Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Amatőr kérdés, de ha elutazok...

Amatőr kérdés, de ha elutazok a nyáron a családommal pár 100km-re és már nem akarok hazaindulni hanem ott aludnánk akkor létezik olyan, hogy valahol szállást tudok foglalni és lehetőleg nem méregdrágán?

Figyelt kérdés
Vagy csak előre lehet hetekkel-hónapokkal?

2020. jan. 24. 11:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok függ attól, hogy hol és mikor. Ha egy pici faluban vagytok, ahol egyetlen vendégház üzemel, az bizony könnyen megeshet, hogy tele van már. De városban azért biztos lehet találni valamilyen szállodai szobát - más kérdés, hogy valószínűleg nem lesz olcsó. Jobban jössz ki anyagilag (is), ha előre lefoglalod.
2020. jan. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Barmilyen hotelbe vagy panzióba bemehetsz, hogy van-e szobájuk. Ha van akkor oda is adják, ha nincsen akkor így jártál. Ès ugye az árban is meg kell egyezni.


Mi egyszer mentünk Hovátországba igy el pár napra. 2 éjszakára foglalva volt, aztán mentünk tovább. Az elsö délután becsengettünk egy apartmanhoz, és mondta az árat. Már az sem volt kevés, de még OK és amikor bevezetett a szobába már tudtam, hogy iszonyat gusztustalan, és még drága is. De nem volt pofám vissza mondani, így sajnos ott voltunk egy éjszakát.

Köv nap tovább utaztunk és egy hotelbe kérdeztük meg, mert ha drága lett volna, akkor ott jobb nemet mondani. Egy totál átlagos szobát kaptunk ugyan annyiért mint az apartman, és még reggeli is volt benne.


Azóta is volt már, hogy csak lefoglaltam és nem néztem utánna mit. Hát volt már rossz választásom. Azóta rendszeresen megnézzük mit vezsünk ki.

2020. jan. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
booking.com kidobja az aznapra még szabad szobákat, gyakran engedve az árból, hogy nehogy üresbe menjen a hotel/panzió
2020. jan. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az utolsó tipp az valóban igen hasznos.


Én nem ajánlom a spontán szálláskeresest, túl sokszor szívtam már meg, elsősorban a rossz minőség miatt. Többször is sikerült például hotelnek nevezett munkàsszállón aludni , lelakott szobákban és kivétel nélkül spontán foglalás volt.

2020. jan. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Olyan helyeken, ahol jelentős a turizmus, szinte biztos nem kapsz aznap normális szállást. 20-30 éve még mi is csak úgy nekiindultunk a világnak, ma már ez nem megy. Hónapokkal előre kell szervezni mindent. Teljesen elveszett az utazásból a spontaneitás. Legalábbis itt, Európa nagy részén.
2020. jan. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ahogy már előttem is írták, nem mindegy, hogy hol.


A balatonon főszezonban valszeg nem nagyon találsz, de ha hajlandó vagy 20-30 km-t odébb autózni, ott már lehet, hogy lesz. booking.com

2020. jan. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Még az AirBnB is szóba jöhet!
2020. jan. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Eger és a Kékestető lenne a célpont, egy kisgyerekkel és egy éves picivel. Tehát nagyon gyenge helyre sem szeretnék menni. Mennyivel érdemes előre foglalni?
2020. jan. 24. 20:40
 9/11 anonim ***** válasza:
Még egy módszer: kikeresed a szállàst értékelés alapján, megnézed a honlapjukon (azaz nem Bookingon vagy más közvetítő oldalon) az árakat és telefonon foglalsz. Egyrészt kiderül, mennyire rugalmas a szállás (ha előleget kérnek, akkor nagy lehet a kereslet rá), másrészt ha mégsem mentek, az csak egy telefon, nem tudnak honnan levonni pénzt. Cserébe persze jó eséllyel - ám korántsem mindig - valamivel magasabb lehet az ár.
2020. jan. 25. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bookingon (szallas.hu ?) is vannak szallodak, ami ingyen vissza lehet mondani valameddig.
2020. jan. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!