Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Tihanyból lehet látni naplemen...

Tihanyból lehet látni naplementét a víz felett?

Figyelt kérdés
Olyan naplementére gondolok, hogy a vízfelszín narancssárga a napfénytől, szóval olyan igazi naplemente. Tavaly Balatonalmádiban sajnos nem volt ilyenben részünk mert eltakarta a hegy. Tihanyban lehetne ilyen legalább egy kicsit?
2010. júl. 11. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Ehhez ismerni kell a Nap mozgását. Az, hogy tökéletesen a víz felett láss naplementét, szerintem majd csak augusztus vége - szeptember eleje körül lesz. Most még észak-nyugat felé megy le a Nap júliusban, bár már napról napra rövidülnek a nappalok, és a Nap egyre délebbre megy le.
2010. júl. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
első vagyok: még azt hozzáteszem, hogy a déli partról sokkal hamarabb láthatsz naplementét a víz felett :)
2010. júl. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ, féltem, hogy esetleg letolnak, hogy mit kérdezek.

Igen, tudom, hogy déli partról lehet szépet látni:)

Zánkáról láttam egyszer olyan, hogy nem pont mögöttem ment le hanem oldalasan és szépen megvilágította a vizet. Igaz egy hegy eltakarta ami benyúlt a vízbe. Ezért kérdeztem, hogy esetleg lehetne e Tihanyban is hasonló.

Még egyszer Köszönöm!

2010. júl. 14. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!