Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Ötletek hogy hova vigyem 1...

Neincat kérdése:

Ötletek hogy hova vigyem 1 hét alatt?

Figyelt kérdés

Szóval voltam kint Erasmuson Bulgáriában és onnan jönne Magyarországra egy srác meglátogatni engem. Szeretnénk együtt utazgatni megmutogatnám neki egy kicsit Magyarországot. Az induló és érkező pont mindenképpen Budapest lenne, illetve egy napot mindenképp szeretnék tölteni Debrecenben (Debrecen mellett lakom). Szeret túrázni, fotózni, várost nézni, meg úgy alapjáraton mindenben benne van. Az lenne a kérdésem hogy szerintetek mi az, amit mindenképpen mutassak meg neki, illetve hova és hány helyre menjünk, hogy ne is legyen túl zsúfolt, de azért minden napra jusson valami érdekesség? Tervezünk autót is bérelni, szóval a megközelíthetőség nem gond.


Félreértések elkerülése végett nem mostanában tervez jönni, hanem ha megnyitják a határokat, illetve jobb lesz az idő, március-április körül.



2021. jan. 24. 21:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Nyíregyháza, Szeged, Pécs és Balaton környéke is csodaszép:) Plusz a hegységek
2021. jan. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Pécsre és a Balatonra még egy szavazat, utóbbi összeköthető Tapolcával, Veszprémmel stb. Eger is megérhet pàr órát.
2021. jan. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem Budapest és Debrecen már önmagában is elegendő programot ad egy hétre. Ha mindenképp szeretnél ezeken kívül is mutatni valamit az országból, akkor a budapesti szálláshelyről kiindulva max. 1 óra alatt elérhető úticélok közül választanék ki egyet vagy kettőt. Az ország legtávolabbi pontjain található nagyvárosok (Pécs, Szeged) felkeresése ilyen rövid idő alatt értelmetlen; az csak a mennyiségre menne rá, de nem lenne minőségi időtöltés.

Gondolom, Debrecenhez személyes szálak fűznek, ezért arról nem beszéllek le. :)

2021. jan. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek 3-assal. Pécs, Szeged és a Balaton is fantasztikus, de egy hét alatt nem lehet meg nem is kell bejárni az országot.


Egyébként Budapestről könnyen megközelíthető Szentendre például! Meg Esztergom is.

2021. jan. 25. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 molnarmarcell21 ***** válasza:
64%

A világörökségre koncentrálnék, hiszen azok a "kötelezőek".


Budapest, Pannonhalma, Fertő-tő, Pécs, Hortobágy, Tokaj, Aggtelek, Hollókő

2021. jan. 25. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
9%
Csillag-börtönt itt raboskodót Rákosi Mátyás és Szálasi Ferenc is .
2021. jan. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Dunakanyar. De ha nem akarsz olyan messze, akkor Hollókő, Szilvásvárad, Eger, Lillafüred.
2021. jan. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%
Elvinném egy túrara a Bükk-fennsíkra, elsősorban a déli perem köveire (Tar-kő, Három-kő, stb.). Aztán a Dunakanyarba is, fel a Juliánus barát kilátóba. Aztán Balaton-felvidék, azon Belül Tihany, Badacsony, valamelyik Keszthelyi-hegység kilátóba is felvinném, onnan a legszebb a Badacsony. És persze Budapest: Gellétt-hegy, Vár, Parlament, stb., stb.). Ha belefér, még persze Pécs jó ötlet.
2021. jan. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Lomis84 válasza:
8%

Engem rettentően elkeserít a kérdésed. Állítólag felvettek téged valami felsőoktatási intézménybe. No jó, gondolom valami vidéki gagyiba. De utána még azt is "kiérdemelted", hogy egy valag közpnzen külföldre vittek.

...

Most meg itt állsz mint egy darab fxsz és arra nem vagy képes, hogy a sajáőt országod néhány látnivalóját saját kútfőből összesszedd?

Értelmiségi leszel te, vagy egy fxszparaszt?

A kérdésem őszinte, ifjú ostoba barátom.

Szedd össze maagad!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2021. jan. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9-esre annyit reagálnék, hogy ez így nagyon jó vélemény rólam, úgy, hogy nem is ismersz. Nyilván nem az volt a célja a kérdésnek, hogy valaki megszervezzen nekem egy egész hetet. Másik érdekes dolog, az, hogy szerinted a vidéki egyetemek mind gagyik sokkal többet elmond rólad, mint gondolnád.


Többieknek nagyon köszönöm, 8-as nem értem miért lett lepontozva:/

A kérdés célja az ötletgyűjtés volt, ennyiből már bőven össze tudom válogatni, hogy hova menjünk! 3-as 4-esnek én is igazat adok :)

Még egyszer köszönöm mindenkinek (kivéve a 9-esnek, te légyszíves nézz magadba és tájékozódj)!

2021. jan. 26. 09:33
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!