Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Melyik város tetszett a...

Melyik város tetszett a legjobban ezek közül?

Figyelt kérdés

2021. márc. 14. 21:46
A kérdező szavazást indított:
Veszprém
Nyíregyháza
Salgótarján
Kaposvár
Zalaegerszeg
Kecskemét
Békéscsaba
Tatabánya
Szolnok
29 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kecsó egy paraszthajszállal Veszprém előtt. Nem egy világszám, inkább az a nyugis hely ami valahogy kiemelkedik a környezetéből. Jó elgondolások mentén van összerakva meg nincs lerobbanva, ami azért a magyaros magyar települések közt nem kis szó. Veszprém meg inkább szerencsés helyre "született" Székesfehérvár és a Balaton közé.

Zalaegerszeg és Kaposvár is szép, de nincs valami nagy központjuk ami köré érezhetően szerveződne az élet, inkább csak ahova a tömegközlekedés viszi az embereket. Amolyan "kényszerváros" vagy nagy falu mindkettő - annak viszont nagyon pöpecek.

Tatabánya és Szolnok érezhetően iparváros, igaz a jobbak közül. Szolnok city a Tisza miatt pláne kedvenc, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy szeretnék ott élni.

Salgótarjánnak még emlékszem a fénykorára ('70-es, '80-as évek) - hát talán az egyik legnagyobb negatív változás ami történt a rendszerváltás óta. Jó persze nem akarom, hogy a nosztalgia túlzottan eltorzítsa a róla alkotott értékítéletet, mert akkor is voltak már problémái, többek között olyanok amik aztán a bukását okozták, de hát igen - az egy bukásnak tekinthető ami ott lezajlott.

Nyíregyháza városiasabb, mint Kaposvár meg Zalaegerszeg de úgy mégis körbeleng a falu-szag, szóval afféle parasztromantikás mezőváros érzés.

Békéscsabáról csak halovány emlékeim vannak, de az alapján csak egy túlméretezett Szarvas, nem maradt meg semmi kapaszkodópont :D

2021. márc. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ezek közül csak Kecskeméten, Szolnokonk jártam iskolai kiránduláson, plusz veszprémi vagyok, úgyhogy örülök, hogy nyerésre áll:)

Gyönyörű a város.

2021. márc. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
A felsoroltak közül inkább csak kifejezetten ronda várost tudnék mondani, és az Salgótarján és Tatabánya, sztem az összes többinek megvan a maga szépsége:) de az tény, hogy a legszebb valóban Veszprém ezek közül. De én pl Nyíregyházát is szeretem, a sóstói rész kifejezetten szép.
2021. márc. 15. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyértelműen Veszprém. Most komolyan egy Salgótarjánt miből gondoltad egyáltalán opciónak egy ilyen listára?
2021. márc. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem Magyarországon lakom, úgyhogy nem igazán ismerem a magyar városokat.

Egyszer voltam a Balatonon, nagyon tetszett.

Majd egyszer szeretném körbejárni Mo.-t.

Budapestre mindenképp elmegyek meg akkor Veszprémbe is, meg olvastam, hogy Eger, Szeged meg Pécs is szép. Mit tudnátok még ajánlani?

Nyíregyházán van egy netes ismerősöm és hozzá el tudnék menni. Nyíregyháza milyen, érdemes azt is megnézni?

2021. márc. 16. 21:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nyíregyházán voltam már az állatkertben, majd utána elmentünk sétálni egy tóhoz, majd beültünk egy szép étterembe. Sokat nem láttam a városból, az a rész, ahol mi voltunk, szerintem a "gazdag negyed" lehetett, a mi Fejér megyei családi házunkhoz képest kb 1,3-2* akkora házak voltak arrafelé. Ha netes ismerősöd oda valósi, nyilván érdemes lenne meglátogatnod, valószínű ő többet tud mondani a helyről, ismeri a látványosságokat arrafelé.

Egyébként sok szép város van Magyarországon, esetleg, ha már Veszprém felmerült, Székesfehérvárt is megnézheted, kellően pici, a belvárosa szép+ a Palotavárosi tavak és a Tóparti környéke jól néz ki (én a környéken lakom, ha szeretnéd, talán segítek is nézelődni😇😂)

Szolnok is jó hely, de inkább nyáron nézném meg a helyedben, akkor szerintem élettel telibb, több az ember, jobb a hangulat, fagyizók, cukrászdák nyitva vannak, látni lehet a szép rózsaligetet, zöldellnek a parkok... stb

Debrecen és Pécs is sokak szerelme, ilyen nagy egyetemi városok szép, nevezetes épületekkel (Debrecenben van egy hatalmas református templom, Pécsen meg egy nagy mecset)+ előbbinél ott a Nagyerdő, utóbbi környékén jók a kiránduló helyek.

Az ország nyugati feléről Zalakaros, Sárvár, Győr és Sopron, amit tudnék ajánlani.

Illetve, ha szereted az erődöket, meg a katonai kiállításokat, akkor Komáromot és a Monostori erődöt neked találták ki. A környéken meg ott van Tata, ami nem annyira nagy szám, de sok ott a tó "a vizek városa" nevet is viseli, ha jól tudom, azoknak a pártja nagyon szép, és nem messze tőle vannak ilyen vízi nyaralóházak, amik elég jól néznek ki.

2021. márc. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, főleg a 6-osnak és az 1-esnek.

Már alig várom, hogy menjek :)

2021. márc. 18. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!