Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Menetjegyvásárlás buszon?

Menetjegyvásárlás buszon?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy Budapesten az autóbuszokon, hogyan lehet menetjegyet váltani úgy, hogy le van zárva a vírus miatt az első része? Legutóbb pár hónapja utaztam Budapestre és ott tömegközlekedéssel, akkor volt jegyem korábbról, és úgy volt lezárva a busz, hogy a sofőr is el volt határolva. Most, amikor legközelebb utazom, akkor nem lesz jegyem és ha jól tudom, akkor Ferihegyen a buszmegállónál nincs automata (kérem, valaki javítson ki, ha tévedek), így valahogyan mégiscsak a sofőrtől kellene vennem. Vajon kiadják a jegyet? Mi a teendő ilyenkor, ha nincs a megállónál automata és máshol nem tud venni az ember?

2020. aug. 4. 21:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Ferihegyen van ügyfélközpont, ott tudsz jegyet venni. Már nincs lezárva a buszok eleje, az elsőajtós szabály él, de jegyet venni nem lehet a sofőrtől. De lehet mobilon is venni, ha napijegyet vagy hosszabbat szeretnél (már vagy egy éve megy a rendszer, de a rövidebbeket még mindig nem sikerült bevezetni, pedig nem tartana semmiből).
2020. aug. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ! Most figyeltem fel rá, de elfelejtettem a kérdésben pontosítani, hogy a Ferihegyi vasútállomásra gondoltam — esetleg arról van bármi információd jegyvásárlással kapcsolatban?
2020. aug. 4. 21:36
 3/3 anonim ***** válasza:
A MÁV pénztárban lehet jegyet venni.
2020. aug. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!