Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » A fiam megkapta az Amerikai...

Surzone kérdése:

A fiam megkapta az Amerikai Nagykövetségtől a vizumot, feladták az útlevelet és a transzporter cég elhagyta azt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Küldenek egyik embertől a másikhoz, senki nem tud mondani konkrétumot, közben már elkezdték a kerestetését és egy teljesen más e-mail címet értesítettek róla, akiről azt sem tudjuk, hogy ki az. Már megfenyegettük őket a rendőrséggel és a médiával, de ennek ellenére sem csinálnak semmit. Ha mégis új útlevelet kéne csináltatni, kivel kell beszélnem, hogy a régi vizumot beletegyék az új útlevélbe??? Mert az okmányhivatalban azt mondják, hogy az új útlevél üresen érkezik.
2018. nov. 28. 10:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első és második választ én írtam.

A rendőrség mindenkit elhajt, aki nem elég erélyes.


Amikor pár éve ellopták az az autóstáskámat sajnos az összes létező iratommal, akkor engem is elküldtek a rendőrségről.

Az okmányirodában viszont kedves volt a hölgy és mondta, hogy egy kisebb vagyonba kerül az összes iratom pótlása, kivéve ha van rendőrségi jegyzőkönyvem, mert akkor ingyenes. Mondta azt is, hogy előre készüljek fel, hogy a rendőrség majd megtagadja, mert úgysem nyomoznak ilyen -nekik- piti ügyben, és mivel eleve nem lesz eredménye a "nemnyomozásuknak", ezért lerontom a statisztikájukat.

Tehát visszamentem a kerületi rendőrségre, ahol pofákat vágtak, hogy már megint itt vagyok. Órákig várakoztattak, hogy hátha megunom és hazamegyek. A végén kínkeservesen felvették a jegyzőkönyvet.


Tehát irány a rendőrség, ahol határozottan kell kérni, a jegyzőkönyv felvételét.

Ha megtagadják, akkor irány az ügyeletes tiszt.

A lényeg, hogy valamilyen papír legyen a kezetekben

2018. nov. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

A rendőrség addig nem áll szóba senkivel, amíg nem lopásról van szó! Ebben az esetben szerintük nem bizonyított a lopás gyanuja.Itt az útleveleket tartalmazó csomag egyszerűen eltűnt a futárcégnél. A kormányablakban kellett letíltatnunk, új útlevél és új vízum lett a vége, valamint ügyvédhez fordultunk a futárcéggel szembeni kártérítés miatt.

Ebben az esetben a rendőrségre nem számíthattunk sajnos. Reménykedünk benne, hogy az ominózus két hét alatt, amíg szinte senki nem volt hajlandó csinálni semmit, nem került rossz kezekbe az okmány! :/

2018. dec. 15. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!