Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A Börzsök hegycsúcs hol van?...

A Börzsök hegycsúcs hol van? Hiába kerestem, csak annyit találtam, hogy a Vértes délnyugati részén van, semmi több. A Somberek, a Máléhegy és a Magoshegy csúcsok között szerepelt egy cikkben, de térképen nem találtam.

Figyelt kérdés
2020. dec. 15. 09:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Honnan vetted, hogy van ilyen ???
2020. dec. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Nem a Börzsönyről van szó? Annak a legmagasabb csúcsa a Csóványos, 938 méter magas.
2020. dec. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az nem Börzsök, hanem Berzsek. Íme:


A Középső-vagy Magas-Gerecse: A Tardos-Vértestolnai medencétől keletre a Haraszt-heggyel kezdődik (283 m). Tőle keletre a Berzsek-hegy (399 m), melynek márga és mészkőbányája látja el a cementműveket. Az itt bányászott vöröses színű mészkövet tardosi vörösmárványnak nevezi a köznyelv. Délre a Nagy-Eménkes (526 m), a Nagy- és a Kis-Pisznice (544 m, illetve 525 m), a Nagy-Gerecse (634 m), a Fehér-kő (525 m), a Bánya-hegy (360 m), és a Fekete-kő (362 m) a legmagasabbak. Ide tartoznak a Somberek (409m), a Lukas-kő (355 m), a Szenék-hegy (400 m) és a Bősomlyó (346 m). Ebben a vonulatban található a hegység legnagyobb barlangja, a Pisznice-barlang.

2020. dec. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem a Börzsöny, hanem a Börzsök! (és nem is börcsök, stb.) A Google kihozza, meg lehet találni a találatok között. El akarok menni oda, de kellene, hogy egyenesen oda mennék, nem pedig a helybeliektől érdeklődni hogy hol van pontosan.
2020. dec. 15. 15:54
 5/8 A kérdező kommentje:
Hú anonim! Köszönöm!!!
2020. dec. 15. 15:56
 6/8 A kérdező kommentje:
Anonim! Hol találom meg a neten ezt az infót, Ne haragudj, még ezt megkérdezem. Mégegyszer köszönöm. Börzsök néven keresem-kerestem az kell nekem, de tévedhetek, ha mára már Berzsek a neve.
2020. dec. 15. 15:59
 7/8 A kérdező kommentje:
az első kommentem nem ment el időben, mert az enterrel azt hottem elküldtem, pedig az elküldtem gombra kellett volna kattintanom. Utána meg mentem a dolgomra. Azért küldtem későn az első kommentem.
2020. dec. 15. 16:01
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A Gerecse barlangjai között keresgélj, és megtalálod!
2020. dec. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!