Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Kijárási korlátozás mellet...

Kijárási korlátozás mellet szeretnék A-ból B pontba elmenni törvénysértés nélkül, hogyan kérjek erre engedélyt a hatóságoktól?

Figyelt kérdés
A B pontba nem kirándulni, nem családot látogatni megyek hanem egyedül,nyugodt körülmények között lenni. Ez egy 150 km es távolság amit csak busszal tudok megtenni. Milyen levelet írjak a hatóságoknak,hogy erre egyáltalán engedélyt kapjak.Egyedül utaznék és ott is ugyan így betartanám a kijárási korlátozás minden pontját, csupán erre az egy útra kéne a rábólintás, hiszen törvényt sérteni nem akarok és ha ott boltba menés közbe valaki leigazoltat és a lakcímkátyám és az akkori helyzetem között 150 km távolság van azért szerintem biztosan büntetés járna és semmit sem bíznék a véletlenre.

2020. ápr. 14. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
Maradj otthon! Mit nem lehet ezen érteni?
2020. ápr. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha a B pont a te tulajdonod (pl városiként van egy kis házad valami faluban), akkor oda nyugodtan elmehetsz, ha ott igazoltatnak, akkor meg elmondod, hogy a tulajdonodat tartod rendben, felügyeled, gyomot irtasz, stb.


Ha nem ez a helyzet, akkor leírhatnád pontosabban, hátha tudunk segíteni, vagy ha nincs megoldás rá, akkor valóban maradj otthon.

2020. ápr. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem az én tulajdonom egy ismerősömé aki nem tartózkodik Magyarországon és mivel hazajönni nem szeretne és nem is tart rá igényt most pár hónapig ahoz hogy én nyugodt körülmények között folytassam a tanulmányom mert itthon áll a bál nekem felajánlotta,hogy erre a pár hónapra ott lehetek.
2020. ápr. 14. 11:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Megmondod, hogy 'nagymamám/anyukám nem ad életjelet magáról se telefonon se facebookon se stb, és biztos ami biztos, ránéznék, hogy jól van-e.'
2020. ápr. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmiféle engedély nem szükséges, kirándulni szabad. (Kivéve, ha olyan településre mennél, akik helyi rendeletben megtiltották a belépést idegeneknek):
2020. ápr. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ilyen indokkal nem hagyhatod el a lakhelyedet. Igazából konkrét eljárásrend nincs az utazásod céljának igazolására, de nyilván hihetőnek kell lennie, hogy te tényleg a felsorolt nem kevés alapos indok egyike miatt vagy úton.
2020. ápr. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja, bocsi, félreértettem, te kvázi most át akarsz költözni?

Annak sincs amúgy akadálya, többször hangsúlyozták, hogy nem a bejelentett lakcímet nézik, hanem a tényleges tartózkodási helyet.

2020. ápr. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!