szóba jön szinte biztosan, hogy az ott tartózkodásod idejére fel kell tudnod mutatni egy X összeget (akár bankszámlakivonat formájában) amiből úgymond el tudod tartani magad a "látogatásod" idején.

Ha ezeken az alap kérdéseken mismásolsz, vagy kiviláglik a túltartózkodási szándékod. akkor könnyen visszafordíthatnak.

De persze az is lehet, hogy az elmúlt 7 évben nagyot fordult az immigration officerek kérdezési technikája, és puszira beengednek téged.

2018. jan. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*nem feltétlenül tudsz
2018. jan. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

meg tudom erositeni amit ma 11:51 irt

edesanyam nulla angol tudassal tobbszor is meglatogatott a nyugati parton

altalaban kinyomtat egy papirt amire en rairom angolul, hogy ki o es minek jott es azt szokta megmutatni a tisztnek a repteren, de olyanra is volt pelda, hogy a tiszt a papirt visszautasitotta, ra se akart nezni, viszont az utlevel alapjan tudta, hogy magyart kell keresni es pont egy repteri egyenruhas csaj volt az aki magyar/amerikai volt es odahivta tolmacsolni

az evek alatt anyu annyit megtanult, hogy 'áj vizit máj dótőr' es altalban ennyi eleg szokott nekik lenni :D


Nyugi, es jo utat!

2018. jan. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az ismerosodtol elkered a telefonszamat, o leirja neked egy papirra es melle azt is hogy te vagy az o vendege, mettol meddig maradsz es ha kerdesuk van akkor hivjak fel ot.
2018. jan. 11. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez így jól hangzik, köszi.
2018. jan. 11. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!