Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mennyire kockázatos most...

Mennyire kockázatos most kirándulni busszal/vonattal?

Figyelt kérdés

Természetesen a másfél métert betartva, buszon/vonaton végig maszkban utazva

Mit gondoltok?

Mire kell még odafigyelni?



2020. okt. 12. 18:52
1 2
 1/20 anonim válasza:
33%
Maszk nélkül is teljesen veszélytelen. De rettegjél mert jön a kovid mumus és megöl.
2020. okt. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
61%
maszk, fertőtlenítés és nem lehet gond.
2020. okt. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 D. Brasco ***** válasza:
32%
Ne aggódj,ha el is kapnád a náthát Orbi meggyógyít.....
2020. okt. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%

Én a túra vagy kirándulás kezdőpontjàig vagy végpontjàig autóval megyek inkább, de mondjuk ha kinéz kocsmàzás is közben , akkor vállalom a vonatozást.


Szerintem ha pàr dologra odafigyelsz, jó eséllyel elkerülheted a fertőzéseket:

1. A nagyobb, osztott tér miatt inkább a vonatot válaszd busz helyett, ha lehet.

2. Tarts minél nagyobb távolságot a többi utastól. Főleg ha taknyoskodik valaki.

3. Utazz kevésbé zsúfolt járatokkal. Egy vasárnap késő délutáni pesti járat meg tud telni, míg egy vasárnap déli falukerülő busznál erre vajmi kevés az esély. Vonaton az 1. osztály lehet jó választás még e tekintetben.


Rettegni természetesen nem kell , senki nem is írt ilyesmit itt senki. Az egészséges, józan óvatosságtól senkinek sem lesz baja és e tekintetben aligha őrületes nagy áldozat adott esetben egyszer-kétszer átülni út közben vagy inkább szerdán napközben utazni túrázni, mintsem hétvégén az ingázók tömegével.

2020. okt. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
62%

Nyugi nem kell parázni.

Én nyáron 3 külföldi országban voltam (Ausztria, Svájc, Görögország), voltam két reptéren, Svájcban a boltokban pedig mivel senki sem viselt maszkot így én sem. Akkor most mindennap meg kellet volna halnom?

Nyugodtan mehetsz nem lesz semmi.

2020. okt. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
29%

Komolyan nem értem itt a válaszadók többségét.


Van egy potenciális veszélyforrás, aminek a pontos veszélyességét az egyén elég nehezen tudja megfogni, így érthető módon óvatos. De ez miért jelenti feltétlenül azt sokak számára, hogy az illető retteg, meg fél?


Én nem rettegek, de óvatosságból a kevésbé zsúfolt kocsmát választom, csúcsidőben inkább autóval vagy biciklivel járok, nem ölelgetem percenként édesanyámat és svédasztalos reggeli helyett tányérszervízt kérek. Minimális odafigyelès az egész, lemondás ... legfeljebb a külföldi utakról, de ott a félelmem nem a fertőzésből, hanem a folyton változó karantènszabályokból fakad.

2020. okt. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
19%

Ha neked megéri a kockázatot egy kirándulás, akkor hajrá.


50% esélyed van mindenre:

Vagy elkapod, vagy nem.

Vagy belehalsz vagy nem.

Vagy visszamarad utána tüdőbaj, szívbaj, vesebaj stb..., vagy nem.

2020. okt. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
59%
Utolsó láttad már a statisztikákat? Vagy belehasz vagy nem... Jézusom egy egészséges szervezet majdnem biztos hogy túl~li
2020. okt. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
14%
...és itt a "majdnem" a hangsúlyos!
2020. okt. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
44%

Inkább nem tenném. A 1,5 métert pedig esélytelen betartani, annyian vannak a vonatokon, buszokon is.

Szerintem csak akkor használj tömegközlekedési eszközt, ha muszáj.

2020. okt. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!