Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Dominkára mennénk, milyen idő...

Dominkára mennénk, milyen idő van ott március közepe-vége fele? Kb hány fokos a vízhőmérséklet?

Figyelt kérdés

2018. márc. 12. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:

A Dominikai koztarsasagra gondolsz vagy Dominika kozossegre?

Ha a koztarsasagra, akkor azt tudom mondani, hogy alapjaban akkor mar kevesebb az esos napok szama. Atlagban 27-28 fok van. De attol is fugg melyik reszere mesz a szigetnek. A tenger mindig kellemes meleg, legalabbis a Karib tenger. Ha az Atlanti ocean partjara mesz, akkor szerintem valamivel huvosebb lehet a viz, ott meg nem jartam, igy tapasztalatot nem tudok mondani rola.

2018. márc. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindegy melyik dominikáról beszélsz, a karib térségben szinte csak egy idöjárás van.

Most januártól-áprilisig száraz szezonnak mondják, akkor kevesebbet esik az esö.

Az esös szezon sem rossz karibtérségben mert max napi 1x nagy zuhá de elötte utánna kb 28-32 fok van. A víz is egész egyenletes, sekély részeknél 25 fok feletti a víz...


A karib térségben egy rossz idö van csak, az a szeptember-oktober elejéig. Ekkor vannak a hurrikán szezonok, nagyon változó mikor melyik szigetet éri el, és milyen erösségü, de akkor nagyobb a rizikó, hogy hurrikánba kerülsz...


Amúgy meg szinte mindig ugyan olyan a hömérséklet és a víz is...


Mi 2x voltunk DomKözt. Ès Jamaika, és mindkéttszer májusban ami ugye már esös szezon, de tényleg max naponta 1x egy nagy zuhé, aztán 30 fok állandóan...

2018. márc. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2.valaszolo, ezt picit javitanam...

Hurrikan szezon junius-juliustol van oktober vegeig.

Olyan pedig hogy konkretan szaraz idoszak, nincs. Ferjem onnan valo, csaladja ott el, es pl most is januar ota rengeteg eso volt napi szinten es nem, nem napi egy zuhe...

A homerseklet sem olyan allando. "Telen" sokszor foleg esos napokon lejjebb megy, mult heten mondtak hogy alig volt epp hogy 25 fok,reggel pedig 16.

Napi szinten beszelunk veluk, ugyhogy elegge pontos infokat tudok.

2018. márc. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Harmadikat én is korrigálnám.

Aki volt már több felé a világban tropusi országban és esetleg meditterrán országban az tudja mik a külömbségek.

Igen télen lehet, hogy olyan hideg van pár napig mint te írod, de ez ritka, és pár napos aztán már megint 30 fok van, vagy is nem olyan mint a kanári szigeteken ahol télen azért tényleg kell farmer és pulcsi napközben is...

Az esözést sem kell úgy érteni mint mondjuk sri lankán ahol tényleg hetekig az égboltod sem látod az esötöl. Ok esik néhány órát, ha szerencsétlen vagy akkor esik egy napot, de ennyi. Naponta több essözés is lehet de azok mind rövidek és gyorsan kiderül az ég.

Hurrikán az utolsó 100 évben juliusban 1 volt, augusztusban elöfordult, de az utobbi években szeptember októberben van.

2018. márc. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolso, nem tudjuk hogy a kerdezo jart-e mar tropusi vagy barmilyen mas klimaju helyen mar vagy sem. En Santo Domingoban jo parszor jartam mar (aprilistol juniusig bezarolag), es mint irtam napi kapcsolatban allunk ott elokkel, tehat eleg objektiv amiket leirtam.
2018. márc. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!