Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mik az új szigorítások?

Mik az új szigorítások?

Figyelt kérdés
Pár héten belül mennék Erdélybe, medvéket fotózni. Milyen új szigorítások vannak most a vírus miatt?
2020. júl. 13. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Hazatérés után kèt hét hatósági házi karantént kell vállalni. Azaz nincs kimászkálás munkába, boltba és nincs bemászkálás légyottra, szalonnasütögetésre.


Ezt saját pénzen elvégeztetett két negatív Covid-19 teszttel rövidítheted le, 48 óra kell a kèt mintavétel között minimálisan.

2020. júl. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Oké, és honnan tudják, hogy én elmentem vagy hazajöttem? Ezt a vonaton a határok ellenőrzik és feljegyzik és megmondják, hogy most hurr durr 2 hétre otthon kell maradnom?
2020. júl. 13. 15:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Mivel Romániával schengeni külső határunk van, igen, feljegyzik, hogy Románia felé kiléptél és hogy onnan is lépsz be. A határon kötelező egészségügyi ellenőrzésen veszel részt, ezt tűrni köteles mindenki a kormànyrendelet értelmében. Az adataidat felveszik és vagy a helyszínen vagy hamarosan otthon megkapod a piros matricát, majd jön a rendőrség rendszeresen ellenőrizni, hogy otthon vagy-e. Ha nem találnak otthon, viszonylag húzós pénzbírság vár rád.
2020. júl. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Mit takar az egészségügyi ellenőrzés? És ilyenkor megállítják a vonatot, és végigtesztelnek?
2020. júl. 13. 16:13
 5/7 anonim ***** válasza:

A határátkelőhelyen megáll a vonat és ellenőriznek minden utast.

Regisztrálják az adataidat és megmérik a lázad.

Ha hazaérkeztél 2 hét karantén, amit a rendőrség folyamatosan ellenőriz, ha megszeged, börtönbe kerülsz.

Kiválthatod 2 teszttel, amit te fizetsz, ami nem olcsó.

Lehet, hogy viccnek fogod fel, de ez most nem az a kategória, a helyzet igen komoly.

A munkatársam is készült Romániába, de a helyzet súlyossága miatt inkább a Balatonra megy.

2020. júl. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nincsen súlyos helyzet, csak súlyos helyzetet csinálnak belőle. Szívok két hetet otthon akkor és kész
2020. júl. 16. 17:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs munkahelyed és megteheted, akkor hajrá!
2020. júl. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!