Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Kezdő autós kérdései, segíteté...

Kezdő autós kérdései, segítetének Szántód-Tihany komppal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elnézést a hülye kérdésekért, de gyakorlatlan vagyok ebben a témában, és szeretnék előre felkészülni. Kompos átkelést tervezek Szántód-Tihany között:

1) A jegyárakat hogyan kell értelmezni? Személygépkocsi esetén külön járműjegy kell az autónak és külön jegy minden benne ülő utasnak? Vagy ilyenkor a járműjegy magában foglalja létszámtól függetlenül az utasokat is?

2) A szántódi révnél hajtanék fel a kompra, és bár a Google streetview kb. 10 éves képet mutat, úgy tűnik, hogy egy főkasszánál lehet jegyet venni, tehát ki kell szállni az autóból. Ilyenkor egyszerűen a STOP vonal előtt leállnak az autók (hiszen egyébként is várni kell a kompra) és elballagnak a sofőrök gyalogosan a jegyért? Nem láttam külön parkolót a jegyvásárlás idejére.

3) Azt, hogy melyik sávból milyen sorrendben, hogyan történik a fel- és lehajtás, minden esetben irányítják, ugye?


Bocsánat a béna kérdésekért, de ezek olyan, való élettel kapcsolatos kérdések, amiket tapasztalat nélkül nem lehet szerintem kinyomozni. Nagyon köszönöm előre is!


2021. márc. 12. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
47%

Az autó jegye - amikor tavaly arra jártam - egy fő, a sofőr jegyét foglalta magában, úgy emlékszem, a többieknek meg kellett venniük a jegyet.

Nem kell kiszállni az autóból a jegyvásárláshoz, minden sáv mellett ott a bódé, ahol meg tudod venni a jegyet (mint a horvát autópályán).

A kompra fel- és lehajtást irányítják.

Jó utat! :)

2021. márc. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szuper vagy, köszönöm szépen! :)
2021. márc. 12. 21:02
 3/5 anonim ***** válasza:
42%
Hát nézd én Pilismarót Szob között komponáltam. A jegy ára alapból csak az autót takarta külön kellett venni a személyeknek jegyet. Minden esetben irányítanak a kompnál. Nekem pl nem kellett főpénztárba menni, mert a kompon az 5 perces úton mindenkivel volt idő megvetetni a jegyet. Egyenesen nem tetszett, amikor közölték, hogy az autóból nem szabad kiszállni. Eleve nem vagyok egy bizalmas ember és rengeteg olyan filmet néztem ahol hajó merült. Persze kicsi az esély hogy abban az 5 percben megtörténik, de semmi sem lehetetlen. Minden ablakot leengedtünk így mivel nyár volt. És a párommal is az ölébe vetettem a gyereket. Persze ez az én saram én reagáltam túl, de én ilyen vagyok.
2021. márc. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. A járművezető menetjegyét NEM tartalmazza a járműszállítás díja. Tehát külön fizetsz az autó és a sofőr szàllításáért. Forrás: BAHART weboldala


2. Fizetni a kocsiból is tudsz, de ki is szállhatsz jegyet venni, ha úgy kényelmesebb. Mindezt az induló oldalon, a behajózásra várva kell megtenni.


3. A hajó egyensúlyának megőrzése érdekében mindig a személyzet irányítja a felhajtást.

2021. márc. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek! Egyébként a BAHART Rév üzletszabályzatát is átfutottam, de én nem találtam meg az infót az 1. kérdésre, szóval ezer köszönet.
2021. márc. 13. 06:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!