Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Milyen cipőt vegyek fel...

Milyen cipőt vegyek fel túrázáshoz nehéz terepre?

Figyelt kérdés
Sajnos csak téli bakancsom van. Szandál és vászon sportcipőm van még. Dömösről mennénk a Prédikálószékre.
2020. szept. 11. 05:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%
A téli bakancs jó lesz. A szandál és a vászoncipő nem jó választás köves-sziklás terepre.
2020. szept. 11. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
A szandál ilyen: [link]
2020. szept. 11. 06:25
 3/23 anonim ***** válasza:
54%

EZ egy túraszandál utánzatnak tűnik, javíts ki, ha tévedek. HA utánzat, akkor a talpa nem jó minőségű, csúszik és nem is hajlik megfelelően. Ha túraszandál, csak én kicsit rosszul látok, akkor akár ezzel is mehetsz, én szoktam jó minőségű túraszandálokban túrázni.

Ha nem akarsz új cipőt venni, akkor azért még ott a másik opció, amiben max egy kicsit meleged lesz, a bakancs.

2020. szept. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
54%
Mindenképpen bakancsban menj, ami tartja is a bokádat!
2020. szept. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
37%
Turaszandal egy oximoron. :D Meg jobb, ha nem hajlik tul konnyen a talpa. Turazhatsz strandpapucsban is, lattam egy foto gyujtemenyt arrol, hogy miben turaznak a Tatraban a prolik. De nem idealis. :D A legjobb a bokat stabilan tarto turabakancs. Ha nagyon izzados a labad, a sportcipo is elmegy a Predikaloszeken, az ut nagyresze egy lapos osveny, es ha nem figyelsz, egy turabakancsban is ki tudod ficamitani a bokad.
2020. szept. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
43%
Én ilyen melegben nem venném fel a téli bakancsot, azért a Prédikálószék nem egy hegymászó terep, és kiépített túraútvonalak vannak arrafelé. Akár még a szandál is jó lehet, de a cipő egészen biztosan. Nemrég voltam a Rám-szakadéknál, és sokan voltak sima papucsban vagy könnyű sportcipőben.
2020. szept. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Kései Sirató ***** válasza:
32%

Én ki nem állhatom a bakancsot, túracipőt használok a Tátrában, az Alpokban, a Dolomitokban és bárhol.

Itt Magyarországon meg abszolút nincs olyan terep, ami indokolná a bakancsot.

Ha jó minőségű a túraszandál, abban menj, legalább nem lesz meleged.

2020. szept. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
38%

Vegyél valami alap túracipőt a Decathlonban, meglepően jók az olcsóbb modellek, én sokat jártam ilyenben a Tátrában, Alpokban is, a Vadálló-köveknél sokkal nehezebb terepeken is.


Bakancsot én is csak télen használok, vagy gleccseren hágóvassal, a boka tartását nem igénylem, a jobb túracipők (itt most nem a belépő szintű Decathlonosokra gondolok) talpa van olyan vastag, mint egy bakancsé. De itthon tényleg egy nagyon alap túracipő is megteszi.

2020. szept. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
8-as vagyok. 7-essel szemben viszont a túraszandál számomra értelmezhetetlen kategória, főleg köves terepen.
2020. szept. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
9-es, egyáltalán próbáltad-e, mert ha. Em, csak előítéleteid vannak, úgy járhatsz, mint egy barátom, aki 10 év túrázás után próbálta ki a túraszandált, addig csak szidta, de a gyakorlatban nem ismerte. Most meg szereti. Ha 10 km-eket gyalogolsz, akkor jó a bakancs is, 40 km fölött már fontos, hogy minél könnyebb legyen a lábad.
2020. szept. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!