Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Haza tudok e kerülni valahogy?

Ekrstn kérdése:

Haza tudok e kerülni valahogy?

Figyelt kérdés
Júliusban szerettem volna visszaköltözni,de lejárt az útlevelem.Beengednek e? Mert tovább kéne tanulnom és bár magyar állampolgár vagyok, egy másik országban élek 7 éve, lejárt a magyar útlevelem és nem tudom,mit kell tennem ahhoz,hogy hazakerüljek,mert karantén van Magyarországon és a konzuli szolgálat be van zárva. Segítsetek,kérlek😔

2020. ápr. 29. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Beengednek, ha a határra eljutsz, de mégis hol vagy most? Mert pl. Chiléből vagy Vanuatuból így sem könnyen jutsz el Magyarországra.
2020. ápr. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Fehéroroszországban
2020. ápr. 30. 05:29
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Mivel az útleveled nagyon régen lejárt, én nem adok ennek nagy esélyt, de érdeklődj a konzuli ügyeleti számokon.
2020. ápr. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A magyar külképviseleten csinálnak neked újat. De nem ingyen.
2020. ápr. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a hozzád legközelebb található konzulátust. Ők segítenek ideiglenes irat kiállításában is, ha kell. És abban is, hogy most hogyan tudsz hazajutni.
2020. ápr. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 EagleHUN ***** válasza:
100%

Kérdező itt tulajdonképpen nem az a kérdés hogy a hazádba beengednek-e. Főleg ha van EU -s Magyar személyi igazolványod azzal simán beengednek. Ha van akkor útlevél sem kell.


Az a kérdés hogy lejárt útlevéllel elhagyhatod -e azt az országot (Fehéroroszországot).


Igen valószínű hogy ott kint meg kell csináltatnod az útlevelet vagy valami ideiglenes papírt (ahogy előzőek javasolják). Mert az ottani hatóságokat más (pl személyi) nemigen fogja érdekelni, egyszerűen nem engednek át a határon.


Sőt még bajba is kerülhetsz, mert kellemetlen kérdéseket tesznek fel mit keresel ott lejárt útlevéllel, és vízum nélkül...

2020. ápr. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen hívd fel őket!

[link]


Közvetlen telefonszám, kizárólag

magyar állampolgárok

érdekvédelmére (24 órás): +375 44 721 80 05

2020. ápr. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt vannak az ügyeleti telszámok is!


[link]

2020. ápr. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudodm gyerekek mit izmoztok egy életképtelen baom kérdező idióta kérdésén, aki - bár elmondása szerint tanul - annyira életképtelen, hogy a saját egyetlen iratát rendben tartsa. És ez a gyökér állítólag még tovább is szeretne tanulni :)))))))))
2020. ápr. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Előző...: lehet, hogy akkor csak én nem botlottam még bele a korábbi kérdéseibe? :-D


Mindazonáltal, szinte az összes nigéria, meg tuvalui, meg koreai, stb. stb. kérdezősködésnél van egy olyan érzésem, hogy ezek olyan fejben-utazók... :-DDD Vagyis wannabe utazók. :-D

2020. ápr. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!