Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Buszjegyet már tudom, hogy...

Buszjegyet már tudom, hogy kell venni de QR kódot kell olvasni? pénteken muszáj utaznom és nem egészen tudom, hogy indulás időpontjába érvényes e a jegy kód beolvasás nélkül

Figyelt kérdés

2020. ápr. 20. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A BKK-n kell csak kódot olvasni, de most ott sem, mert nincs se első ajtózás, se állandó ellenőrzés a metróban. Más társaságnál csak beállítod a kezdés időpontját a busz indulására és kész is vagy.
2020. ápr. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! 😍
2020. ápr. 20. 15:05
 3/4 anonim válasza:
Leírnád nekem is hogy hogyan kell? Mert nekem is utaznom kéne a jövő héten, de nem tudom hogy kell vásárolni jegyet.
2020. ápr. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Közlekedési Mobiljegy vagy Simple appot letöltöd. Utóbbiban mobiljegy menüpont. Nyomj rá a szolgáltató/város opcióra. Ha helyi közlekedéssel mennél, válaszd ki a várost, ha helyközivel, akkor a helyközi opciót, ez a legelső a listán. Megjelenik az elérhető jegyek és bérletek listája, kategóriákra bontva. Válaszd ki a neked megfelelőt. Helyközi esetén a távolság alapján kell kiválasztani. Ha nem először utazol tudod mennyibe szokott kerülni, azt válaszd. Ha először utazol, akkor nézd meg a menetrendben a távolságot és a legkisebb olyan jegyet kell venni, amibe az belefér (pl 22 km esetén a 25-öst). A jegytípus kiválasztásánál megjelenik pár opció, ahol az érvényesség kezdetét a busz indulásának az idejére kell állítani. Helyi közlekedésnél napijegy típusú jegyek is lehetnek, ha azt választod azt is érdemes így belőni, mert így hozhatod ki belőle a legtöbbet, mert percre pontosan 24 órásak, nem naptári napra van. Bérlet esetén a kezdőnapot kell megadni és az igazolvány számát. Ha kész vagy, bankkártyával lehet kifizetni a jegyet. Ha sikerült, először akkor se fogod látni, a még nem érvényes menüpontban lesz. Majd csak azután kerül ki a főoldalra, ahogy eljön a beállított időpont. Ha ellenőr jön, a főoldalon rányomsz a jegyre, majd jegykód felmutatása ellenőrzéshez menüpont. Megjelenik egy QR kód, az ellenőr ezt leolvassa a készülékével.
2020. ápr. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!