Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hol található hosszú hegyi...

Hol található hosszú hegyi szerpentinút a visegrádi bobpálya felé?

Figyelt kérdés
Legalább 22 évvel ezelőtt és kb. 10 éves korom körül mamámmal nekivágtunk autóval felkutatni a visegrádi bobpályát. Eredetileg végig akartunk autózni Visegrád központjáig a 11-es főúton, azonban Leányfalunál vagy Tahinál megláttunk bobpályát hirdető sárga táblát. Balra fordultunk és rettentően hosszú erdős-szurdokvölgyes szerpentin út vezetett minket a bobpályához. Kb. félúton kereszteztünk egy nagy rétet, ahol túra-csomópont található. Étterem vagy valamilyen fogadóhely is rémlik, de ebben már nem vagyok biztos. Nem tudom megmondani, hogy a Pap-rét lehetett-e. Viszont nem hiszem, mert a rétről már láttuk a Fellegvárat. Emlékeim szerint Visegrád közepébe nem is vitt be minket az út. Azóta én túráztam már Visegrád környékén és ismerem a vár mellett elhaladó utat, de az nem stimmel össze az emlékeimmel. Mármint úgy emlékszem, hogy abszolút nem érintettük Visegrád közepét és ellenkező irányból érkeztünk. Ám akárhogyan próbálom térképen megtalálni és hiába voltam már azóta Visegrádon, így déli irányból nem találom e szerpentinutat. Az érdekelne igazából, hogy Leányfaluból vagy Tahiból nézve pontosan honnan és kb. milyen túrapontokon át halad. Persze nincs kizárva, hogy mégis rosszul emlékszem és az Ördögmalmon keresztül érintheti a várat.

2021. jan. 20. 13:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem Pilisszentlászlón keresztül mentetek?
2021. jan. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
CSalhat az emlékezeted, mert Leányfalu-Tahiból nincsen a hegyen keresztül autóút Visegrád felé!
2021. jan. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: a Kisrigó vendéglőre gondolsz? Az a Psztlászlói úton van!
2021. jan. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A Visegrádi-hegységen nem sok közút vezet át, szóval a választék:


11-es főút: Szentendre-Leányfalu-Tahitótfalu-Dunabogdány-Szentgyörgypuszta-Visegrád-Lepencefürdő-Dömös


11116-os út (Panoráma út): Szentgyörgypuszta (11-es út)-Kis-Villám-Nagy-Villám-Fellegvár-Visegrád (11-es út)


1116-os út: Szentendre (11-és út) Pilisszentlászló-Lepencefürdő (11-es út)

2021. jan. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
4-es: jogos! Vajon a Mogyoró-hegyi étteremre gondolhatott akkor a kérdező?
2021. jan. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egy ilyen út van, ami a jelenlegi sípálya alatt visz el.
2021. jan. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Pilisszentlászló: nem-nem. Bár nem volna rossz ötlet és csak Szentendrével kevertem volna az útelágazást, ám így keresztül kellett volna mennünk a falun vagy egyenesen tovább Lepencére jutottunk volna. Egyáltalán nem érintettük Visegrád-központot, ezt írtam is. Egyébként az egy jó étterem, 2019. októberben túráztam Visegrád-Dömös-László-Dobogókő között. :-)


Érdekes módon olyan útvonalra emlékszem, amire senki más nem emlékszik és nincs a térképen. Úgyhogy én sem értem. ^^"" Ami térkép szerint illeszkedne, az viszont valójában köves bicikliút. Pedig mi betonúton haladtunk.

Röviden még kis lényeg: Budapest felől haladtunk a 11-es úton, valamelyik faluban tértünk fel balra hegyeken keresztül, így Visegrád táblával nem is találkoztunk. Szentgyörgypuszta felől valóban van ilyen út, bár gyerekkoromból sokkal hosszabb és meredekebb szerpentinre emlékszem. Esetleg az lehet, hogy régen nem volt Visegrádhoz jelölve vagy csatolva és így összekeverhettem korábbi falvakkal?


Esetleg ennyi sok év után érdemes volna megkérdeznem a bobpályát, hogy hol volt a táblája?

2021. jan. 21. 13:24
 8/12 A kérdező kommentje:
Tul.képpen nincs kizárva, hogy Szentendre-Pilisszentlászló útirányon és akkor a mező a Pap-rét lehetett. De a sárga tábla ott sem létezik.
2021. jan. 21. 14:00
 9/12 anonim ***** válasza:
Esetleg az lehet, hogy régen nem volt Visegrádhoz jelölve vagy csatolva és így összekeverhettem korábbi falvakkal? - Ez lehet a megoldás. Azok a bicikliutak kb terepjáróval járhatóak (erdészeknek), és biztos vagyok benne, hogy mindkét végén sorompó zárta le mindig. Ezzel szemben a sípálya alól valóban látszik a vár. Ha az Ördögmalomhoz érkeztetek volna, akkor emlékeznél arra, hogy látszott fentről a Dunakanyar, meg közelről a vár, szóval azt kizárhatjuk.
2021. jan. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen, pedig ott van közvetlenül és mégis a vár is kiesett az emlékeimből. Persze ez nagyon régen volt és valahogyan korábbi túrám után most jutott eszembe kutakodni. Hátha egyszer valakivel újra autóval indulnánk neki. :-)

Mindenesetre egyelőre ezt is köszönöm. :-)

2021. jan. 21. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!