Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Külföldi diák magyar diákigazo...

Külföldi diák magyar diákigazolvánnyal utazhat 50%-os kedvezménnyel?

Figyelt kérdés

Egy külföldi ismerősömet szeretném elvinni egy másik városba, megmutatni neki a környéket.


Kíváncsi lennék, hogy annak ellenére, hogy nem magyar, ő is igénybe veheti-e az 50%-os diákjegyet (buszon), vagy nem?

Ugyan olyan diákigazolványa van, mint nekem (egyetemnél, ugyan ott tanulunk), vagy mint bárki más magyar egyetemistának.


Előre is köszönöm a választ!!


Oh igen és...

Legyen nagyon kellemes ünnepetek !! <3 :)



2019. dec. 19. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Igénybe veheti. :)
2019. dec. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha magyar diákigazolványa van, igénybe veheti. Ennyi csak a feltétel, tökmindegy, hogy milyen állampolgár.
2019. dec. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Megerősítem az előttem szólókat, igénybe veheti.
2019. dec. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
igen, igénybe veheti. de én el tudom képzelni, hogy egy túlbuzgó buszsofőr vagy jegypénztáros kötözködne. olyat is hallottam már ismerősi körömben hogy magyar diáknak magyar diákigazolvánnyal nyári szünetben nem akartak diákjegyet adni, mert hogy nincs iskolaidő. következetesnek kell lenni
2019. dec. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Még ha nem is magyar a diákigazolványa és nem itt tanul, akkor is igénybeveheti az 50%-os kedvezményt. Énis mindig úgy utazok az angol egyetemi ID-mmal, persze előtte megérdeklődtem a mávtól és a dakk-tól mielőtt használni kezdtem. Szóval buszon is és vonaton is mindig fél áron utazok így. Többször is futottam már ellenőrbe/kalauzba, sosem volt probléma, megnézték és azonnal vissza is adták, haladtak tovább. Bár a jogszabályzatban is benne van tudtommal, hogy Magyarországon minden nappali külfödi EU-s diákigazolvánnyal rendelkező személy féláron utazhat ugyanúgy.
2019. dec. 20. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szupi! Köszönöm szépen a válaszaitokat!!!
2019. dec. 20. 08:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, de külföldi diákkal is.
2019. dec. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!