Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » 16 hónap alatt meg lehet...

16 hónap alatt meg lehet tanulni angolul beszélhető/érthető szinten?

Figyelt kérdés

Jövő augusztus végén utazom Amerikába és a 0-ról indulnék, illetve egy-két szót tudok, de igazából szinte semmit.

Tudnátok ajánlani vmi oldalt, videót, ingyenes tanfolyamot vagy bármit, aminek segítségével megvalósítható lenne ez, ha egyáltalán reális az elképzelésem?


2018. ápr. 25. 14:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

De ha ennyire konkrét célod és záros határidős van e feladatra, aminek a teljesítése után egyértelműen versenyképesebb leszel a munkaerőpiacon is, akkor miért nem fektetsz bele pénzt? Szuper nyelviskolák sora áll rendelkezésre.


Persze ha pont a pénzzel állsz hadilábon, az nehéz úgy, mert az ingyenes módszerekből pont az a kontroll hiányzik, hogy a helytelenül elsajàtított anyagot senki sem fogja kijavítani, nincs kontroll. Ha alapból jó érzékkel tanulsz nyelveket, akkor ez nem akkora gond, de ha nem így van, akkor könnyen pofàraesés lehet belőle az első éles társalgási szituációban.


Amúgy maga az idő elég, ha sok időt szánsz a tanulásra és hatékony módszerekkel teszed azt.

2018. ápr. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi, és milyen módszerek a hatásosak?

Napi 3 óra tanulás elegendő?

Pénzem sajna nincs, ezért is megyek majd, csak még nem tudok kimenni.

2018. ápr. 25. 15:04
 3/12 A kérdező kommentje:
2018. ápr. 25. 15:08
 4/12 anonim válasza:
100%
Én a duolingo nevű app segítségével fél év alatt annyit tanultam mint a suliban 3-4 év alatt,szerintem zseniális app és kezdésnek tökéletes hiszen az alap nyelvtant és alapszavakat megtanítja a többi meg ugyis csak akkor ragad rajtad ha angol közegben élsz vagy van valaki akivel angolul beszélhetsz
2018. ápr. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

[link]

Ezeket a kis cikkeket kell végig csinálni?

Ha végig értem, akkor mi van?

2018. ápr. 25. 16:03
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
16 hónap intenzív tanulás nagyjából bármire elég, anyanyelvi környezet sem kell, én nagyjából fele ennyi idő alatt tanultam meg bizonyos nyelveket, de sokat segít, ha van más nyelv, amit beszélsz. Ha tudsz hollandul vagy valamilyen skandináv nyelven, neadjisten frízül vagy afrikaansul, akkor az angol eléggé sétagalopp, de azért ez elég valószínűtlen felállás. Nagyjából 300-400 órányi irányított tanulás elég nulláról felsőfokra, de ehhez nagyon tudatosnak kell lenni és sok energiát belefeccölni. Vállalj valami munkát és abból járj heti 2-3 alkalommal tanárhoz, mellette kérj sok házit, amint van egy gyenge középfok el lehet kezdeni sorozatozni először angol felirattal aztán felirat nélkül, mellette podcastokat hallgatni, cikkeket olvasni és szótárazni, satöbbi.
2018. ápr. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha végigcsináltad, akkor meg tudsz szólalni angolul, megérted az alapvetö szövegeket és tovább tudsz fejlödni, ha akarsz.
2018. ápr. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm Nektek.

Még küldhettek oldalakat, videót ahonnan tudok tanulni.

2018. ápr. 25. 16:32
 9/12 anonim ***** válasza:

Rosetta Stone nevű program.


Torrentel ingyen le lehet szedni, mert amúgy egy több 100 ezer ft-os programról beszélünk. Többek között az amerikai katonák is használják mielőtt kimennének egy közel keleti misszióra hogy meg tudják értetni magukat a helyi lakossággal pl ha fegyverr kell használniuk akkor tudják mondani hogy le a földre meg ilyenek..


Van benne Brit, és amerikai angol is.

2018. ápr. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
goangol.hu elég jól magyaráz, ha nem bánod, hogy fizetős.
2018. ápr. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!