Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A Hévízi-tó mennyire különlege...

A Hévízi-tó mennyire különleges hely?

Figyelt kérdés
Európában, a világban?

2020. dec. 12. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Világszinten azért nem egy szenzáció, nyilván a Nagy Korallzátonnyal vagy a Niagarával nem összevethető. Talán Európában, de inkább Közép-Európában már van jelentősége, komoly turisztikai központ és maga a tó is szerkezetileg különleges (a legnagyobb melegvizes, bizonyítottan gyógyhatású termáltó a kontinensen, így rekreációs szerepkört is betölt). Inkább Közép-Európában mondanám különlegesnek, de sok orosz is jön ide.
2020. dec. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
26%

Az első válaszadó teljesen inkompetens, meg kiérzek ki lenézést is.


Akkor válaszolok én, aki laikusként ugyan, de volt "szerencsém" Hévízen járni 3 hetes kezelés során, amiben, csak 4 alkalommal voltam a tóban (szégyelltem a kinézetem a sebeim)


(Előzmény: volt egy balesetem, amiben az egész lábam összetört és több mint fél évig nem tudtam járni. És szkeptikus vagyok a GYÓGYVIZEKKEL kapcsolatban, vagyis voltam.)


Tehát az első válaszoló azt írja, hogy semmi különleges, csak egy meleg vizű pocsolya. És nem mennek az ilyen melegvízű pocsolyák ritkaságszámba. Ez így tulajdonképpen igaz. Elég csak pár európai országra gondolni. Csakhogy nem erről van szó, hanem arról hogy ez egy olyan meleg vizes pocsolya ami GYÓGYVÍZ. Így egészen más kontextust kap a dolog. Mert gyógyvízről van szó, nem pedig szimpla 50 fokos melegvízről.


Európában egyébként egyedülálló, és ezért is van olyan nagy híre. Mint minden gyógyvíznek, az összetételében keresendő a hatása és a különlegessége, és ez Európában egyértelműen egyedülálló. Ezért is van pl. annyi orosz turista. Összetételét meg lehet nézni a neten.


Csomó emberrel beszélt, idősekkel is, akik közül már van, aki 15 éve jár oda a gondjaival. Gyakorlatilag ódákat zengtek róla, és zengek én is.


Az én személyes tapasztalatom: Nyilván tudtam már járni, ha nehezen is, de már első nap, amikor készültem lefeküdni, és előtte zuhanyozni, csinálni akartam a saját kis betanult mozdulataim, hogy mi hogyan nem fáj, egyszer csak vetkőzés során már érzem, hogy nem fáj, annyira, és ez és ez a lépés szinte nem is fáj, nem megerőltető. Én le voltam döbbenve! És a lábamnak csak jobban használtak a plusz napok.


És mások is, akiket említettem hasonlókat mondtak.

(Viszont érdemes leszögezni, hogy magas vérnyomással, daganatos betegségekkel, szívbajokkal NE menjen senki bele a tóba, mert egy férfi akit megismertem, és 10 éve jár oda, azt mondta, hogy nem volt szinte év, hogy ne történt valami baj. (Pl amikor én ott voltam, belement egy néni pacemakerrel, és vitte a repülő el... ebbe az esetbe bele lehetne menni, hogy ez mennyire az emberi hülyeség esete, de az más téma lenne.) Szóval a fickó szavaival szólva "alattomos víz". Viszont jó. Csak ez nem olyan mint a Balaton, hogy beleülsz és pancsolsz, hanem ajánlott 30-40 percenként szüneteket tartani, mert nekem, aki fiatal és relatíve egészséges vagyok, még én is éreztem már 3. nap kis nyomást a szívemnél.


Szóval a hévízi-GYÓGYVÍZŰ tó igenis különleges, Európában 100%-ra, de én úgy tudom, meg ott hallottam, hogy elvileg Új-Zélandon van hozzá hasonló, de az másabb összetételű.

2020. dec. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

A masodik kicsit tulreagalta amit elso irt. Tipikusan atforgatta az osszes szot, es olyanokat kepzelt oda amire elso nem is gondolt.

Egyebkent kb mindketten ugyanazt irtak le, de elsonek igaza van.

2020. dec. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
6%
Itt van a szomszdban, de szerintem is kicsit túl van reagálva, nem rossz hely, de azért nem is kell túlzásokba esni vele kapcolatban.
2020. dec. 13. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%

Európa legnagyobb gyógyhatású melegvizes tava.

Európai szinten ez szerintem elég jelentős. Annyira, hogy eltart egy nemzetközi repülőteret (Hévíz-Balaton Airport, IATA-kód: SOB).

2020. dec. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
24%

Ha sok pénzed van, nyugger vagy és nincs jobb ötleted, valószínűleg világhírűnek tartod. Mellesleg rengeteg arrafele az unatkozó pénzes ember, és ők tartják el.

Szerintem millió és egy normálisabb hely van ennél.

2020. dec. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A sok nyugati a fogorvos turizmus miatt megy oda. Ugyanis Magyarorszagon 60-70%- al olcsobbak a fogorvosi kezelesek, mint Nyugat Europaban. A Thermalto is nagyon sok embernek jot tesz egeszsegi szempontbol. Olcsobb, mint Svajcban pl. a Zurzachi Thermal.
2021. máj. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!