Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Aki már bejárta az országot,...

Aki már bejárta az országot, vagy van ismerete róla, melyik járások, városok fejlettek, vagy épp lemaradtak az átlaghoz képest?

Figyelt kérdés

2021. febr. 7. 15:38
 1/9 anonim válasza:
33%
Attól függ, melyik országra gondolsz.
2021. febr. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Természetesen Magyarországra!
2021. febr. 7. 17:46
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A nyugat-kelet irányú tagoltságból nem sok terület lóg ki. A Bereg-szatmári régió egyértelműen a legelmaradottabb, abban a csücsökben gyakorlatilag semmi nincs - a román határról 80 kilométert utazhatsz a legközelebbi kórházig, már ha lenne mivel utazni, mert hogy tömegközlekedés vagy épp úthálózat nem nagyon van, olyan az egész, mint egy magyar western: a puszta van meg nihil. A Sopron-Mosonmagyaróvár-Győr tengely meg már egészen Európa, de Vas is messze átlag fölötti. Talán Nógrád, az Őrség meg Pécs az ami kicsit rosszabb, mint a környező régiók, Szeged, Debrecen meg Kecskemét pedig inkább pozitív irányba emelkedik ki az Alföldből. Budapest nem hiszem, hogy kimagaslana fejlettségben az ország közepéből, vannak területei amik egészen kupleráj szintűek mások meg vagyonosak, szóval inkább csak a szélsőségek nagyobbak a fővárosban, mint az országban másütt.
2021. febr. 8. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mondhatjuk, hogy az egész ország lemaradt, de legfőképp a keleti részek, illetve a falvak. Szabolcs a legelmaradottabb, de ez mindíg is így volt, illetve azok a területek, ahol sok a dolgozni is lusta, bűnözésből élő réteg.
2021. febr. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#3-ast felpontoztam, bár máshova helyezném a hangsúlyokat. Én úgy látom, hogy feljett Budapest és környéke, a Dunán-túlon GyMS megye, Veszprém és környéke, Székesfehérvár és környéke, Vas megye. Szerintem maga Pécs városa a saját környezetéhez képest fejlett. Az Alföldön pedig valóban Debrecen, Szeged, Kecskemét ami a saját környezetükhöz képest kiemelkednek.
2021. febr. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%
Pécs és Debrecen fejlett? Debrecen konkrétan egy porfészek. Letérkövezték a főteret és ennyi. De azt is minek, mert élet a covid előtt sem volt. Mintha csak egy holdbázison lennénk. Javaslom, hogy először járj körbe néhány nyugat-európai kisvárosban, és utána értékeld ismét, hogy mi van itthon. Mert szerintem szörnyű.
2021. febr. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 Úgy írtam, hogy a saját környezetéhez képest!
2021. febr. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A statisztikák nem hazudnak. A Cserehát, Abaúj, Szatmár, Bereg és az Ormánság messze a legelmaradottabbak statisztikailag és látvànyra is. Azonban ez nem jelenti azt, hogy turisztikailag érdektelen területek lennének!
2021. febr. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Győriként Borsod északi fele, Szabolcs, és az Ormánság tűnik a legelmaradottabbnak. De hozzánk képest Pápa környéke is elég lepusztult. Igazából 5-6 falu után már nem látszik Győr vonzereje. Pest vegyes, néhol alulmúlja Belgrádot máshol meg az ember Bécsben érzi magát.
2021. febr. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!