Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Este 8 óra után megtagadható...

Neincat kérdése:

Este 8 óra után megtagadható a tömegközlekedés attól, akinek nincs munkáltatói igazolása?

Figyelt kérdés
Most szembesültem azzal, hogy egy fiatal fiút nem engedett felszállni a buszsofőr, de nem hallottam a beszélgetést. Csak erre tudok gondolni, mivel volt pénze, illetve maszkja is.
2021. márc. 5. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne megtagadható, sőt azt a sofőrt ki is rúgatnám páros lábbal. Az is lehet, hogy az az ember épp ügyeletes patikába ment volna hozzátartozójának gyógyszerért. Csak hát igen de ennyi állat sofőr van. Felénk is sok a baj velük, volt már ebből többször problémám a volánnál. Természetesen nem hasonló jellegű ügy miatt
2021. márc. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom, a fiúnak volt egy kicsit cigányos beütése, de ez nem ok arra, hogy leküldjék a buszról. Helyközi busz volt, nagyvárosból kisvárosba, szóval a gyógyszertár kizárva, szerintem csak csavargott és lekéste a buszt. Az a durva, hogy 20:25 után, már csak 22:40-kor megy busz abba a városba, ahová ő akart menni. A buszsofőrnek alapból van egy fura beütése, néha az én városomba/ból is vezet, szóval ismerem az arcát. Így visszaemlékezve még maszk sem volt rajta.
2021. márc. 5. 22:53
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az csak plusz priusz. Ha lekéste a gyerek a korábbi buszt, azt a sofőrnek akkor is kutya kötelessége lett volna elvinni, kinézettől független. A kizárás az utazásból úgy tudom csak akkor lehetséges, ha az illető szennyezett (szagos), tudatmódosító hatása alatt van, nincs érvényes jegye, bérlete, vagy a jelenlegi zseniális szabályoknak megfelelően nem visel maszkot. Ezek hiányában a sofőr a vétkes sőt a gyerek helyében még azt is megtettem volna, hogyha ezért megbüntet a rendőr, akkor a bírságot a volán fele számlázzák.
2021. márc. 6. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bírságot nem számláznak, hanem kiszabnak, konkrét jogalanyra, azt te nem “számláztatod ki” másnak.


Amúgy meg buszsofőr elvtárs túllépte a hatáskörét. Rendőr, katona, ők lettek kijelölve a kijárási korlátozás betartásának ellenőrzésére, a buszvezető nincs a listában

2021. márc. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!