Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Egyesült Államokból át Kanadáb...

Egyesült Államokból át Kanadába majd vissza, lehetséges?

Figyelt kérdés
Kimennék New Yorkba viszonylag sok időre. Ha már ott vagyok akkor megnézném a Niagara-vízesést. Váltottam már vízumot az Egyesült Államokba (Esta). Minden további nélkül elhagyhatom az országot egy-két napra és vissza is jöhetek?

2018. jan. 29. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
Nem. Kanadába átmehetsz, de vissza csak új vízummal.
2018. jan. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell Kanadaba menned ha Niagarat meg akarod nezni. Eleg ha az amerikai oldalon vagy. Igaz, hogy egy picivel jobb a kilatas kanadai oldalrol de azert a vizeses ugyanaz. Inkabb azon gondolkozz hogyan jutsz New Yorkbol Niagaraig, mert messze van.
2018. jan. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%

az ESTA az NEM vizum

az ESTA az beutazasi engedely

ha megkapod, akkor 2 evre szol

2 ev alatt tobbszor is latogathatod az USAt de 1-1 latogatas alkalmaval maximum 90 napig maradhatsz

ha a 90 nap alatt atmesz Kanadaba par napot meg vissza, a 90 nap nem kezdodik ujra

arra figylej, hogy Kanadaba ETA-t kell igenyelni


"viszonylag sok időre" ez mit jelent? ESTAval max 90 napig maradhatsz. Ha az a terved, hogy tultartozkodsz es szerencset probalsz, hajra, de arra vigyazz, hogy az orszagot ne hagyd el (meg Kanadaba se menj) a 90. nap utan, mert tultartozkodott lesz a statuszod es nem engednek vissza; Kanadat meg a 90 nap lejarata elott latogasd meg es akkor siman kilephetsz/visszalephetsz a hataron.

2018. jan. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az Esta-val átmehetsz Kanadába de csak akkor ha Kanadába is van beutazási engedélyed vagy vízumod.


Nem hiszem hogy túl akarsz tartózkodni de ha már említésre került. Ha 90 napnál tovább tartózkodsz az USAban akkor elkezd keresni a bevándorlási hivatal. Eddig nem nagyon foglalkoztak ilyen esetekkel de most kifejezetten keresik azokat akik tovább maradnak és letartóztatják őket.

2018. jan. 31. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok ennyire hülye nyilván nem maradok tovább 90 napnál. Kanadába mindenképpen átszeretnék menni, de lényeg a lényegben akkor oda kell vízum. Köszönöm szépen!
2018. jan. 31. 21:12
 6/6 anonim ***** válasza:
89%

Ha Kanadába is átakarsz menni akkor kell ETA engedély. 7 kanadai dollár az ára. De ha csak a vízesés miatt akarsz átmenni akkor felesleges mert a hajó ami visz az úgyanúgy oda megy a kanadai oldali vízeséshez is. Legalabbis én így emlékszem. Lehet tévedek. Annyi a különbség hogy kék esőkabátod lesz nem piros, de az élmény ugyanaz. Nekem az tetszett nagyon hogy az amerikai és kanadai hajókról integettek egymásnak az emberek :D A vízesésnél ha fényképezni/videózni szeretnél akkor mindenképpen véd valamivel a fényképezőt vagy eleve vízállót vegyél.

Ha nem csak a vízesés miatt szeretnél átmenni akkor arra azért számíts,hogy a legforgalmasabb határátkelő ez a két ország között (a Vancouveri mellett) és ezért hatalmas órákig álló kocsisorokra érdemes számítani. De a vízesésnél is rengetegen vannak 2órát álltam sorba a jegyemmel mire feljutottam a hajóra. És mindezt egy hétköznapon el sem merem képzelni mi lehet ott hétvégén. :(

2018. jan. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!