Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Legális Magyarországon az...

Legális Magyarországon az autóstopp? Milyen szabályok vannak ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 8. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Legális, de nagyon rég láttam már stopost. Úgyse veszi fel senki. Max lerobbant autóhoz állok meg, ha van nő meg gyerek, de akkor magamtól, nem kell integetni.
2021. ápr. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Covid miatt eppen illegalisnak neveznem, ha nem is tertek erre ki. De amugy legalis, csak oriasi kockazat az is, hogy kit veszel fel, es hogy ki vesz fel. Kar.
2021. ápr. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
Nem illegális, most sem. Csak most baromi kockázatos, ha nem vagy teljesen beoltva.
2021. ápr. 9. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Semmiféle ürüggyel nem veszek fel stopposokat.

(A baleset v. életmentés az persze más tészta.)

2021. ápr. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

30 éve még sima ügy volt. Egy kollégám stoppal ment el Horvátországon át Párizsba és vissza :) A kovidhisztitől is eltekintve, ma már nagyságrenddel nagyobb az elővigyázatosság/bizalmatlanság, hogy a stopnak alig van realitása. A kovidcirkusz meg csak rátett erre. Szükség esetén nyilván kipróbálhatod, de rendszeres helyváltoztatást én nem alapoznék a stopra.

És ami a szabályokat illeti:

https://www.youtube.com/watch?v=aHGRNZY8ib0

2021. ápr. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Legális, miért ne lenne az.


Aztán, hogy ki kit vesz fel, ha felvesz az más kérdés.


Én láttam már olyat aki M3 kivezetőnél stoppolt egy táblával, hogy Debrecenig menne. Na ott nem értettem, miért nem megy fel Oszkárra, óránként 15-en mennek oda.


De például rendszeres túrázóként simán elviszek más túrázókat. Vagy engem is vittek már el, amikor látták, hogy éppen szenvedünk a szakadó esőben.


Volt haverom aki úgy csajozott be, hogy egy lányt felvett buszmegállóban, mert tudta, hogy sokára jön busz és szakadó eső volt. Igaz ő ránézésre is jól szituált, céges kocsival.

2021. ápr. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!